Jump to content

φιλτρο για αφρικάνες


xristosan

Recommended Posts

SunSun HW-303A θέλω να αγοράσω ενα φιλτρο για ενα 300αρι ενυδρειο για αφρικάνες εχετε να μου πειτε καμια γνωμη για αυτο ???

Έγινε επεξεργασία - xristosan
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις κανε μια επεξεργασια και γραψτο ξανα με μικρα :)

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα ροης νομιζω θα χρειαστεις και εναν μικρο κυκλοφορητη για 300 λιτρα γυαλα.Αυτο θα το δεις στην πορεια.

Απο καταναλωση καλουτσικο φαινεται.

Με την βιολογια επισης νομιζω θα σε καλυψει αλλα πες μας και τι ψαρια σκεφτεσαι να βαλεις και σε τι αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

απο κατανάλωση λετε οτι ειναι καλο ???

δεν ειναι πολυ η κατανάλωση 

εχετε ακούσει για προβλήματα ???

Έγινε επεξεργασία - xristosan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...δεν εχω ιδεα για το φιλτρο, αλλα αν σκοπευεις το ενυδρειο να το βαλεις καπου που θα καθεσαι/περνας εσυ ή η παρέα σου ή η οικογένειά σου πολυ ωρα ή γενικότερα σε ενδιαφέρει ο θορυβος μπορω να σου πω οτι οι κυκλοφορητες αυτης της εταιρειας ακουγονται αρκετα και κατι θεματακια αξιοπιστιας (βεντουζα, φτερωτη). Γενικοτερα δεν ξερω αν ειναι πολυ φθηνο αλλα προσεχεγιατι θα δουλευει 24/7 και εξω απο το ενυδρειο οποτε η διαχυση του ηχου ισως ειναι μεγαλη...τσεκαρέ το αμα θες

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος xristosan έγραψε:

απο κατανάλωση λετε οτι ειναι καλο ???

δεν ειναι πολυ η κατανάλωση 

εχετε ακούσει για προβλήματα ???

Κοιτα,αν και εχω μονο κινεζικα μεχρι στιγμης,η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες το φθηνο φιλτρο το πληρωνουμε ακριβα.Η καταναλωση ειναι πολυ σημαντικη γιατι αν σκεφτεις την διαφορα στο ρευμα σε ενα φιλτρο 25 βατ με ενα που καιει 60 καταλαβαινεις οτι την διαφορα θα την δωσεις στο ρευμα και μαλιστα αμεσα.Ωστωσο 35 βατ τα θεωρω ανεκτα αν υπαρχει μονο ενα φιλτρο στο σπιτι.Αν εχεις δυο ή και παραπανω ισως θα επρεπε να σε προβλημματισει εστω και μια μικρη διαφορα.

Για τον θορυβο που λεει ο φιλος επανω επισης πρεπει να το λαβεις υποψην.Για τα sun sun δεν εχω γνωμη μιας και δεν ειχα ποτε.

Γενικα καλο ειναι αν μπορεις να επενδυσεις κατι παραπανω στο φιλτρο.Βεβαια θελει προσοχη γιατι οσα ειναι ακριβα δεν σημαινει οτι ειναι και καλα.

Επισης για την ποιοτητα στα κινεζικα θα ακουσεις πολλα αλλα ειναι ολα υποκειμενικα.Θεωρω πως αν προσεχεις ενα εργαλειο θα σε βγαλει.Δεν το εχουν ολοι ομως οποτε γι'αυτο αρκετες φορες δημιουργουνται προβλημματα,ειτε με επωνυμα ειτε με κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο το βρίσκεις το SUN SUN;

Θα σου προτεινα να δεις και το Dophin CF1400, ειναι εντελως αθορυβο, ποιοτικο και μου καιει μονο 11 watt!

94fcd540a36376b5f33e9dc3330ca81c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μη το φοβάσαι, αξίζει τα χρηματά του. Όπως βλέπεις καίει λιγότερο ρεύμα από το fuval και από ροή είναι παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποσο το βρίσκεις το SUN SUN;

Θα σου προτεινα να δεις και το Dophin CF1400, ειναι εντελως αθορυβο, ποιοτικο και μου καιει μονο 11 watt!

94fcd540a36376b5f33e9dc3330ca81c.jpg&key=4540244c0fe09c047c22d5348fe8740303d81c7a4d0fcbd154881998c4180fa5
Αυτό το πρόγραμμα τι κόλπο σατανικό είναι;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, math01141 said:

Αυτό το πρόγραμμα τι κόλπο σατανικό είναι;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορεις να ανατρεξεις στο παρακατω θεμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...