Jump to content

Επεμβάσεις συντονιστών


Recommended Posts

Δε μπορεί να ανοίγετε ενα θέμα , στη πορεία να αλλάζει επειδή κάποιος πέταξε κάτι άσχετο ή και κάτι που οδηγεί κάπου αλλού τη κουβέντα και ο συντονιστής να το αφήνει .

Δε το καταλαβαίνεις ότι σε λίγο θα αναγκαστείς να επέμβεις ;

Ή περιμένεις απ τα μέλη να σταματήσουν να γράφουν ; και θα σταματήσουν μετα τη παρέμβαση του συντονιστή .

Ναί αλλά η μ@λ@κια γράφτηκε και το συμπέρασμα για εναν που δεν γνωρίζει και θα τα διαβάσει , μπορεί να είναι λανθασμένο .

Θα μου πείς δεν προλαβαίνεις ...... το καταλαβαίνω και έχεις δίκιο .

Όταν όμως η ροή έχει προχωρήσει δε μπορεί να βγαίνεις με μια ουδέτερη ανακοίνωση και να σταματάς ένα θέμα χωρίς να έχουν ξεκαθαριστεί οι απόψεις .

Ρε παιδιά και η πολύ ουδετερότητα απ τους συντονιστές κάνει κακό .

Διέγραψε τα εριστικά πόστ ή μετέφερε τα πόστ που είναι άσχετα με το θέμα σε ενα νέο με το κατάλληλο τίτλο ή πάρε θέση και διευκόλυνε την εξαγωγή συμπερασμάτων .

Για παράδειγμα ( που είναι και η αφορμή για το θέμα που ανοίγω ) έχω κάποιες ενστάσεις και θέλω να τις γράψω εδώ ...τι πρέπει να κάνω ;

Να αγνοήσω το συντονιστή ή να γράψω εκεί που δε πιάνει μελάνι το όλο θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

Σταματη οταν καποιος δεν συμφωνει μαζι σου δεν σημαινει οτι ειναι ασχετο αυτο που ειπε ή οτι οδηγει σε λαθος συμπερασμα.Και το σωστο συμπερασμα ποιο ειναι? Θα ειναι για παντα σωστο? Ο κοσμος πρεπει να ντρεπεται να γραψει αν δεν συμφωνει μαζι σου ή με τον οποιοδηποτε? Και τοτε γιατι τον λεμε διαλογο?

Και αν ειναι ασχετο αλλα συμβαλει στον διαλογο ακομα και ως μια απιστευτα μικρη πιθανοτητα να αναιρεσει τον κανονα,θα παραμεινει γραμμενο.Επισης θα παραμεινει γραμμενο μεχρι να διαβαστει-απαντηθει απο ολους και οταν αποφασιστει οτι πρεπει το θεμα να καθαρισει και να παραμεινει σαν αρχειο τοτε θα γινει στην ωρα του.

Ενας συντονιστης ειναι σε αυτη την θεση γιατι προφανως μπορει να κρινει καλυτερα απο τον οποιοδηποτε ποτε θα διαγραφει ή θα μεταφερθει κατι! Επισης αφιερωνει αρκετο χρονο σε αυτο που κανει οχι μονο δεκα ημερες τον χρονο και οποτε εχει κεφια αλλα καθημερινα,παραλληλα με την δουλεια του και την οικογενεια του.Και αυτο θα πρεπει να το σεβομαστε ολοι! Δεν ειναι "γαλονι" και σερνει ευθυνες και υποχρεωσεις.

 

Το οτι ονομαζεις μ@λ#$3κι@ την συμμετοχη ενος ανθρωπου στο θεμα δεν θελω να το σχολιασω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω και το κακό με τα αγγλικά κείμενα που γίνονται παραθέσεις .

Είμαστε Ελληνικό φόρουμ ή δεν είμαστε ;

Είναι άλλο πράγμα να μου απαντήσεις σε κάτι και να μου παραθέσεις και τη πηγή και άλλο πράγμα αντι για απάντηση να παραθέτεις λίνκ ή ολόκληρο κείμενο σε κάποια άλλη γλώσσα .

 

Απο τη στιγμή που εγω σου μιλάω Ελληνικά , έχεις υποχρέωση να μου μιλάς στα Ελληνικά και το απαιτώ γιατί είναι θέμα ΣΕΒΑΣΜΟΥ !!!

 

Για το συγκεκριμένο θέλω υπεύθυνη απάντηση απ τους διαχειριστές .

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Σταματη οταν καποιος δεν συμφωνει μαζι σου δεν σημαινει οτι ειναι ασχετο αυτο που ειπε ή οτι οδηγει σε λαθος συμπερασμα.Και το σωστο συμπερασμα ποιο ειναι? Θα ειναι για παντα σωστο? Ο κοσμος πρεπει να ντρεπεται να γραψει αν δεν συμφωνει μαζι σου ή με τον οποιοδηποτε? Και τοτε γιατι τον λεμε διαλογο?

......................

Και τότε γιατί βγαίνει ο συντονιστής και μας κάνει τη παρατήρηση ότι ξέφυγε το θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

...............

 

Το οτι ονομαζεις μ@λ#$3κι@ την συμμετοχη ενος ανθρωπου στο θεμα δεν θελω να το σχολιασω..

 

Είδες πουθενά να αναφέρομε στη συμμετοχή του ανθρώπου ;

Σε παρακαλώ πολύ μη με παραφράζεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη η επέμβασή μου είχε σκοπό απλά να μην ξεφύγει το θέμα και καταλήξει σε προσωπική διαμάχη.

Στο ερωτημα σου αν περιμένω ότι τα μέλη  θα το σταματήσουν, η απαντησή μου είναι ναι.

Περιμένω μετά την επέμβασή μου να σταματήσουν τα προσωπικά, και να συνεχιστεί ο διάλογος με επιχειρήματα και τεκμηρίωση απόψεων.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

.............

Και αν ειναι ασχετο αλλα συμβαλει στον διαλογο ακομα και ως μια απιστευτα μικρη πιθανοτητα να αναιρεσει τον κανονα,θα παραμεινει γραμμενο.Επισης θα παραμεινει γραμμενο μεχρι να διαβαστει-απαντηθει απο ολους και οταν αποφασιστει οτι πρεπει το θεμα να καθαρισει και να παραμεινει σαν αρχειο τοτε θα γινει στην ωρα του.

Ενας συντονιστης ειναι σε αυτη την θεση γιατι προφανως μπορει να κρινει καλυτερα απο τον οποιοδηποτε ποτε θα διαγραφει ή θα μεταφερθει κατι! Επισης αφιερωνει αρκετο χρονο σε αυτο που κανει οχι μονο δεκα ημερες τον χρονο και οποτε εχει κεφια αλλα καθημερινα,παραλληλα με την δουλεια του και την οικογενεια του.Και αυτο θα πρεπει να το σεβομαστε ολοι! Δεν ειναι "γαλονι" και σερνει ευθυνες και υποχρεωσεις.

 

................

Μήπως ξεχνάς με ποιόν μιλάς ;

Περισσότερα χρόνια απο εσένα ήμουν στη θέση σου και γνωρίζω πολύ καλά τις δυσκολίες που έχει αυτή η θέση .

Γνωρίζω όμως και τις υποχρεώσεις .

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

Και τότε γιατί βγαίνει ο συντονιστής και μας κάνει τη παρατήρηση ότι ξέφυγε το θέμα ;

Ο Σωτηρης σου απαντησε σε αυτο,δεν ειμαι δικηγορος του.

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

 

Είδες πουθενά να αναφέρομε στη συμμετοχή του ανθρώπου ;

Σε παρακαλώ πολύ μη με παραφράζεις !!!

Εδω

πριν 31 λεπτά, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

Δε μπορεί να ανοίγετε ενα θέμα , στη πορεία να αλλάζει επειδή κάποιος πέταξε κάτι άσχετο ή και κάτι που οδηγεί κάπου αλλού τη κουβέντα και ο συντονιστής να το αφήνει .

Δε το καταλαβαίνεις ότι σε λίγο θα αναγκαστείς να επέμβεις ;

Ή περιμένεις απ τα μέλη να σταματήσουν να γράφουν ; και θα σταματήσουν μετα τη παρέμβαση του συντονιστή .

Ναί αλλά η μ@λ@κια γράφτηκε και το συμπέρασμα για εναν που δεν γνωρίζει και θα τα διαβάσει , μπορεί να είναι λανθασμένο .

Θα μου πείς δεν προλαβαίνεις ...... το καταλαβαίνω και έχεις δίκιο .

Όταν όμως η ροή έχει προχωρήσει δε μπορεί να βγαίνεις με μια ουδέτερη ανακοίνωση και να σταματάς ένα θέμα χωρίς να έχουν ξεκαθαριστεί οι απόψεις .

Ρε παιδιά και η πολύ ουδετερότητα απ τους συντονιστές κάνει κακό .

Διέγραψε τα εριστικά πόστ ή μετέφερε τα πόστ που είναι άσχετα με το θέμα σε ενα νέο με το κατάλληλο τίτλο ή πάρε θέση και διευκόλυνε την εξαγωγή συμπερασμάτων .

Για παράδειγμα ( που είναι και η αφορμή για το θέμα που ανοίγω ) έχω κάποιες ενστάσεις και θέλω να τις γράψω εδώ ...τι πρέπει να κάνω ;

Να αγνοήσω το συντονιστή ή να γράψω εκεί που δε πιάνει μελάνι το όλο θέμα ;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...