Jump to content

90L Φυτεμένο


Recommended Posts

Σαν υβριδιο μου μοιζει.

Μοιαζει με κατι υβριδια που ειχα καποτε.

Link to comment
Share on other sites

On 05.02.2018 at 5:27 ΜΜ, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

ειναι πολύ εκνευριστικό να γυρνάς σπιτι και να βλέπεις τα μισά ζωντανά να χαροπαλέυουν επειδή καποιος σκαλισε εχτες τη βαλβίδα του διοξειδίου και το PH πήγε στο 6,0.... για να δούμε αν θα προλάβω να σώσω τίποτα.... (ακομη και καποιες amano ειναι στα τελευταια τους. μονο οι red cherry δεν εχουν παρει χαμπάρι!)

Οξυζενε 3% (απο το φαρμακειο) βοηθαει αμεσα .(αργησα, ξερω). Τωρα διαβαζω.

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2018 at 3:51 PM, rastafarian said:

Σαν υβριδιο μου μοιζει.

Μοιαζει με κατι υβριδια που ειχα καποτε.

ακριβώς. ειναι ωραιες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω δύο πράγματα.

Πρώτον δεν ξέρετε τι σημαίνει να πρέπει να μαζέψεις από το πάτωμα του σπιτιού 80 λίτρα νερό. για να πάρετε μια ιδέα, δεν αρκεί η σφουγγαρίστρα, πρέπει να χρησιμοποιήσεις και φαράσι με λεκάνη.

Δεύτερον.... όχι να το παινευτώ αλλά όπως μαρτυρά και η φωτογραφία μπορώ να γίνω υπερβολικά δημιουργικός όταν απαιτηθεί.

 

Ναι άνοιξε όλη η δεξιά πλευρά του ενυδρείου σαν μαργαρίτα που την μαδάει ερωτοχτυπημένη γκόμενα που αγωνιά αν την αγαπάει ο καλός της.

Όχι δεν έχασα κανένα ζωντανό.

Ναι αυτά είναι τα γνωστά tire-up. Οχι πλέον δεν έχει διαρροή

Ευπρόσδεκτες ολες οι ιδέες.



 
 
 

SAM_0372.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει με το να μου προτείνει πολύ φτηνό υπόστρωμα και επίσης αν έχουμε υπόψιν κάποιο τζαμά με καλές τιμές να πάρω μια προσφορά για τζάμια μπας και φτιάξω ενα ίδιο αν τα τζάμια βγαίνουν σε λογικό κόστος.... (σκεφτόμουν να μη κολλήσω το ιδιο γιατί τα τζάμια του είναι πολύ λεπτά...)

δεν μπορούσε να μου τύχει το καλοκαίρι που θα εχω δυο φράγκα παραπάνω για να το αλλάξω με κανα διπλάσιο τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον θα παρω ενα rio 125 ή ενα rehau 125 (ποιο προτεινετε εσεις?) και θα το βάλω πανω στην ιδια βαση να ξεμπερδεύω.... φυσικά αν ειχα λευτα και για βάση θα έπαιρνα ενα 180 rehau μαζι με βάση και θα ελεγα και ευχαριστώ για οτι επαθα επειδή επιτελους θα ειχα κανει αναβαθμιση!
Οπως και να εχει τώρα, το σπαστικό της υπόθεσης είναι οτι θα πρέπει να ξαναζησω παιδικές ασθένειες αφου στην ουσια θα εχω νέο ενυδρείο εστω και αν χρησιμοποιήσω το παλιο  φιλτρο με τα υλικά του.
Ξερει κανείς ποσο υποστρωμα θα χρειαστώ για το 125αρι? (και πως θα μεταφυτέψω τη cuba που επιτέλους επιασε?

Έγινε επεξεργασία - Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

τελικά μάλλον θα παρω ενα rio 125 ή ενα rehau 125 (ποιο προτεινετε εσεις?) και θα το βάλω πανω στην ιδια βαση να ξεμπερδεύω.... φυσικά αν ειχα λευτα και για βάση θα έπαιρνα ενα 180 rehau μαζι με βάση και θα ελεγα και ευχαριστώ για οτι επαθα επειδή επιτελους θα ειχα κανει αναβαθμιση!
Οπως και να εχει τώρα, το σπαστικό της υπόθεσης είναι οτι θα πρέπει να ξαναζησω παιδικές ασθένειες αφου στην ουσια θα εχω νέο ενυδρείο εστω και αν χρησιμοποιήσω το παλιο  φιλτρο με τα υλικά του.
Ξερει κανείς ποσο υποστρωμα θα χρειαστώ για το 125αρι? (και πως θα μεταφυτέψω τη cuba που επιτέλους επιασε?

Εξαρταται απο το scape , που θα κανεις (απο 12- 20 κγ_)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...