Jump to content

Παράξενη συμπεριφορα


Recommended Posts

Σήμερα το απόγευμα παρατήρησα οτι ενα μικρο red cap που έχω κολυμπάει νευρικά πανω κάτω στην μια πλευρα του ενυδρείου και σταματάει μονο όταν πλησιαζω προφανώς επειδή νομίζει οτι θα ρίξω φαι( τα άφησα νυστικά σήμερα γιατί παρατήρησα δυσκοιλιότητα σε ενα αλλο , μάλλον παραταισα εχτες).Το κανει εδώ και ώρες ασταμάτητα. Δεν ξυνεται απλα κολυμπάει πανω κάτω στο πλάι του ενυδρείου σαν να κυνηγάει το ειδωλο του. Τι μπορεί να συμβαίνει?Αμμωνία μηδέν. Νιτρώδη μηδέν. Νιτρικά 10.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι μέσα στο ενυδρείο το έχει στρεσάρει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει ακόμα ;
Οχι. Υποψιαζομαι χωρίς να είμαι σίγουρη οτι στρεσαριστηκε επειδή μετα τον σεισμό δεν ξέρω πως αλλά ενα λεντακι που έχω και ανάβει για μια ωρα κάθε βράδυ μπλόκαρε ο χρόνο διακόπτης κι άναβε όλη νύχτα. Το διορθωσα κι όλα οκ. Γιατί όμως στρεσαριστηκε μονο αυτό?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό ήταν πιο ευαίσθητο στο φως. Γιατί όμως τους βάζεις το λεντάκι το βράδυ; Καλύτερα να τ'αφήνεις να κοιμούνται ήσυχα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό ήταν πιο ευαίσθητο στο φως. Γιατί όμως τους βάζεις το λεντάκι το βράδυ; Καλύτερα να τ'αφήνεις να κοιμούνται ήσυχα.
Μονο για μια ωρα αφού σβήσει το φως. Για να μην πέφτουν απότομα απο το φως στο σκοτάδι...

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο για μια ωρα αφού σβήσει το φως. Για να μην πέφτουν απότομα απο το φως στο σκοτάδι...

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο7f50400e9f5e5f30992a5b50c41250f8.jpg

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες χωρις το φωτακι εντελως ;
Ναι αλλά δεν είδα καμια διάφορα. Νομιζω οτι πιο πολύ ενοχλουνται όταν σβήνει απότομα το φως. Πιστεύεις οτι μπορεί να τους κανει κακό το λεντακι ?

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τους κάνει κακό. Έχεις έυκαιρο κάποιο άλλο χρώμα όμως ; Μπλέ ας πούμε ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...