Jump to content

Περιεργη συμπεριφορα


Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Μετα την απωλεια του ψαριου, παρατηρησα απο χτες το βραδυ κατι περιεργο. Ενα μικρο χρυσοψαρο κυνηγαει συνεχεια και στριμωχνει ενα μεγαλύτερο (!) σχεδον ολη την ωρα. Απο χτες το βραδυ που το παρατηρω το κανει συνεχεια ακομα και τωρα μετα απο εικοσι ωρες. Το κανει μονο στο συγκεκριμενο ψαρι και σταματαει μονο για να φαει. Ανεβαζω και βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο ειναι σχετικα ηρεμο. Εχει πιο επιθετικη συμπεριφορα. Δεν το εκανε μεχρι χτες. Ηταν ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Για ν'απαντήσω στο θέμα σου, αυτό που βλέπω στο βίντεο μάλλον πρόκειται για έρωτα! :bigemo_harabe_net-148:

Τώρα από το βίντεο βλέπω ότι δεν άκουσες τίποτα απ'ότι σου'παμε:

 

1. Τα ψάρια είναι υπερβολικά πολλά για τα 96 (;) λίτρα, ενώ τα comon/comet θέλουν τουλάχιστον 1-1,2 μέτρα ενυδρείο.

2. Η πλαστική διακόσμηση (φυτά και καράβι).

3. Το βαμμένο χαλίκι.

 

Γενικά τα ψαράκια σου υποφέρουν και δεν κάνεις τίποτα γι αυτό, παρόλες τις συμβουλές μας... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εύκολα η αλλαγη των πραγματων λογω οικονομικων.τα ψαρια ειναι μικρα σε μεγεθος ακομα εκτος απο αυτο που το κυνηγαει ο μικρος. Ευελπιστω αργοτερα που θα μεγαλωσουν θα μπορέσω να παω σε μεγαλυτερο. Απο τωρα ομως ερωτες; Δεν ειναι νωρις; Και δεν ειναι μικρος ο δον ζουαν; 

Link to comment
Share on other sites

Και σκεψου σε πετ σοπ μου ειπαν οτι σε αυτα τα λιτρα μπορω να βαλω μεχρι και δεκα(!) Χρυσοψαρακια.... Μαλλον τοσα ηθελε να πουλησει... Ανεβαζω νεο βιντεο που ειναι πιο επιθετικος ο μικρος..

https://youtu.be/x3XjmYBT-Mc

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος nikospat έγραψε:

Δεν ειναι εύκολα η αλλαγη των πραγματων λογω οικονομικων.τα ψαρια ειναι μικρα σε μεγεθος ακομα εκτος απο αυτο που το κυνηγαει ο μικρος. Ευελπιστω αργοτερα που θα μεγαλωσουν θα μπορέσω να παω σε μεγαλυτερο. Απο τωρα ομως ερωτες; Δεν ειναι νωρις; Και δεν ειναι μικρος ο δον ζουαν; 

 

Σίγουρα είναι ακριβό σπορ, αλλά σκέψου ότι υπάρχουν συγχομπίστες που δίνουν μεταχειρισμένα υλικά σε πολύ καλές τιμές. :icon_dance:

 

Μάλλον είναι αδελφός του Γάλλου προέδρου  :lmao:

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος nikospat έγραψε:

Και σκεψου σε πετ σοπ μου ειπαν οτι σε αυτα τα λιτρα μπορω να βαλω μεχρι και δεκα(!) Χρυσοψαρακια.... Μαλλον τοσα ηθελε να πουλησει... Ανεβαζω νεο βιντεο που ειναι πιο επιθετικος ο μικρος..

https://youtu.be/x3XjmYBT-Mc

 

 

Δυστυχώς, δεν πρέπει ν'ακούς ΠΟΤΈ τους πετσοπάδες, αν πριν δεν έχεις τσεκάρει από το AZ (για να ευλογήσω τα γένια μας). B) Ο μικρός είναι μια χαρά, ίσως ψάχνει τη μαμά του :D

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις συμβουλες. Θα ριξω μια ματια και στις αγγελιες να δω τι θα μπορεσω να κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και καλή χρονιά. 

πραγματικά καταλαβαίνω τη οικονομική δυσκολία του σήμερα και σαν Γιάννης μεσα απο εμπειρίες μου και όσα έχω μάθει από δικά μου λαθοι και συζητήσεις εδώ μέσα, θα σου πρότεινα εφόσον προσωρινά είναι αδύνατη η αναβάθμιση του εξοπλισμού σου, να εκμεταλλευτής τον παρών σωστά. 

εννοώντας πως καλύτερα είναι να αφαιρεθούν ψεύτικα φυτά και στολισμός γιατί και κάποια βλαβερή ουσία περνάνε ξερνοντας την στο νερό σου έτσι κάνουν κακό στα ζωντανά σου αλλά και ωφέλιμο χώρο σου πιάνουν. 

τώρα για τον βυθό μπορείς να τον αλλάξεις με πολύ οικονομική λύση με μαύρη ψιλοκοκκη αμμο στα 9€ τα  8-10 κιλα, και την χρησιμοποίησης αργότερα και στο μεγάλο ενυδρείο σου όταν με το καλό το αποκτήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...