Jump to content

Rummy Nose Tetra - Περονόσπορος...


Recommended Posts

Δεν πρέπει να είναι columnaris. 

 

Ξεκίνησα σήμερα θεραπεία με omnipur ελπίζω ό,τι είναι να το πιάσει. Το ενυδρείο έχει γίνει καταπράσινο από το φάρμακο. 

 

 

IMG_20171105_173349.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

On 11/5/2017 at 10:17 PM, lth said:

Κωστα σου εμεινε κανενα?

και αν ναι..πως τα παει???

Λουκά έμεινε μόνο ένα το οποίο δεν εμφάνισε ποτέ κανένα σύμπτωμα και είναι μια χαρά από θέμα υγείας. Το πρόβλημα είναι ότι είναι μόνο του και δείχνει στρεσαρισμένο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να πω για την ιστορια αλλα και την πιο ολοκληρωμενη ενημερωση του θεματος, αν και δεν ειχα σκοπο να ξαναβαλω ροδοστομους, λογω του οτι ειχε μεινει ενα μονο του και ηταν στρεσαρισμενο, αποφασισα πριν 1 μηνα να βαλω αλλα 5 για παρεα και δεν ειχα καμια απώλεια, αρα θεωρω οτι η θεραπεια ειχε αποτελεσμα και πως οντως οι θανατοι οφείλονται σε συνδυασμο βακτηρίου και στρεσαρισματος κατα την μεταφορα/εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις να εχεια λιγοτερο στρες βαλε καμια 20αρια και πανω για να εχεις κοπαδι και ειναι πιο χαλαρα τα ψαρια... αυτο που βαζουνε 4-5-8-10 ψαρια δεν νοείται κοπάδι... αλλα πρεπει να έχουμε και κατάλληλο ενυδρείο φια τετοια κοπαδια....  και το λεω εμπειρικά γιατί και εγω κοπαδι ελεγα εχω μέχρι που εβαλα όντως μεγαλο αριθμο και κατάλαβα το λαθος μου....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...