Jump to content

Discus-cube


manos23

Recommended Posts

πριν 53 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

Δυστυχως πληροφορηθηκα οτι ακομα κυκλοφορουν γατια που νιαουριζουν στο φορουμ.Που για δικους τους λογους,χαλανε τα θεματα με πικροχολα σχολια και ειρωνειες.

Και στο δικο μου θεμα γραφτηκε κατι εμαθα.

Μετα απο τοσο καιρο αποφασισα να ενεργοποιηθω παλι και στο χομπυ και στο φορουμ,και ξανα μπροστα μου οι κομπλεξικοι.

Γατια,για ηρεμηστε γιατι θα φατε πολυ μπουγελο!

Στρατο μου κανε εσυ το χομπι σου και τα υπολοιπα αστα σε εμας.Ουτε γατια ουτε νιαουριτα ουτε τιποτα.Ασχολουμαστε με το ενυδρειακο θεμα που μας ενδιαφερει και με τιποτα παραπανω.Κανενας δεν θα επικρινει κανεναν! Η γνωση και η ενημερωση υπαρχουν,απο εκει και περα ο καθε ενας κανει αυτο που νομιζει σωστο.Το φορουμ δεν ενστρερνιζεται καμια απο τις δυο πλευρες,μας αφορα μονο η ευρυθμη λειτουργια και ο σεβασμος μεταξυ μας.

Ο καθε ενας εχει δικαιωμα να πει την γνωμη του ευγενικα,χωρις ειρωνια και σεβομενος τους κανονισμους του φορουμ αλλα και τους συνχομπιστες μας.Απο εκει και περα αν καποιος ενοχληθει υπαρχει η επιλογη της αγνοησης χρηστη και αν ξεπερασουμε τα ορια υπαρχει η διαχειρηστικη και η συντονιστικη ομαδα.

πριν 25 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Γουστάρω πολύ χρονικά ενεργοποιουμαστε μαζί και στο ίδιο είδος αλλά και επειδή θα παίρνουν τις απαντήσεις τα γατιά που τους αρμόζουν!

Δεν θα υπαρξει καμια γαλη αλλα δεν θα υπαρξουν ουτε αναρμοστες απαντησεις ουτε τσιγκλιματα,στο εγγυωμαι.

 

 

Αυτα λοιπον,ας μην το ξανασυζητησουμε το θεμα αυτο για να μην ξαναπροκληθει γαλη,και καλη συνεχεια στα ενυδρεια σας κυριοι :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να εισαι σιγουρος Μιχαλη οτι εγω δεν προκειται να ξανασυζητησω ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω 8 δισκακια στα διακόσια λιτρα θα εισαι άνετος μεχρι τον Δεκέμβρη κ παραπανω μη σου πω.τωρα για μετά κ αν θα τα κρατησεις το βλεπεις για μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Πιστεύω 8 δισκακια στα διακόσια λιτρα θα εισαι άνετος μεχρι τον Δεκέμβρη κ παραπανω μη σου πω.τωρα για μετά κ αν θα τα κρατησεις το βλεπεις για μεγαλυτερο.

Καλά και εγώ ετσι πιστεύω.

Απλά επειδή όταν θα μεγαλώσουν τα λίτρα Θέλω να προσθέσω και ένα δύο είδει ακόμα γι'αυτό δεν θα ξεπεράσω τα 8 εκτός και εάν βρώ κάποιο εξαιρετικό κομμάτι μορφολογικά και κάνω την εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Στα ΕΞΑΚΟΣΙΑ θα εισαι μια χαρα.

Πετρος:thumbsu:

 

Χαχαχαχα παιδιά μην φτάνετε στην υπερβολή δίσκοι θα μπουν αυτά γράφετε και διαβάζουν οι υποψήφιοι δισκαδες και απογοητεύονται.

Από 300 λίτρα και πάνω οκ είναι μια χαρά.

Εγώ προσωπικά πάνω από 400 θα παίξω μόνο το κύριο ενυδρείο χωρίς το σαμπ αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

Oi υποψήφιοι Δισκαδες κανουν περιττα εξοδα με μικρα ,αφου στο τελος εάν πραγματι εχουν "ψωνιο" με τους Δισκους θα πανε περιπου σε τετοια μεγεθη.

Ξερω πολλους και εσυ μεσα σ αυτους.!!

Ευκολη συντηρηση και χαρούμενα ψαρακια.

Ο Δισκος είναι απολαυση για τον κατοχο του.

Ας του δωσουμε τα λιγα που ζητα.

Καθαρο νερο και χωρο και αυτος θα μας ανταμειψει με τα χρωματα του ,την συμπεριφορά του σαν" νοημον "ψαρι ,με τις γεννες του και αλλα πολλα που ο καθενας μπορει να "ανακαλυψει"

κανοντας παρεα με αυτά τα υπεροχα πλασματα.

Εγω κανω παρεα μαζι τους από το 1984!!

Πετρος:thumbsu:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Oi υποψήφιοι Δισκαδες κανουν περιττα εξοδα με μικρα ,αφου στο τελος εάν πραγματι εχουν "ψωνιο" με τους Δισκους θα πανε περιπου σε τετοια μεγεθη.

Ξερω πολλους και εσυ μεσα σ αυτους.!!

Ευκολη συντηρηση και χαρούμενα ψαρακια.

Ο Δισκος είναι απολαυση για τον κατοχο του.

Ας του δωσουμε τα λιγα που ζητα.

Καθαρο νερο και χωρο και αυτος θα μας ανταμειψει με τα χρωματα του ,την συμπεριφορά του σαν" νοημον "ψαρι ,με τις γεννες του και αλλα πολλα που ο καθενας μπορει να "ανακαλυψει"

κανοντας παρεα με αυτά τα υπεροχα πλασματα.

Εγω κανω παρεα μαζι τους από το 1984!!

Πετρος:thumbsu:

Ότι θα πάρω και άλλο ενυδρείο δεν πάει να πει ότι το κάνω για τους δίσκους πίστεψε με.

Όποιοι με ξέρουν ξέρουν ότι έχω αλλάξει πολλά ενυδρεία Σε λίτρα διαστάσεις και τα κτλπ.

Είδει έχω στην αποθήκη τo ενυδρείο που χρησιμοποιούσα για reef απλά λόγω διαστάσεων και βάρους επειδή είναι από 20αρι τζαμί θα πάω σε κάτι ποιο βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος manos23 έγραψε:

Χαχαχαχα παιδιά μην φτάνετε στην υπερβολή δίσκοι θα μπουν αυτά γράφετε και διαβάζουν οι υποψήφιοι δισκαδες και απογοητεύονται.

Από 300 λίτρα και πάνω οκ είναι μια χαρά.

Εγώ προσωπικά πάνω από 400 θα παίξω μόνο το κύριο ενυδρείο χωρίς το σαμπ αλλά οκ.

 

 

Μικρό το κακό γιατί σε αυτήν την περίπτωση, γλυτώνουν τα πεταμένα λεφτά. Το μεγάλο πρόβλημα έρχεται όταν απογοητεύονται αυτοί που ξέρουν και ΔΕΝ ξαναγράφουν.

Τότε οι επίδοξοι δισκάδες... διαβάζουν και ακολουθούν "το μακρύ και το κοντό", του κάθε λογής "έμπειρου".-  ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Μικρό το κακό γιατί σε αυτήν την περίπτωση, γλυτώνουν τα πεταμένα λεφτά. Το μεγάλο πρόβλημα έρχεται όταν απογοητεύονται αυτοί που ξέρουν και ΔΕΝ ξαναγράφουν.

Τότε οι επίδοξοι δισκάδες... διαβάζουν και ακολουθούν "το μακρύ και το κοντό", του κάθε λογής "έμπειρου".-  ;)

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου απλά αυτό που εννοώ είναι ότι οκ επειδή είμαστε και ζούμε σε δύσκολες  εποχές και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες δυνατότητες οικονομικά μην του λέμε ότι πχ 600 λίτρα θες για τους δίσκους πάει και τελείωσε.

Ενώ θα μπορεί να έχει κάτι αξιοπρεπεστατο στα 300 λίτρα.

Εγώ μπορεί να έχω την οικονομική δυνατότητα και εσύ το ίδιο αλλά δεν πρέπει να τους απογοητευουμε ιδικά τα καινούργια μέλει!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεις να αναφέρεσαι στα λίτρα... ενώ έχεις γράψει πιο πάνω, ότι έχεις διαβάσει το κείμενο μου.

Προφανώς ΔΕΝ το έχεις κατανοήσει... όσο απαιτείται.

ΔΕΝ είναι το πρόβλημα τα λίτρα. Κάποτε πρέπει επιτέλους να γίνει κατανοητό, το πως ζουν αυτά τα ψάρια... οι συνήθειες και οι ανάγκες τους.- ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

Συνεχίζεις να αναφέρεσαι στα λίτρα... ενώ έχεις γράψει πιο πάνω, ότι έχεις διαβάσει το κείμενο μου.

Προφανώς ΔΕΝ το έχεις κατανοήσει... όσο απαιτείται.

ΔΕΝ είναι το πρόβλημα τα λίτρα. Κάποτε πρέπει επιτέλους να γίνει κατανοητό, το πως ζουν αυτά τα ψάρια... οι συνήθειες και οι ανάγκες τους.- ;)

Οκ δικοί μου γνώμη κανένας να κανένας Δεν πληρεί τις ανάγκες τον συγκεκριμένων ψαριών.

Link to comment
Share on other sites

Πως το λές αυτό; Τους γνωρίζεις όλους;

Κι αυτόν με τα 6.500 λίτρα (ΑΝ θυμάμαι καλά) στην Σαλαμίνα;  :rolleyes:

Απλά γνωρίζοντας ότι ΔΕΝ μπορείς να τους καλύψεις πλήρως... κάνεις τουλάχιστον το ελάχιστο... σεβόμενος το είδος. Ζητώ συγνώμη αλλά... από αυτά που έχεις γράψει, ΔΕΝ βλέπω να διαθέτεις την απαιτούμενη γνώση.

Μου θυμίζεις εμένα στα 20 που (χωρίς καν την βοήθεια από το διαδίκτυο, που υπάρχει τώρα)... θα τους έβγαζα όλους άχρηστους. Ήμουν στην ηλικία του... άτρωτου.- :blush:

Link to comment
Share on other sites

Το βιωμα του Νικου με Δισκους πανω από 35 χρονια εχει την αξια του.

Ο τροπος όμως που εκφραζει το παθος του για αυτά τα υπεροχα ζωντανα είναι .....λιγο περίεργος για έναν που δεν τον ξερει!!

Στην παρεα είναι ο...καλυτερος.

Πετρος :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

Πως το λές αυτό; Τους γνωρίζεις όλους;

Κι αυτόν με τα 6.500 λίτρα (ΑΝ θυμάμαι καλά) στην Σαλαμίνα;  :rolleyes:

Απλά γνωρίζοντας ότι ΔΕΝ μπορείς να τους καλύψεις πλήρως... κάνεις τουλάχιστον το ελάχιστο... σεβόμενος το είδος. Ζητώ συγνώμη αλλά... από αυτά που έχεις γράψει, ΔΕΝ βλέπω να διαθέτεις την απαιτούμενη γνώση.

Μου θυμίζεις εμένα στα 20 που (χωρίς καν την βοήθεια από το διαδίκτυο, που υπάρχει τώρα)... θα τους έβγαζα όλους άχρηστους. Ήμουν στην ηλικία του... άτρωτου.- :blush:

Διαφωνώ με αυτό που λες ότι τους βγάζω όλους άχρηστους.

Απλά ο καθένας μας τα πράγματα τα βλέπει διαφορετικά.

Και κάτι τελευταίο όταν μιλάμε για δίσκους και συγκεκριμένα εκτροφης άποψη μου είναι δεν μπορούμε να μιλάμε για τις ίδιες ανάγκες που έχουν οι άγριοι.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Το βιωμα του Νικου με Δισκους πανω από 35 χρονια εχει την αξια του.

Ο τροπος όμως που εκφραζει το παθος του για αυτά τα υπεροχα ζωντανα είναι .....λιγο περίεργος για έναν που δεν τον ξερει!!

Στην παρεα είναι ο...καλυτερος.

Πετρος :thumbsu:

 

 

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλά σου λόγια. Είσαι ο Πέτρος που νομίζω; Από πολλά χρόνια πριν... σε άλλο forum;  :blush:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Το βιωμα του Νικου με Δισκους πανω από 35 χρονια εχει την αξια του.

Ο τροπος όμως που εκφραζει το παθος του για αυτά τα υπεροχα ζωντανα είναι .....λιγο περίεργος για έναν που δεν τον ξερει!!

Στην παρεα είναι ο...καλυτερος.

Πετρος :thumbsu:

Είμαι από τα άτομα που δύσκολα παρεξηγουμε θα γίνει αυτό εάν διακρίνω ειρωνεία και κοροϊδία. μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις Γιατί μαθαίνεις πράγματα από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Διαφωνώ με αυτό που λες ότι τους βγάζω όλους άχρηστους.

Απλά ο καθένας μας τα πράγματα τα βλέπει διαφορετικά.

Και κάτι τελευταίο όταν μιλάμε για δίσκους και συγκεκριμένα εκτροφης άποψη μου είναι δεν μπορούμε να μιλάμε για τις ίδιες ανάγκες που έχουν οι άγριοι.

 

 

 

Σε μένα αναφέρθηκα... ΔΕΝ είπα για σένα.-  ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Μικρό το κακό γιατί σε αυτήν την περίπτωση, γλυτώνουν τα πεταμένα λεφτά. Το μεγάλο πρόβλημα έρχεται όταν απογοητεύονται αυτοί που ξέρουν και ΔΕΝ ξαναγράφουν.

Τότε οι επίδοξοι δισκάδες... διαβάζουν και ακολουθούν "το μακρύ και το κοντό", του κάθε λογής "έμπειρου".-  ;)

 

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα πολλων απο εμας και εχουμε μπει στην ( αφανεια )!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εγω είμαι........

 Η περιεργη γραφη σου με χρωματα και κωδικοποιημένες λεξεις πολλοι που δεν εχουν μεγαλη γνωση στο θεμα δεν καταλαβαινιυν ακριβως τι θελεις να πεις.

Νομιζω μια πιο χαλαρη  γραφη, ισως να είναι πιο κατανοητη.

φιλικα

Πετρος:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλά σου λόγια. Είσαι ο Πέτρος που νομίζω; Από πολλά χρόνια πριν... σε άλλο forum;  :blush:

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Ναι,εγω είμαι........

 Η περιεργη γραφη σου με χρωματα και κωδικοποιημένες λεξεις πολλοι που δεν εχουν μεγαλη γνωση στο θεμα δεν καταλαβαινιυν ακριβως τι θελεις να πεις.

Νομιζω μια πιο χαλαρη  γραφη, ισως να είναι πιο κατανοητη.

φιλικα

Πετρος:thumbsu:

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος ΠΕΤΡΟΣ 2 έγραψε:

Ναι,εγω είμαι........

 Η περιεργη γραφη σου με χρωματα και κωδικοποιημένες λεξεις πολλοι που δεν εχουν μεγαλη γνωση στο θεμα δεν καταλαβαινιυν ακριβως τι θελεις να πεις.

Νομιζω μια πιο χαλαρη  γραφη, ισως να είναι πιο κατανοητη.

φιλικα

Πετρος:thumbsu:

 

ΑΝ θυμάμαι καλά... με το κόκκινο αυτοκίνητο, με είχες μεταφέρει και στο σπίτι μου.

Χαίρομαι που ξαναβρισκόμαστε.  :)

Το χρώμα... είναι πλέον προσωπικό κλόπυright... και σε σύγκριση με τότε, γράφω (νομίζω) πολύ πιο χαλαρά.--    :dfan:

:hehe

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες ακόμα.

Περιμένω σχόλια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...