Jump to content

Ποτέ πρέπει να βάλω το γκάπυ μου σε γεννήστρα;


Yoodim

Recommended Posts

Καλημέρα σας!! :angel:

Λοιπόν έχω μια γκαπυνα που πιθανόν είναι εγκυος..!! 

Πήρα μια γεννηστρα και μου είπαν να την βάλω λίγο πριν γεννήσει και όχι για πολλές μέρες..ομως είναι ακόμα αρχή.. Πως θα ξέρω πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή να την βάλω;

Εκτός από τα γνωστά γνωρισματα όπως φουσκωμένη  κοιλιά και μαυρακια στο πίσω μέρος τι άλλο θα δω που θα με κάνει να καταλάβω ;;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την βαλεις καθολου σε γεννηστρα,αγορασε κερατοφυλλο ριξτο στο ενυδρειο για

να εχουν τα νεογεννητα χωρο για να κρυβονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο μόνος τροπος να γεννήσει και να μείνει ασφαλής και αυτή και τα μωρά.. Έχει πρόβλημα με τα αλλά ψάρια.. Και κερατοφυλλο ψάχνω έναν μήνα τώρα και συνεχίζω!! 

Έγινε επεξεργασία - Yoodim
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28/12/2017 at 11:40 ΠΜ, το μέλος Yoodim έγραψε:

Καλημέρα σας!! :angel:

Λοιπόν έχω μια γκαπυνα που πιθανόν είναι εγκυος..!! 

Πήρα μια γεννηστρα και μου είπαν να την βάλω λίγο πριν γεννήσει και όχι για πολλές μέρες..ομως είναι ακόμα αρχή.. Πως θα ξέρω πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή να την βάλω;

Εκτός από τα γνωστά γνωρισματα όπως φουσκωμένη  κοιλιά και μαυρακια στο πίσω μέρος τι άλλο θα δω που θα με κάνει να καταλάβω ;;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!! 

Πάτα στο Youtube 

Guppies stages και θα σου βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Σταύρος , καλύτερα να βρεις τρόπο να την αφήσεις στο κυρίως ενυδρείο.

 

Μπορείς να μας δώσεις όμως, μερικές ακόμα πληροφορίες για το ενυδρείο ; Λίτρα , διάκοσμος , τι άλλα ψαράκια έχει μέσα , κτλ ; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί.. Σας ευχαριστώ πολύ γέννησε και σώθηκαν 6 πανέμορφα μικρά κατάφεραν να επιβιώσουν.. Ενώ υπήρχαν έξι μεγαλύτερα ψάρια πρόθυμα να τα φάνε 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...