Jump to content

Μούχλα σε ξύλα και χαλίκι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που έχει εμφανισθεί στο ενυδρείο μου εδώ και δύο μέρες. Τα ξύλα που έχω έχουν γεμίσει κάτι σαν μούχλα ή βαμβάκι ή κάτι τέτοιο. Διάβασα πως πρέπει να τα βράσω και αυτό έκανα. Το πρόβλημα μου είναι ότι ένα μέρος αυτής της μούχλας έχει εξαπλωθεί και στο χαλίκι. Ερώτηση μου είναι τι πρέπει να κάνω για να το καθαρίσω και αν πρέπει να βάλω κάποιο φάρμακο; Περιμένω τις συμβουλές σας!

Link to comment
Share on other sites

H ασπρη αυτη μουχλα δεν ειναι επικίνδυνη.Ειναι συνηθισμένη σε ξυλα που πρωτομπαινουν στο ενυδρειο μας.Το προβλημα ειναι μονο αισθητικο.Εαν εχεις πλεκο θα την φανε μια χαρα.Βαλε και μια φωτο παντως για να ειμαστε σιγουροι.Ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Όσο για την φωτογραφία θα προσπαθήσω να την ανεβάσω σύντομα. Και πάλι 1000 ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Όσο για την φωτογραφία θα προσπαθήσω να την ανεβάσω σύντομα. Και πάλι 1000 ευχαριστώ!

Φίλε είχα κι εγώ τέτοια μούχλα όταν πρωτοέβαλα τη ρίζα αλλά με αλλάγες και βοήθεια των Corydoras,sae,otock και red shrimp έφυγε.Δέν ξέρω αν την έτρωγαν όλα αυτά τα ψάρια πάντως όλα την σκάλιζαν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...