Jump to content

Κατασκευή ενυδρείου Malawi


Andreas_Kouv

Recommended Posts

Όσο αφορά την επιστροφή συμφωνώ και εγώ πως μέσα από μπαλκόνι υπερχείλισης θα φαίνεται καλύτερα οπότε έτσι θα γίνει.

Wave maker ψάχνω εδώ και καιρό στις αγγελίες, αλλά έρχομαι συνέχεια δεύτερος. :hehe

 

Μόλις τώρα, το μέλος adlib έγραψε:

Τα ανεμιστηρακια μπαίνουν στο σαμπ. Και θα έλεγα να δώσεις στο σαμπ ένα ακόμα διαμέρισμα για την αναπλήρωση, ειδικά το καλοκαίρι.

 

Πραγματικά ούτε που μου πέρασε από το μυαλό. Πολύ καλό φίλε, οπότε πάω σε διάφανο καπάκι.

Σχετικά με τη διαμόρφωση των διαμερισμάτων στο sump, δεν την έχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου, θα το μελετήσω αργότερα και θα επανέλθω να το συζητήσουμε.

Βάζω και ένα σχέδιο που έκανα τις προάλλες, όπου φαίνεται η πλευρά της υπερχείλισης με τις 3 τρύπες, "Εισαγωγή - Εξαγωγή - Emergency".

Οι πάνω κόντρες φαίνονται με κόκκινο χρώμα ενώ οι κάτω με πράσινο. Οι κάτω κόντρες είναι 10cm φαρδιές όπως είπε και ο Ηρακλής, τις επάνω κόντρες όμως τις σχεδίασα 5 cm φαρδιές (αντί για 10 cm) αλλά τις έκανα "διώροφες" (αντί για πάχος 1cm θα είναι 2cm). Αυτό έγινε για να κερδίσω άνοιγμα στο επάνω μέρος γιατί με 10cm κόντρες απομένουν μόνο 28cm άνοιγμα που είναι πολύ μικρό. Να το κάνω?

kT - Eginnering (2018) - Aquarium Saloon (180x50x50).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 9/5/2018 at 10:50 ΜΜ, το μέλος Andreas_Kouv έγραψε:

Όσο αφορά την επιστροφή συμφωνώ και εγώ πως μέσα από μπαλκόνι υπερχείλισης θα φαίνεται καλύτερα οπότε έτσι θα γίνει.

Wave maker ψάχνω εδώ και καιρό στις αγγελίες, αλλά έρχομαι συνέχεια δεύτερος. :hehe

 

Πραγματικά ούτε που μου πέρασε από το μυαλό. Πολύ καλό φίλε, οπότε πάω σε διάφανο καπάκι.

Σχετικά με τη διαμόρφωση των διαμερισμάτων στο sump, δεν την έχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου, θα το μελετήσω αργότερα και θα επανέλθω να το συζητήσουμε.

Βάζω και ένα σχέδιο που έκανα τις προάλλες, όπου φαίνεται η πλευρά της υπερχείλισης με τις 3 τρύπες, "Εισαγωγή - Εξαγωγή - Emergency".

Οι πάνω κόντρες φαίνονται με κόκκινο χρώμα ενώ οι κάτω με πράσινο. Οι κάτω κόντρες είναι 10cm φαρδιές όπως είπε και ο Ηρακλής, τις επάνω κόντρες όμως τις σχεδίασα 5 cm φαρδιές (αντί για 10 cm) αλλά τις έκανα "διώροφες" (αντί για πάχος 1cm θα είναι 2cm). Αυτό έγινε για να κερδίσω άνοιγμα στο επάνω μέρος γιατί με 10cm κόντρες απομένουν μόνο 28cm άνοιγμα που είναι πολύ μικρό. Να το κάνω?

kT - Eginnering (2018) - Aquarium Saloon (180x50x50).jpg

Φίλε καλημέρα θέλω να φτιάξω και εγώ ένα στα μέτρα αυτά τι έκανες ρώτησες για κόστος τζαμιών  το έφτιαξες.   

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tkalamat έγραψε:

Φίλε καλημέρα θέλω να φτιάξω και εγώ ένα στα μέτρα αυτά τι έκανες ρώτησες για κόστος τζαμιών  το έφτιαξες.   

180χ56χ56 η 170χ60χ60

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για 180x50x50 Κόστος περίπου 180 ευρώ με είπε ο Τζαμάς για 10αρι τζάμι. Μέχρι να ξέρω 100% ότι δεν θα μετακομίσω δεν θα το φτιάξω. Δεν ψήνομαι καθόλου να το τελειώσω και μετά να πρέπει να το αποχωριστώ.

Έγινε επεξεργασία - Andreas_Kouv
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...