Jump to content

Δίσκοι Stendker - Λίστα Χρωματισμών


KostasGr

Recommended Posts

Οι γνωστοί χομπιστες που πουλησαν τα ψαρια τους, ποσο τα δωσανε;;;κ πρωτα μεγαλωσαν μερικα να κλεισουν χρονο η τα δωσανε απο καινουργιο ζευγαρι 3 μηνων κ ο αγοραστής είχε μετα κατι που μοιαζει σ δισκο;;;οχι δλδ οτι μαγαζια δεν πουλησαν σαρδελοδισκο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 9 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

 

αυτο το ψαρι ποιο ειδος ειναι ? red turquoise ???

Ναι για red turquoise μου φαίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irakles said:

αν για παράδειγμα ενας χομπιστας εχει ψαρακια στα 5cm με 6cm σημαίνει οτι τα ταιζει περιπου 5 μηνες σωστα???  για να τα δωσει και να φυγουν αν η τιμή ειναι 15-20 ευρω το ψαρι νομιζω οτι ειναι αξιοπρεπείς τιμη και σιγουρα θα τα δώσει και θα τα δωσει...

Πόσα ψάρια θα έχει η γέννα και πόσα απο αυτά θα είναι κατάλληλα για πούλημα άραγε?Πόσο ρεύμα θα κάψει,πόσο νερό θα χαλάσει?Πόσες τροφές αγορασμένες λιανική θα καταναλωθούν?

1 hour ago, Δημητρης Τ said:

Οι γνωστοί χομπιστες που πουλησαν τα ψαρια τους, ποσο τα δωσανε;;;κ πρωτα μεγαλωσαν μερικα να κλεισουν χρονο η τα δωσανε απο καινουργιο ζευγαρι 3 μηνων κ ο αγοραστής είχε μετα κατι που μοιαζει σ δισκο;;;οχι δλδ οτι μαγαζια δεν πουλησαν σαρδελοδισκο.

Ύπαρχουν χομπίστες που ακόμα αναπαράγουν?Τα μαγαζιά πουλάνε και θα πουλάνε σαρδέλες γιατί δεν έχουμε γνώσεις,απαιτήσεις και κριτήριο στο θέμα ψάρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Traxanoplagia έγραψε:

Πόσα ψάρια θα έχει η γέννα και πόσα απο αυτά θα είναι κατάλληλα για πούλημα άραγε?Πόσο ρεύμα θα κάψει,πόσο νερό θα χαλάσει?Πόσες τροφές αγορασμένες λιανική θα καταναλωθούν?

Ύπαρχουν χομπίστες που ακόμα αναπαράγουν?Τα μαγαζιά πουλάνε και θα πουλάνε σαρδέλες γιατί δεν έχουμε γνώσεις,απαιτήσεις και κριτήριο στο θέμα ψάρι.

Ναι υπαρχουν η προσπαθούν τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δημητρης Τ said:

Ναι υπαρχουν η προσπαθούν τουλαχιστον.

To να προσπαθείς δεν είναι κακό,αρκεί να έχεις έναν στόχο και μία μέθοδο.όχι ότι κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Δημητρης Τ said:

Σ σενα ηταν οτι κατσει;;;

Πρίν 13 χρόνια που ασχολήθηκα με αναπαραγωγή ήταν με πρόγραμμα όσον αφορά στην μέθοδο ταίσματος των μικρών,συνθήκες νερού ανάλογα την ηλικία,συχνότητα αλλαγών κτλ.Το οδηγούσα εκεί που ήθελα εγώ όσο ήταν εφικτό.Δεν ήταν ότι κάτσει. Τώρα είμαι απλα ένας μπανίστας.Θεωρία και αμπελοφιλοσοφία.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, manos23 said:

Ναι για red turquoise μου φαίνεται.

 

Ναι ας πουμε ότι είναι red turquoise.

Τώρα για το πόσο πουλάει ο κάθε χομπιστας η το κάθε μαγαζί είναι μεγάλη κουβέντα απλά θα πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι πρέπει να υπάρχει η ανάλογη τιμή για το κάθε ψάρι και να εξηγήσω αυτό που λέω. Όταν πάω να πάρω ένα δίσκο των 150 ευρώ πρέπει και η ποιότητα του να είναι ανάλογη της τιμής. Όταν όμως πάω να πάρω κάποιο ψάρι προσφοράς η πολύ χαμηλής τιμής δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις. Αυτός είναι ο δικός μου τρόπος σκέψης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, diskus fan said:

Βρε καλώς τον... "σαν τα χιόνια".   :kookoo:

 

Εσύ γέρασες και μυαλό δεν έβαλες ταλαιπωρημένε μεσήλικα!!!:sword:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος peris έγραψε:

Ναι ας πουμε ότι είναι red turquoise.

Τώρα για το πόσο πουλάει ο κάθε χομπιστας η το κάθε μαγαζί είναι μεγάλη κουβέντα απλά θα πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι πρέπει να υπάρχει η ανάλογη τιμή για το κάθε ψάρι και να εξηγήσω αυτό που λέω. Όταν πάω να πάρω ένα δίσκο των 150 ευρώ πρέπει και η ποιότητα του να είναι ανάλογη της τιμής. Όταν όμως πάω να πάρω κάποιο ψάρι προσφοράς η πολύ χαμηλής τιμής δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις. Αυτός είναι ο δικός μου τρόπος σκέψης.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2017 at 5:17 ΜΜ, το μέλος Irakles έγραψε:

αν για παράδειγμα ενας χομπιστας εχει ψαρακια στα 5cm με 6cm σημαίνει οτι τα ταιζει περιπου 5 μηνες σωστα???  για να τα δωσει και να φυγουν αν η τιμή ειναι 15-20 ευρω το ψαρι νομιζω οτι ειναι αξιοπρεπείς τιμη και σιγουρα θα τα δώσει και θα τα δωσει...

 

 

1. ΌΧΙ... βέβαια.

2. Εγώ νομίζω πως ΔΕΝ είναι γιατί (όπως εξήγησα πιο πάνω)... ΔΕΝ κάνει μαζική αναπαραγωγή. "Η φτήνια... τρώει τον παρά"... αλλά το κόστος είναι πολύ μεγαλύτερο για έναν χομπίστα, απ' ότι για έναν εκτροφέα.-

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως... εκεί που έχει οδηγηθεί η συζήτηση (και την βρίσκω ενδιαφέρουσα), θα πρέπει μάλλον να αποκοπεί.-  :unsure:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...