Jump to content

Βοηθεια


Recommended Posts

Εχω παρει μια χελωνα εδω και μια μιση εβδομαδα και δεν μου τρωει καθολου. Πιστευετε οτι αν της παρω ενα φιλο χελωνα θα ξεκινησει κανονικα να τρωει;

 

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συνθήκες ζει η χελώνα σου; Το ότι δεν τρώει μάλλον οφείλεται σε ακατάλληλες συνθήκες διαβίωσης και όχι στο ότι είναι μόνη η χελώνα.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε τι συνθήκες ζει η χελώνα σου; Το ότι δεν τρώει μάλλον οφείλεται σε ακατάλληλες συνθήκες διαβίωσης και όχι στο ότι είναι μόνη η χελώνα.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Ειναι ενα πλαστικο ενυδρειο με μια γεφυρα για να μπορει να ξεκουραζετε. Μεχρι τωρα ζει σε ενυδρειο απο 20 μεχρι 31°

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο; Θερμοστάτης; Λάμπες; Διάβασε αυτό το άρθρο https://www.aquazone.gr/forums/index.php?/topic/68453-Χελωνάκια και θα καταλάβεις ακριβώς τι ελλείψεις έχεις (αν έχεις). Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε :-D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο; Θερμοστάτης; Λάμπες; Διάβασε αυτό το άρθρο https://www.aquazone.gr/forums/index.php?/topic/68453-Χελωνάκια και θα καταλάβεις ακριβώς τι ελλείψεις έχεις (αν έχεις). Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε :-D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Φιλε ακου, δεν εχω τιποτα απο αυτα[emoji22]. Το μπατζετ που θα μαζεψω μεχρι Χριστουγεννα περιπου 100 ευρω. Τι λες να παρω πρωτα;

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα λάμπα uvb και θερμοστάτη. Το φίλτρο μπορείς να το τρενάρεις λίγο με συχνές αλλαγές νερού. Η άλλη λάμπα για το σημείο που θα λιάζεται μπορεί να είναι μια απλή λάμπα τύπου σποτ (προβολάκι). Η χελώνα όμως χρειάζεται οπωσδήποτε λάμπα uvb και θερμοστάτη για να κρατάει σταθερή την θερμοκρασία του νερού γύρω στους 25 βαθμούς κελσίου.Τα 100€ θεωρώ πως είναι υπεραρκετά για αυτά που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα λάμπα uvb και θερμοστάτη. Το φίλτρο μπορείς να το τρενάρεις λίγο με συχνές αλλαγές νερού. Η άλλη λάμπα για το σημείο που θα λιάζεται μπορεί να είναι μια απλή λάμπα τύπου σποτ (προβολάκι). Η χελώνα όμως χρειάζεται οπωσδήποτε λάμπα uvb και θερμοστάτη για να κρατάει σταθερή την θερμοκρασία του νερού γύρω στους 25 βαθμούς κελσίου.Τα 100€ θεωρώ πως είναι υπεραρκετά για αυτά που χρειάζεσαι.
Ok σε ευχαριστω πολυ

Στάλθηκε από το SM-J320F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...