Jump to content

Χρήσιμα βιντεάκια και ιδέες για aquascape για Δίσκους


manos23

Recommended Posts

Έχεις δίκιο Παρασκευά, είναι πανέμορφα ψάρια.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είπαμε να δώσουμε ιδέες για το στήσιμο, όχι να αρρωστησουμε με τα ψάρια που βλέπουμε  ....:D

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Είπαμε να δώσουμε ιδέες για το στήσιμο, όχι να αρρωστησουμε με τα ψάρια που βλέπουμε  ....:D

 

Δεν εχεις κι αδικο Δημητρη :hehe

 

Εγω ηδη ετοιμαζομαι να κολλησω παλι

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Μεσημεριατικα τι είδα παλι!!!!

Χάρμα οφθαλμών!

Είναι πανέμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Δίας έγραψε:

 

Πανέμορφα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Δίας έγραψε:

 

Το είχα ανεβάσει αυτό και ποιο πριν είναι τέλειο το aquascape.

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Είπαμε να δώσουμε ιδέες για το στήσιμο, όχι να αρρωστησουμε με τα ψάρια που βλέπουμε  ....:D

Χαχαχαχα Έχω ξεκίνησει και ψάχνω εκτροφής που να φέρνουν σε άγριους έχω αρρωστήσει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος Δίας έγραψε:

 

Δεν εχεις κι αδικο Δημητρη :hehe

 

Εγω ηδη ετοιμαζομαι να κολλησω παλι

Χαχαχαχα αυτά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να ανεβαίνει η Κατηγορία τον δίσκων πάλι όπως παλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος manos23 έγραψε:

Χαχαχαχα Έχω ξεκίνησει και ψάχνω εκτροφής που να φέρνουν σε άγριους έχω αρρωστήσει.

 

Μανο θα μαθω που μένεις καιιιιιιι....:ballistic:

 

μας εχεις:bigemo_harabe_net-91: αρρωστήσει 2 μερες τωρα.... δεν θα πληρωσω την:bigemo_harabe_net-51: ΔΕΗ να παρω δίσκους :ChristmasTree: τα Χριστούγεννα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

 

Μανο θα μαθω που μένεις καιιιιιιι....:ballistic:

 

μας εχεις:bigemo_harabe_net-91: αρρωστήσει 2 μερες τωρα.... δεν θα πληρωσω την:bigemo_harabe_net-51: ΔΕΗ να παρω δίσκους :ChristmasTree: τα Χριστούγεννα!!!!

Φιλαράκι δεν σου κρύβω ότι το χαίρομαι! Απώτερος σκοπός μου είναι να γεμίσουμε την κατηγορία Και να ασχοληθούν και άλλοι με τούς δίσκους.

Το χόμπυ που κάνουμε δεν υφίσταται χωρίς φόρουμ διαφωνίες συζητήσεις και για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχει μια ζωντανή κατηγορία με ενεργά μέλλει!

Ελπίζω να γίνει αυτή η Κατηγορία όπως παλιά!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μανο αν καταληξεις σ κατι απο Γαλανόπουλο stendker δλδ .με προπαραγγελια κ οχι αυτα που ειδες .....πεστο μου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Μανο αν καταληξεις σ κατι απο Γαλανόπουλο stendker δλδ .με προπαραγγελια κ οχι αυτα που ειδες .....πεστο μου.

Οκ Φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Τωρα που βρηκα τον Νικο :bow:σε κεφια θελω και εγω να κανω μερικες ερωτησεις!!:lookatme:

Εχουν ομως τα ιδια ενστικτα και την ιδια αισθηση του χωρου τα εκτροφης με τα αγρια αδελφια τους;;

Ή δεν ειναι τοσο "εκπαιδευμενα" αφου τον περισοτερο χρονο τους οταν ειναι σε νεαρη ηλικια τον περναν σε "dare bottom" γιαλες;;

 

 

Τα ένστικτα παραμένουν και μεταφέρονται μέσω του DNA... ΜΗΝ το ξεχνάμε αυτό. Δηλαδή... ΑΝ περάσεις μπροστά από το ενυδρείο, ενώ πίσω σου υπάρχει έντονος φωτισμός και δημιουργηθεί μια μεγάλη κινούμενη σκιά στο ενυδρείο... αλλά τα ψάρια σου ΔΕΝ έχουν εγκλιματιστεί καλά, είτε εκτροφής" είναι, είτε "άγριοι", θα "εκτοξευτούν" σε ότι βρεθεί μπροστά τους... τζάμια, ρίζες, φυτά κλπ.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Ειναι ενυδρειο Ελληνα χομπιστα νομιζω Νικολα!!

Ο οποίος προφανώς ψάχνοντας στο διαδίκτυο (διαβάζοντας και βλέποντας video) έχει οδηγηθεί από τις πληροφορίες που θεώρησε σωστές, σε αυτό το αποτέλεσμα.

Συνδεεται το μαυρο ματι με πιο θολο ματι;

Απο οτι το συνηθως φυσιολογικο(κοκκινο) ματι;

Γιαυτο;

Το θολό μάτι συνήθως προέρχεται από ασθένεια... το "σκούρο" από το ότι... κάτι ΔΕΝ πάει καλά.

 

Αναφερεσαι για τους κοκκινους-καφε που ειχε στο μαγαζι στον κορυδαλλο;;

 

 

Ναι... ο Nidal είχε φέρει στο μαγαζί του, τέτοιους δίσκους για πώληση (εκτός των δικών του στο σπίτι).-

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Traxanoplagia έγραψε:

 

 

Εδώ βλέπουμε το... γιατί είναι αδύνατον να προσομοιάσουμε απόλυτα το φυσικό περιβάλλον για δίσκους, σε ένα ενυδρείο. Οι δίσκοι καλύπτονται στα σκιερά μέρη για να αποφύγουν του θηρευτές, με συγκάτοικους λεπουρίνους, Festivus και άλλα ψάρια. Μόνο στην πρώτη σκηνή... μπορείτε να μετρήσετε 18-20 δίσκους, κάτω από την ρίζα.-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Δίας έγραψε:

 

 

Έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στους πράσινους δίσκους... παλιό "κουσούρι".

Εν προκειμένω θεωρώ ότι η δημιουργία μιας πιο πυκνής συστάδας στα αριστερά (όπως το βλέπουμε), θα έδινε την δυνατότητα να κρυφτεί και το σπογγόφιλτρό. Αυτές οι ρίζες ακουμπούν ελάχιστα στο βυθό... με αποτέλεσμα μειώνεται στο ελάχιστο, η πιθανότητα δημιουργίας προβλημάτων σε αυτόν.

Για τους θερμαντήρες... θα έπρεπε να κάνει κάτι καλύτερο... υπάρχουν λύσεις.- 

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Δίας έγραψε:

 

 

Αυτό το video... έχει μπει ξανά πιο πάνω.-

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Irakles έγραψε:

 

Μανο θα μαθω που μένεις καιιιιιιι....:ballistic:

 

μας εχεις:bigemo_harabe_net-91: αρρωστήσει 2 μερες τωρα.... δεν θα πληρωσω την:bigemo_harabe_net-51: ΔΕΗ να παρω δίσκους :ChristmasTree: τα Χριστούγεννα!!!!

 

 

Κάτσε κάπου να σε αρρωστήσω... λίγο περισσότερο.- B)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και όσα να έχεις δει με δίσκους "εκτροφής"... όταν βλέπεις αυτό το θέαμα από τους "άγριους" δίσκους σου... κόβετε η ανάσα, όσες φορές κι αν το έχεις δει.-

 

 

Νίκος4.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

Αυτό το video... έχει μπει ξανά πιο πάνω.-

 

Ας διαγραφει τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάπως έτσι,φτάνουν οι άγριοι στα χέρια μας...Οποιος ΄θέλει μπορώ να του μέταφράσω κάποιο σημείο ,μιας και ειναι στα γερμανικά.Αξίζει να το δείτε :)

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον το βίντεο Δημήτρη. Αλήθεια, όταν δείχνει την συλλογή καρδινάλιων, αυτοί με τα κουτάλια τι κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Πολύ ενδιαφέρον το βίντεο Δημήτρη. Αλήθεια, όταν δείχνει την συλλογή καρδινάλιων, αυτοί με τα κουτάλια τι κάνουν;

Tαίζουν,οτι γινεται και στο 16.40 με εντοσθια απο το φαγητό των ψαράδων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...