Jump to content

Corydoras survivor


Bill Koulosousas

Recommended Posts

Πριν 2 εβδομάδες είχα βγάλει 3 γόνους από corydoras sterbai, και τα είχα βάλει σε ένα πλαστικό μπολακι πάνω στην κόντρα έχοντας κάνει μια τρύπα για υπερχείλιση και έβαλα μπροστά τούλι για να μην φύγει ο γόνος, και με μια αντλιουλα 200l/h ανέβαζα το νερό, μέχρι εκεί όλα καλά την άλλη μέρα πουθενά οι γόνοι λογικά θα πέρασαν μέσα από το τούλι θα πέσαν στο ενυδρείο και θα έγιναν μεζές για τα μεγαλύτερα corydoras.

Σήμερα το απογευματάκι λέω να καθαρίσω την κάλτσα που έχω στην είσοδο του sump και να καθαρίσω και τους πάτους των διαμερισματων που είχε κάτσει "μουργα", βάζω το αλφαδιλαστιχο και αρχίζω να μαζεύω όπου βλέπω κάτι να σαλεύει.... ήταν οι 3 γόνοι που είχαν πέσει στο ενυδρείο, επιβίωσαν από τα άλλα cory, κατάφεραν να πάνε στη επιφάνεια όπου μέσα από την υπερχείλιση πέσαν στην κάλτσα, και όταν η κάλτσα μπουκωσε και το νερό ξεχειλίζε πέρασαν στο 1ο διαμέρισμα όπου και μεγάλωσαν από τα υπόλοιματα των τροφών και πιθανώς από άλλους μικρό οργανισμούς.

Και ερωτώ αν δεν είναι αυτά οι νικητές του survivor τότε ποιοι??? [emoji531] [emoji91] [emoji6] b325bc5dac027f486ff3bb866a9b7f3e.jpg40a24bd517955c43cd4d2e392da2a1b1.jpg

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Βασίλη!!!! 

Κανουν κα Σντο??

1-2-3 Co-ry-do-ras

1-2-3 Ste-rba-i 

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα αυτά είναι!!! Μπράβο Μπίλυ. Να σου ζήσουν!

Έχω ένα ξιφοφόρο με παρόμοια ιστορία. Γλύτωσε από τα τερατάκια vieja, μπήκε στο εσωτερικό σαμπ, πέρασε από όλα τα διαμερίσματα και τον βρήκα σχεδόν δύο πόντους ψάρι στο τελευταίο διαμέρισμα, όταν έβγαλα να καθαρίσω την αντλία.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε υποτιμησει την δυναμη της φυσης και το ενστικτο της επιβιωσης. Το κανουν χιλιαδες χρονια στα ποταμια που ζουνε.
Ευγε!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγόπουλα τα sterbai 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...