Jump to content

iN Da MiX !!! Το ReEf μΟυ !i!


Giwrgos Fragoulis

Recommended Posts

εδώ μέσα στον αχινό και στο μικρό κοχύλι (προ μηνών)103add5f486d91bbaaa034d35e4df32c.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδώ βλέπουμε το pedal lacerate!!! Αυτή πήρα και τοποθέτησα μέσα στο αχινό που έδειξα στην προηγούμενη εικόνα.b10dd58a85e5c506e1a00b6aba34f7ba.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει ξεκινήσει να γομαρευει στο "μικρό" κοχύλιe656276d658ac2547405141a78018d8c.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στη γέννα μετά τη μεταφορά στο μεγάλο κοχύλι. (Μέσα φαίνεται το μικρότερο)349e23cc68196875ffdcdfb6323fb4df.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες εικόνες με αγαπημένο ζωντανο.Ενα θα σου η φαντασία σου οργιάζει και φαίνετε.χαχαχα Μπράβο Γιωργο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μια όσο πιο φρέσκια γίνεται!!! Κάτω είναι η μάνα στη μέση δεξιά η μία "μικρή" και πάνω η άλλη "μικρή"c4e1440c144247fe28be5cd28ff0ed85.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες εικόνες με αγαπημένο ζωντανο.Ενα θα σου η φαντασία σου οργιάζει και φαίνετε.χαχαχα Μπράβο Γιωργο.
Πράγματι πολύ αγαπημένο ζωντανό! Όπως μαγευτικός και ο συμβιωτικός δεσμός με τα τζαναμπετικα κλοουνοψαρα! Ο λόγος που ασχολήθηκα αρχικά με το reef. Θα ήταν ασέβεια να μην έβρισκα λύση να είναι μέσα στο ενυδρείο!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εσύ που είσαι αστέρι στις φωτογραφίες.. προσπάθησε να βγάλεις καμία που να φαίνεται αυτό που λες με τις ανεμώνες κ τα κοχύλια!
Ίσως το βραδάκι που θα είναι πιο κλειστές!
Και φωτό από τα ενδότερα!!!34be549f2cb434500d1a2dd31fbb2d9a.jpg485499d1f4d741fddff094a2c5220e93.jpg

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις φτιάξει ρε καλλιτέχνη;
Με τίποτα δεν θα σκεφτόμουν ότι το ένα μπορεί να είναι μέσα στο άλλο!!!
P.S.

Μπορεί να έχεις βαρεθεί τα "like" σε κάθε φωτογραφία που ανεβάζεις αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ κ να μην το πατήσω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2018 at 7:16 PM, AGAPI7 said:

Τι έχεις φτιάξει ρε καλλιτέχνη;
Με τίποτα δεν θα σκεφτόμουν ότι το ένα μπορεί να είναι μέσα στο άλλο!!!
P.S.

Μπορεί να έχεις βαρεθεί τα "like" σε κάθε φωτογραφία που ανεβάζεις αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ κ να μην το πατήσω!

Γιατί να βρεθώ τα like; Η καλή πρόθεση, η επιβράβευση, η αποδοχή, η διαφωνία με διάλογο είναι καλοδεχούμενα! Μας εξελίσσουν!!! Τοποθετώντας το ένα μέσα στο άλλο δημιουργείς έδρες για το πόδι της ανεμώνης. Μια τρύπα με διάμετρο 10εκ. είναι αδύνατο να καλυφθεί!!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

On 21/5/2018 at 7:16 ΜΜ, το μέλος AGAPI7 έγραψε:

Τι έχεις φτιάξει ρε καλλιτέχνη;
Με τίποτα δεν θα σκεφτόμουν ότι το ένα μπορεί να είναι μέσα στο άλλο!!!
P.S.

Μπορεί να έχεις βαρεθεί τα "like" σε κάθε φωτογραφία που ανεβάζεις αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ κ να μην το πατήσω!

Γιατί να βρεθώ τα like; Η καλή πρόθεση, η επιβράβευση, η αποδοχή, η διαφωνία με διάλογο είναι καλοδεχούμενα! Μας εξελίσσουν!!! Τοποθετώντας το ένα μέσα στο άλλο δημιουργείς έδρες για το πόδι της ανεμώνης. Μια τρύπα με διάμετρο 10εκ. είναι αδύνατο να καλυφθεί!!!

 

 

 

 

Πάντως το δικό μου like και στους δυο σας είναι για την ευγένεια που γράφετε και μοιράζεστε τις σκέψεις σας.

μπραβο σας

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 6:43 ΜΜ, το μέλος Tullthezar έγραψε:

Γιατί να βρεθώ τα like; Η καλή πρόθεση, η επιβράβευση, η αποδοχή, η διαφωνία με διάλογο είναι καλοδεχούμενα! Μας εξελίσσουν!!! Τοποθετώντας το ένα μέσα στο άλλο δημιουργείς έδρες για το πόδι της ανεμώνης. Μια τρύπα με διάμετρο 10εκ. είναι αδύνατο να καλυφθεί!!!

 

Πάντως αλήθεια Γιώργο τη θεωρώ πολύ καλή πατέντα!!!
Κ αν έβαζα τώρα ανεμώνη.. έτσι θα την έβαζα!
Εγώ με τη δική μου.. το θεριό... άρχισα να έχω προβλήματα! Όπου ακουμπάει... καίει η άτιμη!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος AGAPI7 έγραψε:

Πάντως αλήθεια Γιώργο τη θεωρώ πολύ καλή πατέντα!!!
Κ αν έβαζα τώρα ανεμώνη.. έτσι θα την έβαζα!
Εγώ με τη δική μου.. το θεριό... άρχισα να έχω προβλήματα! Όπου ακουμπάει... καίει η άτιμη!

Το είχαμε πει για αυτό όταν το ενυδρειο τρέχει με sps καλο είναι να αποφεύγετε.Διοτι όπου ακουμπήσει και ότι το καίει.Απλα η συγκεκριμένη είναι βολικια διότι συνήθως δε μετακινείται.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλουμε να τη βγάλουμε υπάρχει τρόπος; εχω 5

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος alan boy έγραψε:

Και αν θέλουμε να τη βγάλουμε υπάρχει τρόπος; εχω 5

Κλείνεις τις ροές και με το.πισω μέρος από ένα κουτάλι το οποίο θα βάλεις κάτω στο πόδι της και σιγά σιγά θα την ξεκολλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

@niknik εγώ πάντως που προσπάθησα κάποια στιγμή με το κουτάλι.. τίποτα δεν κατάφερα!
Μόλις άρχισε να βγάζει ζουμιά, φοβήθηκα κ την παράτησα!
Κ με παγάκια δοκίμασα... Τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος AGAPI7 έγραψε:

@niknik εγώ πάντως που προσπάθησα κάποια στιγμή με το κουτάλι.. τίποτα δεν κατάφερα!
Μόλις άρχισε να βγάζει ζουμιά, φοβήθηκα κ την παράτησα!
Κ με παγάκια δοκίμασα... Τίποτα!!!

Εγώ τις δικές μου, άλλο είδος βέβαια, (rock flower anemone) όταν χρειάστηκε να τις κουνήσω τις 'φυσουσα' με μια μεγάλη πιπετα στο πόδι τους. Κάνα τέταρτο βέβαια μου έπερνε αυτή η διαδικασία αλλά ξεκολουσαν. Και με ένα φιλτρακι με μικρή ροή μπορείς να το κάνεις. Ρίχνεις την ροή στο πόδι τους και ξεκόλλα ε μετά από λίγο! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πάλι το κάνω με το χέρι, θέλω να έχω την αίσθηση της κατάστασης για το πόσο κουράζω η πληγώνω το ζώο. Εννοείται τα νύχια κομμένα σύριζα, και μάλαξη στο πόδι. Βέβαια κάθε ανεμώνη είναι σε διαφορετικά σημεία οι επιφάνειες. Πάνω από τα κοχύλια μπορώ να τις βγάλω εύκολα αφού μπορώ να το κάνω και σε κουβά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UCA bada bing, εγώ χαριτολογώντας τη φωνάζω Phoenix, η acropora γεννήθηκε κυριολεκτικά απ' τις στάχτες της.

PSX_20180610_030355__01.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πριν μπούμε σε νυχτερινή φωτοπεριόδο, περνάμε από λιόγερμα. Μια φωτό λοιπόν από αυτή τη χρονική περίοδο.

DSC03657-4500x2532.JPG

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Tullthezar έγραψε:

Πριν μπούμε σε νυχτερινή φωτοπεριόδο, περνάμε από λιόγερμα. Μια φωτό λοιπόν από αυτή τη χρονική περίοδο.

DSC03657-4500x2532.JPG

Λιογερμα ?Έτσι το λένε?

Link to comment
Share on other sites

Λιογερμα ?Έτσι το λένε?
Έχω δύο φωτοπεριοδους ρυθμίσει. Η και είναι όλα τα κανάλια ανοιχτά για 8ωρες, και η άλλη για τα μάτια μας πιο μπλέ σεληνιακή. Στη μετάβαση της μιας από στην άλλη ερχόμαστε στο αποτέλεσμα της φωτογραφίας που συμβολίσει και τη δύση του ηλίου!!!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα έλεγα τούτο Γιωργο είσαι fun των ακαν και φαίνετε.χαχαχα

Οι φωτο από πάνω είναι super έτσι φαίνονται και τα χρώματα των κοραλιων.Συνεχισε και πιστεύω όπως σύντομα θα πρέπει να μεγαλώσεις απλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...