Jump to content

Discus-cube


manos23

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πριν 10 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Απο που μανο τα πηρες;;

Τα είχα παραγγείλει παρά πολύ καιρό από τον Άβυσσο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Βρε φιλε μου δεν καταλαβα πως ρωτας κ αν ξερεις κ ρωτας για αλλο λογο.πιστευεις δεν παιζει ρολο;;;οτι αν εχει νιτρικα μεγαλώνουν πιο γρηγορα;;;το ιδιο;;;πραγματικα εχεις απορία κ με ρωτας η εχεις αλλη γνωμη.;;;

 

Δημητρη,επειδη με αυτα που εγραψες μετα το ποστ μου καταλαβα τι ηθελες να πεις,να σου πω πως ναι εχεις δικιο απο τη στιγμη που ασχολεισαι με γεννες κλπ.

Τωρα για ενα ενυδρειο σαν το δικο μου πχ πιστευω πως πεντε με δεκα στα νιτρικα δεν δημιουργουν θεμα.

Εχεις δικιο για τον γραπτο λογο και σου ζητω συγνωμη αν το ποστ μου φανηκε περιεργα.

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Δία δεν σ ξερω προσωπικα για να καταλαβω το υφος σου κ γιαυτο ηθελα διευκρινίση.Τωρα στο θεμα μας ,αν προσεξες εγραψα σχεδον μηδενικα, που σημαίνει αυτα τα ορια που βαζεις Κ εσυ.Απλα αμα δεις δίπλα στο κρεβατι μου, υπαρχουν τσιγαρα, κινητο ,τηλεκοντρόλ κ τεστ νιτρικων για ενα κ μονο λογο,να μην τα δω να χοροπηδανε στην επιφάνεια απο μαπα νερο οπως κ εχει γινει κ ετσι χαθηκανε αρκετα ψαρια κ δουλεια μηνων.αναλογως το ταισμα που κανουμε κ εννοω το ειδος δλδ κατεψυγμενη ,κρεας,βιτς,το βιολογικο μας υλικο συμπεριφέρεται διαφορετικά κ ο μονος μας σημαχος ειναι τα τεστ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Ναι βρε Δία δεν σ ξερω προσωπικα για να καταλαβω το υφος σου κ γιαυτο ηθελα διευκρινίση.Τωρα στο θεμα μας ,αν προσεξες εγραψα σχεδον μηδενικα, που σημαίνει αυτα τα ορια που βαζεις Κ εσυ.Απλα αμα δεις δίπλα στο κρεβατι μου, υπαρχουν τσιγαρα, κινητο ,τηλεκοντρόλ κ τεστ νιτρικων για ενα κ μονο λογο,να μην τα δω να χοροπηδανε στην επιφάνεια απο μαπα νερο οπως κ εχει γινει κ ετσι χαθηκανε αρκετα ψαρια κ δουλεια μηνων.αναλογως το ταισμα που κανουμε κ εννοω το ειδος δλδ κατεψυγμενη ,κρεας,βιτς,το βιολογικο μας υλικο συμπεριφέρεται διαφορετικά κ ο μονος μας σημαχος ειναι τα τεστ.

 

Ναι Δημητρη,εχεις δικιο.

Καλημερα φιλε μου και καλο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο κι μενα.

Μανο η δεξια ριζα δεν νομιζω οτι προσφερει κατι και ισα ισα θα ελεγα πως ειναι και επικινδυνη!

Το σαλαχι το ψιλοφοβαμαι κοντα σε τοσο μικρα δισκακια!

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα, αν και το ξεχασα, καλως τα δεχτηκες!

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Καλησπερα απο κι μενα.

Μανο η δεξια ριζα δεν νομιζω οτι προσφερει κατι και ισα ισα θα ελεγα πως ειναι και επικινδυνη!

Το σαλαχι το ψιλοφοβαμαι κοντα σε τοσο μικρα δισκακια!

Όταν λες η δεξιά ποια εννοείς αυτές όπως τις βλέπεις φάτσα δεξιά?

Εάν εννοείς αυτές έχω αντίθεση άποψη διότι όταν για κάποιο λόγο φοβούνται η τρομάξουν χώνονται όλη ή ομάδα εκεί ενώ και το βράδυ όταν κλείνουν τα φώτα εκεί πάνε και είναι σημείο που δεν τα ενοχλεί τίποτα.

Ακόμα το σαλαχι δεν το φοβάμαι ούτε που ασχολείται Γιατί είναι και αυτό πολύ μωρό είναι 5 μηνών μέχρι και στην τροφή του είναι απιλεκτικο ακόμα τώρα εάν είναι είναι πολύ Ποιο γρήγορη η ανάπτυξη του από τα δισκάκια θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Και φυσικα, αν και το ξεχασα, καλως τα δεχτηκες!

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος manos23 έγραψε:

 

Ακόμα το σαλαχι δεν το φοβάμαι ούτε που ασχολείται Γιατί είναι και αυτό πολύ μωρό είναι 5 μηνών μέχρι και στην τροφή του είναι απιλεκτικο ακόμα τώρα εάν είναι είναι πολύ Ποιο γρήγορη η ανάπτυξη του από τα δισκάκια θα δούμε.

To σαλάχι δεν πρόκειται να φάει τα δισκάκια.Το στόμα τους είναι ''τριγωνικό'' δηλαδή στενευει προς τα μέσα κάπως,οπότε εκ των πραγμάτων δεν χωρουν στο στόμα του,σε αντίθεση πχ με κόρυ.Το πρόβλημα είναι,οπως ήδη ειπώθηκε,η κίνηση του αργά ή γρήγορα σε όλο το ενυδρείο και το στρές που μπορεί να προκαλέσει.

Καλως τα δέχτηκες τα ψάρια Μάνο,τάισμα πολύ και συχνές αλλαγες και θα δείς ανάπτυξη γρήγορη στα ψάρια.

Τωρα για το μεγαλύτερο ενυδρειο που αναφέρεις,όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο,ανεξάρτητα απο το ψάρι.Εσυ βεβαια  γνωρίζεις,τι σε παίρνει στον χώρο σου και τι μπορείς γενικά να υποστηρίξεις απο όλες τις απόψεις.

Καλή επιτυχία με τα ψάρια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

To σαλάχι δεν πρόκειται να φάει τα δισκάκια.Το στόμα τους είναι ''τριγωνικό'' δηλαδή στενευει προς τα μέσα κάπως,οπότε εκ των πραγμάτων δεν χωρουν στο στόμα του,σε αντίθεση πχ με κόρυ.Το πρόβλημα είναι,οπως ήδη ειπώθηκε,η κίνηση του αργά ή γρήγορα σε όλο το ενυδρείο και το στρές που μπορεί να προκαλέσει.

Καλως τα δέχτηκες τα ψάρια Μάνο,τάισμα πολύ και συχνές αλλαγες και θα δείς ανάπτυξη γρήγορη στα ψάρια.

Τωρα για το μεγαλύτερο ενυδρειο που αναφέρεις,όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο,ανεξάρτητα απο το ψάρι.Εσυ βεβαια  γνωρίζεις,τι σε παίρνει στον χώρο σου και τι μπορείς γενικά να υποστηρίξεις απο όλες τις απόψεις.

Καλή επιτυχία με τα ψάρια

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Δημήτρη μα είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Όταν λες η δεξιά ποια εννοείς αυτές όπως τις βλέπεις φάτσα δεξιά?

Εάν εννοείς αυτές έχω αντίθεση άποψη διότι όταν για κάποιο λόγο φοβούνται η τρομάξουν χώνονται όλη ή ομάδα εκεί ενώ και το βράδυ όταν κλείνουν τα φώτα εκεί πάνε και είναι σημείο που δεν τα ενοχλεί τίποτα.

Ακόμα το σαλαχι δεν το φοβάμαι ούτε που ασχολείται Γιατί είναι και αυτό πολύ μωρό είναι 5 μηνών μέχρι και στην τροφή του είναι απιλεκτικο ακόμα τώρα εάν είναι είναι πολύ Ποιο γρήγορη η ανάπτυξη του από τα δισκάκια θα δούμε.

 

Συμφωνω πως κρυβονται εκει ...  τωρα ππυ ειναι μικρα. Το θεμα ειναι πως μεγαλωνοντας δεν θα μπορουν να κρυβονται εκει. Δεν τα χωραει και αν τα χωρεσει καποιο θα τραυματιστει!

Και το σαλαχι υπαρχει περιπτωση να τραυματιστει!

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

 

Συμφωνω πως κρυβονται εκει ...  τωρα ππυ ειναι μικρα. Το θεμα ειναι πως μεγαλωνοντας δεν θα μπορουν να κρυβονται εκει. Δεν τα χωραει και αν τα χωρεσει καποιο θα τραυματιστει!

Και το σαλαχι υπαρχει περιπτωση να τραυματιστει!

Λογικά δεν θα βρίσκονται όταν μεγαλώσουν σε αυτή την γυάλα δηλαδή δεν θα είναι και η ίδια διακόσμηση.

Αλλά όπως το βλέπω από κοντά έχει αρκετά μεγάλα ανοίγματα και θα χωρούσε εύκολα κάποιος μεγάλος δίσκος. Το σαλαχι πως να τραυματιστεί?

Δεν ακουμπάει καμία ρίζα στην άμμο και γενικά κυκλοφορεί μέχρι στιγμής στην άμμο μόνο.

Έγινε επεξεργασία - manos23
Link to comment
Share on other sites

Spam alert

προς 

@Sturm

Θοδωρή γραφείς σε δίσκοθέμα!

:hehe

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Λογικά δεν θα βρίσκονται όταν μεγαλώσουν σε αυτή την γυάλα δηλαδή δεν θα είναι και η ίδια διακόσμηση.

Αλλά όπως το βλέπω από κοντά έχει αρκετά μεγάλα ανοίγματα και θα χωρούσε εύκολα κάποιος μεγάλος δίσκος. Το σαλαχι πως να τραυματιστεί?

Δεν ακουμπάει καμία ρίζα στην άμμο και γενικά κυκλοφορεί μέχρι στιγμής στην άμμο μόνο.

 

Αυτο που φοβαμαι ειναι η ακρες της ριζας σε μια αναμπουμπουλα!

 

πριν 4 ώρες, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Spam alert

προς 

@Sturm

Θοδωρή γραφείς σε δίσκοθέμα!

:hehe

 

Δεν υπαρχουν τετοια θεματα οσο και να το θελουν καποιοι! Υπαρχουν μονον ενυδρειακα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες φωτογραφίες.

Τα μικρά μου παίρνουν χρώμα.

IMAG1170_1.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

Αυτα ειναι !!! Ωραια πράγματα!!!

Αυτά είναι σε λίγες μέρες θα γεμίσει με χρώμα και κίνηση και το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω!!! Γιατί με ενα χερι τα κανω ολα και κοιμάμαι καθε μερα 4-5 το πρωι... εχω την μικρη ολη μερα και δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...