Jump to content

Το δικό μου Fish Only


darius

Recommended Posts

πριν 10 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Προσωπικά κλείσε τα φώτα άσε να περάσεις λίγο η ώρα και βγαλε την σιτα τώρα που είναι βράδυ και άστα.

+1000 και πρόσεχε ότι κάνεις μέσα στο ενυδρειο μη σηκωσεις απο την αμμο τιποτα.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

+1000 και πρόσεχε ότι κάνεις μέσα στο ενυδρειο μη σηκωσεις απο την αμμο τιποτα.

To flame είναι ακόμα λίγο ανήσυχο. To coral την έχει πέσει ήδη για ύπνο. Βασικά φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε τώρα μες στα σκοτάδια μην έχω τίποτα χειρότερο!!!! Θα την αφήσω μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 Φίλος που τα είχε και τα δύο μου είπε να ταΐσω πρώτα και μετά να βγάλω τη σήτα.

Έγινε επεξεργασία - darius
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

To flame είναι ακόμα λίγο ανήσυχο. To coral την έχει πέσει ήδη για ύπνο. Βασικά φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε τώρα μες στα σκοτάδια μην έχω τίποτα χειρότερο!!!! Θα την αφήσω μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 Φίλος που τα είχε και τα δύο μου είπε να ταΐσω πρώτα και μετά να βγάλω τη σήτα.

Εάν το κάνεις θα το κάνεις βράδυ μέρα δεν γλυτώνεις το ξύλο.

Τώρα που κοιμάται το coral πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Εάν το κάνεις θα το κάνεις βράδυ μέρα δεν γλυτώνεις το ξύλο.

Τώρα που κοιμάται το coral πρέπει.

Για αύριο βράδυ λέω. Να συνηθίσει και λίγο το flame τον χώρο. Εκεί που περιόρισα το coral είναι ο χώρος του, οπότε ίσως οριοθετήσουν περιοχές και ησυχάσουν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

Για αύριο βράδυ λέω. Να συνηθίσει και λίγο το flame τον χώρο. Εκεί που περιόρισα το coral είναι ο χώρος του, οπότε ίσως οριοθετήσουν περιοχές και ησυχάσουν.

Ότι νομίζεις Εσύ φίλε μου απλά όσο τα έχεις έτσι είναι χειρότερα Γιατί το coral βλέπει ότι το flame δεν θα μπορεί να πηγαίνει και όταν βγάλεις το χώρισμα θα γίνει του Βιετνάμ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βράδυ πέρασε χωρίς απρόοπτα. Τη σήτα την έβγαλα κατ' ευθείαν. Το coral είναι ακόμα στο γιατάκι του και κοιμάται του καλού καιρού. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό σημάδι ή όχι. Το flame είναι λίγο ανήσυχο, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Αν χρειαστεί να αφήσω και σήμερα τα φώτα κλειστά, θα την παλέψει η ανεμώνη ή όχι;

Τον βράχο τον άφησα λίγο όπως να' ναι μήπως και η αλλαγή του σκηνικού βοηθήσει.

Έγινε επεξεργασία - darius
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

Τελικά το βράδυ πέρασε χωρίς απρόοπτα. Τη σήτα την έβγαλα κατ' ευθείαν. Το coral είναι ακόμα στο γιατάκι του και κοιμάται του καλού καιρού. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό σημάδι ή όχι. Το flame είναι λίγο ανήσυχο, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Αν χρειαστεί να αφήσω και σήμερα τα φώτα κλειστά, θα την παλέψει η ανεμώνη ή όχι;

Τον βράχο τον άφησα λίγο όπως να' ναι μήπως και η αλλαγή του σκηνικού βοηθήσει.

Τα φώτα άνοιξε τα και μόλις ξεκινήσει η κίνηση στο ενυδρείο τάισε τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος manos23 έγραψε:

Τα φώτα άνοιξε τα και μόλις ξεκινήσει η κίνηση στο ενυδρείο τάισε τα ψάρια.

Το βράχο να τον βάλω στη θέση του ή να τον αφήσω λίγο ακόμα έτσι χύμα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος darius έγραψε:

Το βράχο να τον βάλω στη θέση του ή να τον αφήσω λίγο ακόμα έτσι χύμα;

Σήμερα μην βάλεις χέρια και γενικά μην πολύ ασχοληθείς με το ενυδρείο κρατά αποστάσεις και τάιζε μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν άλλαξες το  aquascape έδωσες λίγο χρόνο στο  flame .

Το coral  έχασε το τόσο οικείο περιβάλλον και του κόπηκε ο πολύς τσαμπουκάς. 

Δώσε λίγο χρόνο.

Είναι πολύ όμορφο ψάρι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουμε κανένα νέο από τα ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο Facebook το δίνεις το coral τι έγινε το flame έχει απεβίωσει?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Από ότι είδα στο Facebook το δίνεις το coral τι έγινε το flame έχει απεβίωσει?

Όχι ευτυχώς!!!! Τα άφησα μια μέρα και το flame έφαγε γερό κυνήγι. Δε μου φαινόταν να το χτυπούσε αλλά το κυνηγούσε ανελέητα. Ένας φίλος που έχει και τα δύο έπαθε την πλάκα του!!!! Αναγκάστηκα να περιορίσω το coral με σήτα τελικά. Το flame αν και ηρέμησε, ακόμα και που νοιώθει την παρουσία του coral δεν βγαίνει έξω. Το flame μου το έκανε δώρο η γυναίκα μου για τη γιορτή μου και αν θέλω να τα κρατήσω και τα δύο βλέπω πως μάλλον δεν γίνεται. Μια σκέψη είναι να το στείλω "διακοπές" για μια εβδομάδα και να ξαναγυρίσει ως νέος κάτοικος, αφού ξεθαρρέψει και το flame και αρχίσει να τρώει κανονικά, αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να το ρισκάρω......

Link to comment
Share on other sites

καμια προχειρη καραντίνα για το coral  με τα βασικα (Βραχο θερμοστάτη κυκλοφορητή) και συχνες αλλαγές νερού;

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

Όχι ευτυχώς!!!! Τα άφησα μια μέρα και το flame έφαγε γερό κυνήγι. Δε μου φαινόταν να το χτυπούσε αλλά το κυνηγούσε ανελέητα. Ένας φίλος που έχει και τα δύο έπαθε την πλάκα του!!!! Αναγκάστηκα να περιορίσω το coral με σήτα τελικά. Το flame αν και ηρέμησε, ακόμα και που νοιώθει την παρουσία του coral δεν βγαίνει έξω. Το flame μου το έκανε δώρο η γυναίκα μου για τη γιορτή μου και αν θέλω να τα κρατήσω και τα δύο βλέπω πως μάλλον δεν γίνεται. Μια σκέψη είναι να το στείλω "διακοπές" για μια εβδομάδα και να ξαναγυρίσει ως νέος κάτοικος, αφού ξεθαρρέψει και το flame και αρχίσει να τρώει κανονικά, αλλά δεν ξέρω αν θα πρέπει να το ρισκάρω......

Εγώ γενικά επειδή έχω ασχοληθεί πολύ με τα αγγελοψαρα και είχα αρκετά είδει μαζί αλλά μπήκαν όλα μαζί και ένα μακουλοσουμ που μπήκε Ποιο μετά μπήκε σε ποιο μεγαλο μέγεθος.

Τώρα για τα dwarf ισχύει το ίδιο και έχω την εντύπωση ότι το Ποιο ιδανικό στα λίτρα σου είναι να έχεις ένα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος gmarbel έγραψε:

καμια προχειρη καραντίνα για το coral  με τα βασικα (Βραχο θερμοστάτη κυκλοφορητή) και συχνες αλλαγές νερού;

Δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος gmarbel έγραψε:

καμια προχειρη καραντίνα για το coral  με τα βασικα (Βραχο θερμοστάτη κυκλοφορητή) και συχνες αλλαγές νερού;

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Δεν υπάρχει λόγος.

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να το κάνω για να ηρεμήσει λίγο το flame για να ξεθαρρέψει και να αρχίσει να τρώει κανονικά και όχι να τσιμπολογάει άλγη από το τζάμι....... Έχω ένα 80λιτρο το οποίο θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

 

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να το κάνω για να ηρεμήσει λίγο το flame για να ξεθαρρέψει και να αρχίσει να τρώει κανονικά και όχι να τσιμπολογάει άλγη από το τζάμι....... Έχω ένα 80λιτρο το οποίο θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω.

Δική σου απόφαση εάν και θεωρώ ότι και πάλι ένα από τα δύο θα φάει ξύλο και κυνηγητό πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σαμπ έχεις?

Εγώ εκεί τα βάζω αν είναι κακά παιδιά...

Μια βδομάδα και πίσω!

Πάντα αν θέλεις το κοραλ .

Αλλιώς δεν το συζητάω για την φλόγα!

Είναι αγάπη....

Link to comment
Share on other sites

Σαμπ έχεις?
Εγώ εκεί τα βάζω αν είναι κακά παιδιά...
Μια βδομάδα και πίσω!
Πάντα αν θέλεις το κοραλ .
Αλλιώς δεν το συζητάω για την φλόγα!
Είναι αγάπη....
Είναι τσαμπουκάς και τη γουστάρω. Είναι στρωμένη όσο δεν παίρνει και έχει συμπεριφορές απίστευτες. Το flame πάλι είναι έρωτας και δώρο της γυναίκας που ήξερε το μεράκι μου....

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τοτε πειθαρχείο... κ βλέπεις σε ενα 10ημερο...ειναι κ τα δυο πανεμορφα... δωσε μια ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

τοτε πειθαρχείο... κ βλέπεις σε ενα 10ημερο...ειναι κ τα δυο πανεμορφα... δωσε μια ευκαιρια
Επειδή δεν έχω ξαναβάλει ψάρι στο πειθαρχείο.... Στο χώρισμα που θα μπει έχω μία αντλία και το mce600. Θα είναι εντάξει ή θα πρεπει να κάνω αλλαγές;

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος darius έγραψε:

Επειδή δεν έχω ξαναβάλει ψάρι στο πειθαρχείο.... Στο χώρισμα που θα μπει έχω μία αντλία και το mce600. Θα είναι εντάξει ή θα πρεπει να κάνω αλλαγές;

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν έχει χώρο να κινηθεί και να κρυφτεί για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει χώρο να κινηθεί και να κρυφτεί για ύπνο.
Στο χώρισμα που θα τη βάλω πέφτει το νερό απο τό mce600 και απο τον phosban reactor. Μήπως υπάρξει πρόβλημα;

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος darius έγραψε:

Στο χώρισμα που θα τη βάλω πέφτει το νερό απο τό mce600 και απο τον phosban reactor. Μήπως υπάρξει πρόβλημα;

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι αρκεί να μην του έρχεστε στο κεφαλι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...