Jump to content

Sylvania


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος Fishermen1234 έγραψε:

Εξαρτάται από τι φυτά θες να βάλεις ή τι ψάρια έχεις μέσα...

 

 

 

 

Τα φυτα ειναι αυτα:

Tropica Cabomba Aquatica Bunched

Tropica Anubias Barteri Nana

Tropica Staurogyne Repens

Tropica Rotala Bonsai

Tropica Limnobium Laevigatum 

Απο ψαρια εχω 7 rasboras harlequin και θα μπουν μερικα ακομα κοπαδοψαρα...ακομα δεν ξερω ακροιβως ποια

Link to comment
Share on other sites

Η grolux βγάζει ένα μοβ χρώμα και συνήθως πάει ζευγάρι με μια λευκή κ όχι μόνη  της, λόγω του χρωματικου  αποτελέσματος στο ενυδρείο. Φαντάζομαι μια λάμπα παίρνει το ενυδρείο σου. Αν είναι έτσι βαλε μια 6500Κ και καθάρισες.

Και το  Limnobium Laevigatum καλυτερα να το αποφύγεις, γιατί είναι φυτό  επιφάνειας και συνήθως μπαίνει σε ανοιχτά ενυδρεία, συν το γεγονός ότι στα υπόλοιπα φυτα δε θα φτάνει φως. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ηταν ασχημα (εστω και μια λαμπα αν εχεις κατα την γνωμη μου) ειδικα για το Repens..

Το Limnobium Laevigatum οντως θα σου κοβει σε φωτισμο οσο απλωνεται!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Δεν θα ηταν ασχημα (εστω και μια λαμπα αν εχεις κατα την γνωμη μου) ειδικα για το Repens..

Το Limnobium Laevigatum οντως θα σου κοβει σε φωτισμο οσο απλωνεται!!

 Το Limnobium Laevigatum θα το περιορισω πανω απο τις περιοχες που δεν θα εχουν φυτα απο πανω με μια απλη κατασκευη που εχω σκευτη ενω <<φραχτη>> που θα επιπλεει....ξερω πως ειναι φυτο αυτο δειχνει ποιο ωραια σε ανοιχτα ενυδεια αλλω το θελω ποιο πολυ γιατι μολις μεγαλωσει θα υπαρχουν οι ριζες και θα φαινεται ωραια στο ματι να βγαιμουν ριζες απο πανω προς τα κατω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...