Jump to content

1400 λιτρα ξυλινο ενυδρειο με θηρευτες


giwrgosplat

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ! Ναι αππ φαγητο τρωνε καλα αθερινες μυδια γαριδες τιλαπια απο πεινα δεν νομιζω να κανει κατι.. Τωρα ειναι θενα χαρακτηρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και έχουν περάσει χρόνια από τότε που είχα το τελευταίο μου Manueli κάτι παθενω όταν βλέπω Serrasalmus. 

Βάλε καμία φωτο ακόμα να δούμε ματάκια κόκκινα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποιος mod να μεταφέρει το θέμα στους θηρευτες!!  Είναι ο ορισμός του predator tank!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε χωρίς φλας φωτογραφίες με τα φώτα του ενυδρείου, βραδάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Το πιρανχα τελικα θα φυγει οποιος ενδιαφέρεται  για ανταλλαγη με καποιον ισάξιο  θηρευτη  μου στελνει blue diamond ειναι

IMG_20171013_022402_HDR.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οκ. Τα λίτρα και το μήκος της γυάλας δεν είναι αρκετά γι' αυτή τη ψαροσύνθεση. Πιστεύω ότι το γνωρίζεις ήδη. Εύχομαι το καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πιράνχας βγάλε το το συντομότερο, την ζημιά την κάνει το βράδυ, πριν σου κάνει μεγαλύτερη, εάν δαγκώσει πολύ την ουρά σε κάποιο ψάρι θα το χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλεις ένα ψάρι ενημέρωσε εδώ, κάποια ψάρια έχουν περάσει από τα χέρια μας θα σου πούμε την εμπειρία μας.

Link to comment
Share on other sites

Mod edit.

Το θέμα καθαρίστηκε από τα άσχετα ποστ.

Παρακαλώ να μην συνεχιστούν οι αντιπαραθέσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εδιωξα και οταν εβγαινε δαγκωσε το δαχτυλο του παιδιου που το επιανε στην αποχη και εσκισε και την αποχη απο δαγκωνιες μακριάαα

 

Link to comment
Share on other sites

Με γυμνό χέρι πήγε να πιάσει πιρανι; αν την γλύτωσε με γρατζουνιά, είναι πολύ τυχερός, τα δόντια είναι σαν λεπίδες. Θα μπορούσε να είναι πολύ βαθύ τραύμα 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εδιωξα και οταν εβγαινε δαγκωσε το δαχτυλο του παιδιου που το επιανε στην αποχη και εσκισε και την αποχη απο δαγκωνιες μακριάαα

 

Έμπλεξες με το χειρότερο πιράνχας [emoji3]

Όλα καλά πλέον

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πατησα με το ψαρι...

Ηθελα να το σπρωξω στην σακουλα απο την αποχη και μου την εσκασε!!

Πως την γλιτωσε και κρατηθηκα και δεν το εκανα τηγανιτο τυχερο ειναι!!:shifty:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Με γυμνό χέρι πήγε να πιάσει πιρανι; αν την γλύτωσε με γρατζουνιά, είναι πολύ τυχερός, τα δόντια είναι σαν λεπίδες. Θα μπορούσε να είναι πολύ βαθύ τραύμα 

Διαολος Δημητρη!!

Να δεις πως εκανε τα ραχαια-στοματα και ουρες απο ψαρια τριπλασια και τετραπλασια απο αυτο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο που κάποια ψάρια είναι μόνα τους στα ενυδρεία η φήμη τους δεν είναι τυχαία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Διαολος Δημητρη!!

Να δεις πως εκανε τα ραχαια-στοματα και ουρες απο ψαρια τριπλασια και τετραπλασια απο αυτο!!

Στάθη τα δόντια των πιρανια λειτουργούν όπως των καρχαριων, του rhombeus (μαύρο πιρανι ) θεωρείται ότι κόβει καλύτερα από του λευκού καρχαρία! Άρα θέλει πάρα πολύ προσοχή όταν βγάζουμε πιρανια, ποτέ με γυμνό χέρι! Αμυντικά και μόνο μπορεί να κάνει ζημιά,όπως άλλωστε περιεγραψες. Πλεκο πχ 25 πόντων θα τον πιαναμε έτσι; 

Ήταν εμπειρία πάντως, ετσι; :D

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατευθειαν την τριτη μερα που εφαγε ουρες το εβγαλα σε αλλο ενυδρειο γιατι 4 μερα δεν πιστευω να ειχαν ουρες μονο το σώμα  θα εμενε

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...