Jump to content

Αυγά, αλλά από που...;


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά..μόλις παρατήρησα κάτι παράξενο στην 65l  γυάλα μου... Στο πάνω,μέρος και πλάγια του ενυδρείου μου, πλάγια από την εξαγωγή νερού του φιλτρου,είδα μια μικρή σειρά από κάτι άσπρα μπαλάκια που μόνο αυγά μπορώ να πω ότι είναι... Μάλλον... Το θέμα είναι ότι έχω μεν ένα ζευγάρι betta, αλλά τα αυγά (αν είναι) είναι κολλημένα στο τζάμι...σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι και από τα corydoras. Αλλά τόσο ψηλά και με 39 βαθμούς μου φαίνεται δύσκολο...και από την άλλη έχω το μονομάχο συνέχεια εκεί και να τα αεριζει... Κάνει και τις βόλτες του βέβαια και τρώει κανονικά.. Από ότι είδα σήμερα.. Σας δείχνω φωτογραφίες μήπως και είναι κάτι άλλο εκτός από αυγά και έχω άλλο θέμα... WP_20170722_15_19_05_Pro.thumb.jpg.a4a17197b5a85c535f420152d30c58b1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο κορυντορας ειναι 99%..

Μοιαζουν παρα πολυ με αυγα κορυ και κανενα αλλο ειδος δεν κανει αυγα στα τζαμια...

39 βαθμους μου μοιαζει απιθανο να εχεις και να ζουν τα ψαρια..

Μηπως εννοεις 29;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Απο κορυντορας ειναι 99%..

Μοιαζουν παρα πολυ με αυγα κορυ και κανενα αλλο ειδος δεν κανει αυγα στα τζαμια...

39 βαθμους μου μοιαζει απιθανο να εχεις και να ζουν τα ψαρια..

Μηπως εννοεις 29;

 

Ναι φίλε μου συγνώμη... 29.5 για την ακρίβεια...(γεράματα) ... Εκεί πήγε ο νους μου και εμένα... Αλλά γενα με 29 βαθμούς με corydoras; Μου φαίνεται λίγο απίθανο... Αλλά οκ..πες πως γίνεται... Ο μονομάχος γιατί νομίζει ότι είναι δική του ή φωλιά.;... Πλέον είναι μπαστακας εκεί, δεν αφήνει να πλησιάσει τίποτα.. Και τα αεριζει κιόλας... Βέβαια ο συγκεκριμένος μονομάχος είναι περίπτωση, αλλά δεν περίμενα και τόσο πολύ... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.. 

Έγινε επεξεργασία - Giannis stam
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια φωτογραφία του μονομάχου που φροντίζει τα αυγά corydoras...DSC_0068.thumb.JPG.b273fc7f5c83da186df529a39104a0de.JPG

Link to comment
Share on other sites

Το μετεφερα απο το πορταλ στο γλυκο νερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Το μετεφερα απο το πορταλ στο γλυκο νερο.

Σε ευχαριστώ... 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρεξήγησα την όλη κατάσταση... Κάποια στιγμή είδα ότι τα αυγά είχαν εξαφανιστεί..προφανώς τα καταβροχθησε ο μπαγασας... Αλλά το θέμα είναι ότι βρήκα και σεψ άλλο σημείο αυγα και δεν ξέρω με τη τρόπο να τα προφηλαξω.. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...