Jump to content

δοσολογίες...


Recommended Posts

Γειά σας! Έχω μερικές απορίες σχετικά με τις δοσολογίες διαφόρων προσθέτων υγρών ενυδρείου:

1) Το EASYSTART της EASY-LIFE αναφέρει στις οδηγίες: 10 ml per 50 litre aquarium water on day 1, day 7 and day 14. Άμα αλλάζω το 25% του νερού του 50λιτρου ενυδρείου μου κάθε εβδομάδα, πόσα ml πρέπει να προσθέτω;

2) Το LIQUID FERTILIZER της Aquili αναφέρει: 1 cap(νομίζω γύρω στα 5 ml) every 20 liters of water. Εννοεί 1 καπάκι για κάθε 20 λίτρα από το καινούργιο νερό ή 1 καπάκι για κάθε 20 λίτρα από το συνολικό νερό του ενυδρείου;

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Γειά σας! Έχω μερικές απορίες σχετικά με τις δοσολογίες διαφόρων προσθέτων υγρών ενυδρείου:

1) Το EASYSTART της EASY-LIFE αναφέρει στις οδηγίες: 10 ml per 50 litre aquarium water on day 1, day 7 and day 14. Άμα αλλάζω το 25% του νερού του 50λιτρου ενυδρείου μου κάθε εβδομάδα, πόσα ml πρέπει να προσθέτω;

2) Το LIQUID FERTILIZER της Aquili αναφέρει: 1 cap(νομίζω γύρω στα 5 ml) every 20 liters of water. Εννοεί 1 καπάκι για κάθε 20 λίτρα από το καινούργιο νερό ή 1 καπάκι για κάθε 20 λίτρα από το συνολικό νερό του ενυδρείου;

 

1) Ο,τι λέει στις οδηγίες, 10 ml την 1η, 7η και 14η ημέρα.

2) Την αναγραφόμενη δοσολογία 2 φορές την εβδομάδα. Δοσολογία για όλα τα λίτρα. Την ημέρα της αλλαγής μην βάζεις λίπασμα.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...