Jump to content

Το χρονικο μιας αναβαθμισης


Νίκος_62558

Recommended Posts

Μετά από δυο χρόνια απουσίας από το φόρουμ (αλλά όχι από το χόμπι), δοκιμές, αποτυχίες, μεταφορές ψαριών στο μικρο ενυδρείο και διαρκής εξέλιξη και μεράκι να αξιοποιηθεί αυτό το φανταστικό ενυδρείο που πήρα τότε από τον Μιχάλη, το αποτέλεσμα το οποίο όλως παραδόξως λειτουργεί παρά πολύ καλά τον τελευταίο χρόνο, είναι αυτό!
27834164025845f3d8a6705fe20c7274.jpg
Ειλικρινά βλέποντας τις παλιές φωτογραφίες και το σημερινό αποτέλεσμα δεν το χωράει ο νους μου ποσό μεγάλη εξέλιξη υπήρξε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Νίκος_62558 έγραψε:

Μετά από δυο χρόνια απουσίας από το φόρουμ (αλλά όχι από το χόμπι), δοκιμές, αποτυχίες, μεταφορές ψαριών στο μικρο ενυδρείο και διαρκής εξέλιξη και μεράκι να αξιοποιηθεί αυτό το φανταστικό ενυδρείο που πήρα τότε από τον Μιχάλη, το αποτέλεσμα το οποίο όλως παραδόξως λειτουργεί παρά πολύ καλά τον τελευταίο χρόνο, είναι αυτό!
27834164025845f3d8a6705fe20c7274.jpg
Ειλικρινά βλέποντας τις παλιές φωτογραφίες και το σημερινό αποτέλεσμα δεν το χωράει ο νους μου ποσό μεγάλη εξέλιξη υπήρξε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nίκο καλησπέρα.Είναι από τα ομορφότερα ενυδρεία που έχω δει!Να είσαι γερός να το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει την ψαροσυνθεση;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Αχιλλεα! Να ειμαστε ολοι καλα να χαιρομαστε τους ανθρωπους που εχουμε γυρω μας και τα ενυδρεια μας! 

Η ψαροσυνθεση απο τοτε εχει αλλαξει κατα πολυ, ναι. Τα platys μεταφερθηκαν στο μικροτερο ενυδρειο των 90 λιτρων, τα congo απεβιωσαν μετα απο 4 χρονια βιου πριν 4,5 μηνες (εφυγε και το τελευταιο...) (τα ειχα και στο παλιο 125αρι ενυδρειο). προστεθηκαν 7 cherry barbs προ 3ετιας και ενα molly που ηθελα να δω πως θα δειξει. Τελικα δεν προσθεσα αλλα και εμεινε μονο του το καημενο.
Τα congo αντικατασταθηκαν με giant danios και μια μελανοταινια σιγα σιγα προ 6 μηνων περιπου και μερικους μηνες αργοτερα προσθεσα και καποια oranda χρυσοψαρα τα οποια φτασανε αισιως τα 5.

Δεν σκοπευω να προσθεσω παραπανω ψαρια καθως νομιζω οτι ειναι οριακα (ισως και παραπανω απο οσο θα επρεπε) τα λιτρα, αλλα και για να μην ζορισω τα φιλτρα.

Με λιγα λογια τουρλουμπουκι κοινωνικο ενυδρειο.. ? αλλα στα ματια μου ομορφο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...