Jump to content

Λεω να επιστρεψω ξανα με δισκους


Δίας

Recommended Posts

Αρχίσαμε... τα ίδια.   :rolleyes:

Ωρέ ΜΗΝ μου λες λίτρα... μήκος πες μου.-  ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Στράτο τι διαστάσεις έχουν αυτά; έχουν και sump; 

Τα 430 είναι η λογική επιλογή 

:)

100χ60χ60 θα στηθει Δημητρη.

Με 100 λιτρα σαμπ

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ Στράτο... σοβαρολογείς; Λες ότι... μπορεί να μπει ψάρι που φτάνει σε μήκος 20 εκ. σε 100 εκ. ενυδρείο; :huh:

Και άντε έβαλες κι 100 λίτρα sump... σωθήκανε;

Μήπως πρέπει να βάλω και σε σένα το link... να ξαναδιαβάσεις τι έχουν ανάγκη; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

Ωρέ Στράτο... σοβαρολογείς; Λες ότι... μπορεί να μπει ψάρι που φτάνει σε μήκος 20 εκ. σε 100 εκ. ενυδρείο; :huh:

Και άντε έβαλες κι 100 λίτρα sump... σωθήκανε;

Μήπως πρέπει να βάλω και σε σένα το link... να ξαναδιαβάσεις τι έχουν ανάγκη; :rolleyes:

Δεν θα ηθελα να χιλιοκανω αυτη την κουβεντα Νικο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στράτο... ούτε εγώ θέλω να κάνω κουβέντα, για κάτι που και ατελείωτες ώρες έχω κουβεντιάσει αλλά και καταθέσει γραπτώς.

Επειδή όμως ήσουν κάποτε "μοντεράτορας" ... τότε που εκδιώχθηκα από το forum κατόπιν "διαξιφισμών" με κάποιους "έμπειρους", που απέκτησαν μέσα σε 6-8 μήνες και με διάβασμα στο διαδίκτυο την "εμπειρία" (Εγώ πάντως με περισσότερα από 35 χρόνια στο είδος... κι ακόμα μαθαίνω για τους δίσκους, αυτοί... που είναι τώρα άραγε; :rolleyes:  )... πριν πάρω την "μάνικά" μου και φύγω από το θέμα σου, θα προσθέσω τούτο ως τελευταία κουβέντα.

Μαθαίνω ότι... οι συντονιστές διαγράφουν σχόλια μελών γιατί τα κρίνουν ειρωνικά και υβριστικά. Θεωρώ πως αυτό που λες και εφ' όσον επιμένεις (αν και γραπτώς, το απέφυγες) πως δίσκοι 20 εκ. μπαίνουν σε 100 εκ. ενυδρείο... αποτελεί ασέβεια και ύβρη προς τον δίσκο. Αυτό αλλάζει μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις... πχ. ΑΝ αναφέρεσαι σε 25-30 δισκάκια ενός μήνα και για διάστημα μικρότερο του διμήνου).

Το φαινόμενο αυτό εμένα ΔΕΝ μου είναι άγνωστο (το ζω τόσα χρόνια στα fora)... ούτε το αποτέλεσμα του.

Ευτυχώς στην διάρκεια των ετών διαπίστωσα ότι πλέον στήνονται και μεγαλύτερα δισκοενυδρεία (τότε ήταν σύνηθες ακόμα και το 180λιτρο) και περισσότεροι δίσκοι σε αυτά (τότε ο αριθμός ήταν μεταξύ 4-6). Από αυτό συμπεραίνω ότι... ΔΕΝ "έκραζα" (όπως χαρακτήριζαν την άποψη μου) "τσάμπα".-

 

 

B)

 

 

:ban:

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Νικο,αληθεια τωρα.Σε μενα πας να κανεις μαθημα;

Ασε με εμενα τον ασεβη σε παρακαλω.Παρε τη μανικα σου οπως ειπες και φυγε απο το θεμα μου.

Εγω δεν σε εδιωξα απο κανενα φορουμ.Δεν σε ειρωνευτηκα ποτε.

Αντιθετως καποια εποχη θελατε και καλα να μου την πεσετε κιολας,γιατι;

Γιατι σε καποιο αλλο φορουμ σας εδειξα κατι για εσας αιρετικο.

Αληθεια,αυτο το φορουμ ζει;

Γιατι ολο εδω σε βλεπω.

 

Και για να μην υπαρχει και παρεξηγηση,οταν μιλησα για μπουγελομα,ουτε καν αναφερθηκα σε σενα,αλλα στον πονηρο που εγραφε ειρωνικα.Ξερει αυτος.

Εσυ απο χτες μιλας για μανικες ειρωνικα και χρωματιστα ως ειθισται!

 

Αυτα λοιπον απο μενα.Δεν ξαναγραφω ουτε κι εγω στο θεμα μου.Ας το σβησουν οι συντονιστες.Ξανασιχαθηκα πανω που μου ειχε περασει.

Αντε γεια...

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο φιλε μου Στρατο ευχομαι το ενυδρειο να το δεις οπως πωθεις και ξερω οτι η αγαπη σου για το χομπι μας δεν θα μπορουσε να σε κρατησει και πολυ μακρια του...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στράτο χαίρομαι πολύ που ξαναβλέπω θέμα σου φίλε έστω και στην  "λάθος" κατηγορία :hehe

Είμαι σίγουρος ότι θα φτειάξεις πάλι κάτι μαγικό με τις γνώσεις και την εμπειρία που διαθέτεις

 

άσε που τρέφω και μια κρυφή ελπίδα ότι έτσι κάποια στιγμή θα σε ξαναδούμε στην "αλμυρή" πλευρά ! B)

 

welcome back φιλαράκι!!!! :bigemo_harabe_net-95:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2017 at 11:00 ΜΜ, το μέλος TAN έγραψε:

Αντε με το καλο φιλε μου Στρατο ευχομαι το ενυδρειο να το δεις οπως πωθεις και ξερω οτι η αγαπη σου για το χομπι μας δεν θα μπορουσε να σε κρατησει και πολυ μακρια του...

 

Ευχαριστω Θαναση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2017 at 11:33 ΠΜ, το μέλος pan_Oz έγραψε:

Στράτο χαίρομαι πολύ που ξαναβλέπω θέμα σου φίλε έστω και στην  "λάθος" κατηγορία :hehe

Είμαι σίγουρος ότι θα φτειάξεις πάλι κάτι μαγικό με τις γνώσεις και την εμπειρία που διαθέτεις

 

άσε που τρέφω και μια κρυφή ελπίδα ότι έτσι κάποια στιγμή θα σε ξαναδούμε στην "αλμυρή" πλευρά ! B)

 

welcome back φιλαράκι!!!! :bigemo_harabe_net-95:

Να σαι καλα ρε Πανο.

Απο χτες ξεκινησα να καθαριζω το ενυδρειο.Σκουπα σημερα,κι αν προλαβω θα το γεμισω,ωστε να τρεξει λιγο να δω τι και πως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

Να σαι καλα ρε Πανο.

Απο χτες ξεκινησα να καθαριζω το ενυδρειο.Σκουπα σημερα,κι αν προλαβω θα το γεμισω,ωστε να τρεξει λιγο να δω τι και πως.

Άντε να περνούμε και εμείς ιδέες καλλιτέχνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο επιτελους καθαριστηκε.Απο βδομαδα θα το γεμισω να μουλιασουν και τα ξυλα και βλεπουμε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πρεπει να αποφασισω συντομα ειναι αν θα βαλω διαφορους,η εναν χρωματισμο...

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Άντε με το καλο λοιπόν.

 

Διακρινω ενα παραπονο! Χαχαχα

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος Δίας έγραψε:

Αυτο που πρεπει να αποφασισω συντομα ειναι αν θα βαλω διαφορους,η εναν χρωματισμο...

 

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις γνωμη προτου ειναι αργα Στραταρε! Χαχαχα! Βαλε ρε κανα ψαρι της προκοπης και ασε τα παλιοψαρα! 

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξω γνωμη ως προς τι;Ως προς τα ψαρια που θα βαλω εννοεις Θοδωρη;

Τι εννοεις επισης ''προτου ειναι αργα;''

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πιανεις Στρατο, δεν με πιανεις! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Δεν με πιανεις Στρατο, δεν με πιανεις! 

Γερασα φιλε κι εγω.Περνανε τα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

Γερασα φιλε κι εγω.Περνανε τα χρονια...

Είσαι και μεγάλος άνθρωπος δεν σε παρεξηγούμε 

ΥΣ  κοντά βλέπεις η θέλεις γυαλιά  :hehe 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Δίας έγραψε:

Γερασα φιλε κι εγω.Περνανε τα χρονια...

Και δεν σηκωνεις και τα τηλεφωνα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Και δεν σηκωνεις και τα τηλεφωνα!

Πρεπει να εχεις το παλιο ρε φιλε.Σου στελνω πμ

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Spy74 έγραψε:

Είσαι και μεγάλος άνθρωπος δεν σε παρεξηγούμε 

ΥΣ  κοντά βλέπεις η θέλεις γυαλιά  :hehe 

Κοντα ειναι που δε βλεπω τιποτα χαχαχααα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...