Jump to content

Rehau 400L Discus Project


Irakles

Recommended Posts

Μπράβο φίλε Ηρακλή φαίνονται σε πολύ καλή κατάσταση!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 8 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Πως τα βλεπεις φιλε,μεγαλωνουν;;;

 

πανε καλα !!! τρωνε αρκετές φορες τη μερα και εχουν αναπτυχθεί αρκετά!!! πλεον κανουνε "αγαπουλες" οποτε πλησιάζουμε το ενυδρειο και δεν τρομάζουν ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες και φουλ ταισμα...μπραβο για την προσπαθεια σου.....το μονο που  δεν μου αρεσει ειναι οι ακανονιστες η η σπασμενες μπαρες  ρε γαμωτο και να πεις οτι δεν εξναξ επωνυμου εκτροφεα....τεσπα...υποκειμενικα ειναι αυτα

Έγινε επεξεργασία - thanos459
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Irakles έγραψε:

 

πανε καλα !!! τρωνε αρκετές φορες τη μερα και εχουν αναπτυχθεί αρκετά!!! πλεον κανουνε "αγαπουλες" οποτε πλησιάζουμε το ενυδρειο και δεν τρομάζουν ευκολα!

Μπραβο φιλε.τα μικροψαρα ποια ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος thanos459 έγραψε:

Αλλαγες και φουλ ταισμα...μπραβο για την προσπαθεια σου.....το μονο που  δεν μου αρεσει ειναι οι ακανονιστες η η σπασμενες μπαρες  ρε γαμωτο και να πεις οτι δεν εξναξ επωνυμου εκτροφεα....τεσπα...υποκειμενικα ειναι αυτα

 

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

δεν με ενοχλεί που εχουν σπασμένες ρίγες ούτως ή άλλως και στη φύση τίποτα δεν είναι τέλειο...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Μπραβο φιλε.τα μικροψαρα ποια ειναι;;;

 

Ευχαριστώ πολυ!!! εχω corydoras sterbai για βυθό και nanostomus beckfordi ένα κοπάδι ....

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή... μπορείς να αιτιολογήσεις, την παρουσία των nanostomus beckfordi... στο δισκοενυδρείο; 

Link to comment
Share on other sites

Νικο η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι να βαλω παγιδα να τα βγαλω... αλλα μου αρεσουν σαν κίνηση οταν οι δίσκοι πανε πέρα δώθε και αυτα κοπαδιαζουν  και φεύγουν.... 

 

Μην φωνάζεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ήταν να ΜΗΝ μπουν... τα ταλαιπωρείς.  B)

Που με είδες να... φωνάζω;  :huh:

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 2:13 ΜΜ, το μέλος Irakles έγραψε:

 

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

δεν με ενοχλεί που εχουν σπασμένες ρίγες ούτως ή άλλως και στη φύση τίποτα δεν είναι τέλειο...

 

Καλα...εννοειται οτι και στην φυση υπαρχουν...το θεμα ειναι οτι ακομα και στην.αγορα αγριων κοιτανε να μην.εχουν σπασμενες μπαρες....ειναι θεμα υποκειμενικο....επισης απο μια φωτο διακρινω λογω  ιδιομορφου σχηματισμου των τελευταιων 2,3 καθετων μπαρων που στραβωνουν ισως να ειναι.και.αδερφια

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος thanos459 έγραψε:

Καλα...εννοειται οτι και στην φυση υπαρχουν...το θεμα ειναι οτι ακομα και στην.αγορα αγριων κοιτανε να μην.εχουν σπασμενες μπαρες....ειναι θεμα υποκειμενικο....επισης απο μια φωτο διακρινω λογω  ιδιομορφου σχηματισμου των τελευταιων 2,3 καθετων μπαρων που στραβωνουν ισως να ειναι.και.αδερφια

 

κοιτα στα άγρια που αρχιζουν απο 500 600 ευρω κι εγω θα τα κοιτούσα... αλλα απο εκτροφείο  8cm το τεμάχιο δεν μπορεις να τα εχεις ολα... 

σιγουρα παιζει καποια να ειναι αδέρφια....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ο 2 μήνες και αφότου τα ψάρια μείνανε 25 ημέρες στον αυτόματο πιλότο είπα να κάνω μετρήσεις νιτρικών και είμαι στο 5 με το σύστημα αυτόματης αλλαγής νερού... μπορεί βέβαια να αλλάζει λίγο παραπάνω νερό από ότι θα άλλαζα με τον κλασσικό τρόπο αλλά είναι μια ευκολία!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με 5 νιτρικά είσαι super.... Πόσα τάισματα γίνονται; από ανάπτυξη πως πάμε; Κ καμία φώτο θα θέλαμε :D

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό, αλλά δεν ξέρω πως φαίνετε στα μάτια των ψαριών.:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν το έχω ξαναδεί.ποτε το κάνεις Αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό μπράβο Ηρακλή

Link to comment
Share on other sites

Α) Πες μας πώς το κάνεις. 

Β) Εχεις παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη συμπεριφορα στα ψάρια κατα τη διάρκεια της καταιγίδας;

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2018 at 11:14 ΜΜ, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Ρε φίλε δεν το έχω ξαναδεί.ποτε το κάνεις Αυτό???

Το κανει το φωτιστικό που εχω βαλει!!!

πριν 4 ώρες, το μέλος manos23 έγραψε:

Εντυπωσιακό μπράβο Ηρακλή

Ευχαριστώ πολυ!!!

πριν 2 ώρες, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Α) Πες μας πώς το κάνεις. 

Β) Εχεις παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη συμπεριφορα στα ψάρια κατα τη διάρκεια της καταιγίδας;

 

λοιπόν το φωτιστικο εχει κυκλο μέρας νύχτας(ανατολη δυση φαση φεγγαριού)

 

εχει επιλογές απο λιακάδα συννεφιά κατ αιγίδα(3 επίπεδα στο καθένα)

 

τωρα το εκανα πρόχειρα να δω αν τρομαζουν και τελικά τιποτα!!! δεν αντέδρασαν ούτε καν ταραχτηκαν !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...