Jump to content
Sign in to follow this  
TAN

Χρόνια Πολλά AQUAZONE-12 Χρονια μαζι

Recommended Posts

TAN    1.235

Χρόνια Πολλά AQUAZONE!!!!

Το αγαπημένο μας Aquazone σήμερα κλείνει τα 12 του χρόνια ζωής.

Συγκεκριμένα ήταν 29/07/2005 και 22:09 το βράδυ.

Χρόνια πολλά σε όλους εσάς που στηρίζετε 12 χρόνια τώρα αυτήν την προσπάθεια, και εκ μέρους όλης της ομάδας σας υποσχόμαστε ότι θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό έτσι ώστε να βελτιώσουμε κάθε πλευρά του χόμπι μας για όλους εσάς γιατί το αξίζετε...

Η εκδήλωση για τον εορτασμό των 12 γενεθλίων του αγαπημένου μας Aquazone θα γίνει στις 9 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 18.00 παράλληλα με την μηνιαία συνάντηση όπου θα ακολουθήσουν αρκετές εκπλήξεις.

Θα χαρούμε να παρευρεθείτε όλοι σας για να γιορτάσουμε μαζί.

• Like 25

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Σχετικό περιεχόμενο

• Από rastaman
      ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!!

• Από Husky_Jim
      Ευχαριστούμε το μέλος @elatos που ήταν ο επίσημος φωτογράφος της εκδήλωσης....

• Από TAN
      Αγαπητοί φίλοι του Aquazone , με χαρά σας προσκαλούμε  για 12η φορά στην εκδήλωση μας για την κοπή της πίτας στην Αθήνα για το 2017!!!
      Ημερομηνία ορίζεται η Κυριακή 19 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00.....

"Πάντα το συγκεκριμένο γεγονός,λόγο της μεγάλης προσέλευσής ήταν η μεγαλύτερη και καλύτερη ευκαιρία να γνωριστούμε όλοι μεταξύ μας η' να τα ξαναπούμε οι ήδη γνωστοί,μέσα σε ένα πολύ ευχάριστο κλίμα."

"Αν δεν έχετε ξανάρθει σε εκδήλωση του Aquazone μην σας αποθαρρύνει.Είναι τόσο ευχάριστο το κλίμα που θα νιώσετε πως γνωριζόμαστε όλοι χρόνια.Άλλωστε το χόμπι που όλοι αγαπάμε είναι κάτι που μας ενώνει από την πρώτη κουβέντα

Ο χώρος για άλλη μια φορά  θα είναι το Flocafe Δέλτα Φαλήρου(Παλαιά Λεωφ. Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτίνη )
      Tήλ: 2109411070. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τη διεύθυνση για τις ειδικές εκπτώσεις που θα παρέχει σε όλα τα μέλη!

Θα διεξαχθεί κλήρωση με πολλά και πλούσια δώρα από τα συνεργαζόμενα καταστήματα και εταιρίες στο Aquazone.

Ευχόμαστε να τιμήσετε όλοι το αγαπημένο μας Forum με την παρουσία σας!!!

Οδηγίες προσέλευσης.........
      http://www.athinorama.gr/restaurants/place.aspx?id=10000077
    • Από Χρήστος
      Έντεκα χρόνια στο φόρουμ και αρκετές φορές κατέβηκα Αθήνα αλλά ποτέ δεν προέκυψε να βρεθώ στην κοπή της πίτας.
      Φέτος για πρώτη φορά θα είμαι παρόν και χαίρομαι ιδιαίτερα που θα συναντήσω παλιούς φίλους αλλά και που θα γνωρίζω νέους.
      Σίγουρα περιμένω τουλάχιστον αυτούς που ξέρω να βρίσκονται εκεί και να θυμηθούμε τα παλιά, αλλά και θα χαρώ  να γνωρίσω άτομα που τα ξέρω μόνο από τον γραπτό λόγο του φόρουμ, περισσότερο όμως θα χαρώ να δω και κάποια άτομα που για ασήμαντους λόγους παρεξηγηθήκαμε και άτομα που χάθηκαν από το φόρουμ. Η ζωή είναι μικρή για να κρατάμε μούτρα, πείσμα, και αντιπάθειες.
      Ελπίζω να είστε όλοι εκεί...
    • Από Husky_Jim
      Καλησπέρα σε όλους,

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε ότι σήμερα στις 23:30 θα γίνουν εργασίες συντήρησης και αναβάθμισης του φόρουμ και η σελίδα δέν θα είναι διαθέσιμη για λίγα λεπτά.

Μετά το τέλος των εργασιών και για λίγη ώρα μπορεί να παρατηρήσετε καθυστέρηση στην αναζήτηση παλαιών θεμάτων πράγμα που είναι και αναμενόμενο.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και μήν ξεχνάμε οτι αυτά γίνονται για το καλύτερο όλων μας!
    • Από ΕΥΤΥΧΗΣ
      Είμαι βέβαιος οτι αυτά που βρήκα σήμερα στο φύλλο μιας valisneria ειναι αυγά cory ! 
      Επιτέλους , νόμιζα οτι ήταν στειρωμενα αχααχχα !!!
      Εκοψα το φύλλο και το έβαλα πάνω απο τη αεραντλία στο ενυδρείο που έχω για τα μωρά ancistrus , μεσα σε μια μικρή γεννηστρα . Εκανα καλα η πρεπει να ειναι στο ενυδρειο το μεγαλο η γεννήστρα ? 

• Από ΕΥΤΥΧΗΣ
      Καλησπέρα ! Σε ένα grow out tank για acistrus σκέφτηκα να βάλω ακόμα μια φωλιά .Δεν διεκδικώ την πρωτοτυπία , έχω δει κολλημένες γλάστρες σε αντίστοιχα site του εξωτερικου και το χα διαβασει σαν ιδεα με γλάστρες , οχι ακριβως ετσι ομως οπως το παρουσιαζω εδω .
      Θα χρειαστείτε την κεραμική βάση της γλάστρας που την πήρα απο τα  jumbo 
      Και μια λιμα ημικυκλικης διατομής .
      Να επισημανω οτι τα χέρια μου δεν πιάνουν , οποτε μπορει να το κανει ο καθενας !!! 
      Συνολικό κόστος κατασκευής 0,29 ευρώ .
      Πήρα το μικρότερο πιατάκι γλάστρας που υπήρχε , αλλά σίγουρα κάποιος μπορει να αγορασει οποιο μεγεθος θελει και να φτιαξει κατι αντίστοιχο . 
      Ευκολη κατασκευη που στο ενυδρείο προσφερει αλλη μια κρυψωνα στα μικρά μου ancistrus .

Η λίμα και το γλαστράκι 

Λιμάρουμε το γλαστράκι στη λίμα που έχουμε σταθερή σε μία πετσέτα έτσι ωστε να πάρει το σχήμα της το ημικυκλικό.
      Στη συνέχεια το βράζουμε .
      Θα πρότεινα να μη μπείτε στη διαδικασια να ξεκολλησετε το χαρτακι γιατι αφηνει κολλες κλπ , με το βρασιμο φευγουν ολα .

Βρασιμο για 10 λεπτά 

Ξανα ελεγχος και ενα μικρο λιμαρισμα παλι 
      Κρυώνουμε τη κατασκευη μας σε κουβά με  δροσερό νερό και αντιχλώριο

Προσθήκη στο ενυδρείο 

Χρονος κατασκευής 15 λεπτά , τα 10 ήταν για το βράσιμο  .
      Ελπίζω να σας αρεσε , στα μικρα μου πάντως άρεσε πολυ !