Jump to content

new nano reef


Recommended Posts

Το νέο καπάκι είναι λίγο πρόχειροδουλειά αλλά σε δύο μήνες θα αλλάξω όλη τη γυάλα οπότε θα το ξαναφτιάξω. 

Γενικότερα έχω όλα τα χρώματα στο φουλ και το άσπρο στο 20%... Τι λέτε? (στη συγκεκριμένη φωτογραφία είναι σε moonlight mode μην σας ξεγελάει) 

IMG_20190716_053332_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 5:25 ΜΜ, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

προτασεις για καποιου ειδους σιτας για σκεπασμα του ενυδρειου? το καπάκι θα φυγει

 

Μπορείς να ψάξεις την σίτα που βγάζει η dd .Τι χρώματα led  σου δίνει ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος said:

Το νέο καπάκι είναι λίγο πρόχειροδουλειά αλλά σε δύο μήνες θα αλλάξω όλη τη γυάλα οπότε θα το ξαναφτιάξω. 

Γενικότερα έχω όλα τα χρώματα στο φουλ και το άσπρο στο 20%... Τι λέτε? (στη συγκεκριμένη φωτογραφία είναι σε moonlight mode μην σας ξεγελάει) 

IMG_20190716_053332_HDR.jpg

Καλορίζικο φίλε μου!

Για ένταση χαμήλωσε το moonlight στο 3 με 1% γιατί έχει πολύ μεγάλη διάρκεια και δεν μπορείς να την ελαττωσεις δυστυχώς και παίζει να γεμισεις άλγες.. Εγώ το έχω σβήσει τελείως. Κόκκινο πρασσινο παίξε 50% τουλάχιστον για αρχή. Πάλι λόγο αλγεων. 

Link to comment
Share on other sites

ακολούθησα τις συμβουλές και ρύθμισα παλι τον φωτισμό οπως δείχνει στη φωτό.
Πάντως απο τα λίγα που σκαμπάζω και το φωτιστικό και ο κυκλοφορητής δείχνουν να αξίζουν παραπάνω απο τα λεφτά που έδωσα. κριμα που δεν τα εμπορεύεται κανένα μαγαζί στη χώρα μας.
Έχετε καμιά συμβουλή για το πως να ρυθμίσω τον κυκλοφορητη?  Γενικά συμβουλές? και οι εφυλιες ειναι καλά εκει?

 

IMG_20190716_191326_HDR.jpg

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, salamander said:

Μπορείς να ψάξεις την σίτα που βγάζει η dd .Τι χρώματα led  σου δίνει ?

αυτη βγαίνει πολύ ακριβή, με βαση τα οσα μπορώ να φτιάχνω μόνος μου δεν μου παει καθόλου το χέρι να την πληρώσω!

χρώματα δεινει τα RGB.....

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μπορείς να βγάλεις μια φωτό το τηλεκοντρόλ του να το δω; Από ότι κατάλαβα ελέγχεις το άσπρο και όλα τα άλλα μαζί ετσι; Άρα έχει 2 κανάλια dimmable 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbetta said:

Δημήτρη μπορείς να βγάλεις μια φωτό το τηλεκοντρόλ του να το δω; Από ότι κατάλαβα ελέγχεις το άσπρο και όλα τα άλλα μαζί ετσι; Άρα έχει 2 κανάλια dimmable 

Όχι όλα τα χρώματα ξεχωριστά το καθένα 

Link to comment
Share on other sites

Άρα πήρες όντως το επόμενο μοντέλο από το δικό μου. Όταν μπορείς θέλω αναλυτικές φωτό από φωτιστικό και κοντρόλ 

Link to comment
Share on other sites

IMG_20190716_225240.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_20190716_225300.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_20190716_225318_HHT.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_20190716_225230.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_20190716_225351_HHT.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατσε μην εχουν καλομάθει με τις Τ5 και δεν εχουμε καθόλου πρόοδο τωρα! περιμένω παντως να καθαρίσει λιγο ο βράχος απο την καφετίλα (ευτυχώς δεν ειναι ακριβώς αλγη) και να πιασει κοραλλινη σαν τα τζάμια που εχουν γεμίσει πλέον! Νομιζω πως οι Τ5 τοσο κολλητα στο νερό ηταν μονιμα ενα πρόβλημα για εμενα μεχρι τώρα. Θελω να βάλω και τα κοραλλια στο βράχο επιτέλους αντι για κατω σαν να ειναι αυλή με γλάστρες!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες, για δείξε μια fts να δω πως φαίνεται! 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα είναι το κανονικό του μετά από 10 μέρες γιατί τώρα έχω χαμηλωμένο τα χρώματα... 

Μη σου φαίνεται πολύ μπλε η κάμερα είναι 

IMG_20190716_191344_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

SAM_1150.JPG

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!

Να και κατι που δεν σας εχω ξαναδειξει.... Εντωμεταξύ εχω την εντύπωση πως το νέο φωτιστικό δεν εχει αρκετό μπλέ φως... τι λέτε εσεις? δυστυχώς δεν μπορώ να σας δείξω με φωτογραφία γιατι δεν πιάνει ο φακός μου σωστά τον φωτισμό αλλά να φανταστείτε ειναι λιγότερο μπλέ απο τις Τ5 και λιγότερο και απο το pico corner που έφτιαξα....
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος said:

 Εντωμεταξύ εχω την εντύπωση πως το νέο φωτιστικό δεν εχει αρκετό μπλέ φως... τι λέτε εσεις? δυστυχώς δεν μπορώ να σας δείξω με φωτογραφία γιατι δεν πιάνει ο φακός μου σωστά τον φωτισμό αλλά να φανταστείτε ειναι λιγότερο μπλέ απο τις Τ5 και λιγότερο και απο το pico corner που έφτιαξα....
 

@B_betta για πες εσυ που το εχεις δουλέψει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κοντινό,....

IMG_20190304_234416_HDR.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 7:51 AM, Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος said:

@B_betta για πες εσυ που το εχεις δουλέψει....

Τώρα είδα το σχόλιο. Η αλήθεια είναι ότι το παλιό μοντέλο θα μπορούσε και λίγο καλύτερα (ποιοτικότερα). Εσένα έχει πιο ευρύ φάσμα, πιστεύω είσαι οκευ. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...