Jump to content

Roots Of Heaven- The Rescape


rastafarian

Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Εννοώ το παράδειγμα.:)

Ου να μου χαθεις! :P

Δεν εχω αλλα ξυλα τωρα ρε,οτι βλεπεις στη πρωτη δικη μου φωτο :P

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος rastafarian έγραψε:

Ου να μου χαθεις! :P

Δεν εχω αλλα ξυλα τωρα ρε,οτι βλεπεις στη πρωτη δικη μου φωτο :P

Σου είπα που να βρεις.

Προχώρα.:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Σου είπα που να βρεις.

Προχώρα.:D

Να τα παλι...:P

Θα τα πουμε απο κοντα αυριο με καφε :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω το βάθος με τα μικρά ξύλα, αν μπορέσεις με κάποιο τρόπο να διακρίνονται αφού μεγαλώσουν τα φυτά. Στην πραγματικότητα αυτά μπορείς να τα αλλάζεις όποτε θες χωρίς να πειράζεις το κυρίως hardscape.

 

Με την άμμο αν δεν είχες πρόβλημα στο άλλο λογικά δεν θα έχεις και τώρα. Έπαθα πλάκα όταν έπλυνα άμμο που θεωρείται και καλή +ακριβή και είδα ότι η μπανιέρα μέσα έγινε βούρκος -καφέ όλη . Μπορεί να την έπλενα και 2 ώρες για αυτό είμαι λίγο επιφυλακτικός. Κυρίως μη σου μπουκώσει το φίλτρο.

Πες μας Κώστα και σε τι φωτισμό κατέληξες τελικά.   Με τα φυτά που βλέπω παραπάνω εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε χαμηλό φωτισμό με διοξείδιο εννοείται. Εσύ τελικά τι θα κάνεις ;

Eπί ευκαιρίας για να μην ξαναγράφω να σου πω τη γνώμη μου και για τα ζωντανά. Είχα μια μικρή εμπειρία με cpd και προσωπικά τα συμπάθησα πολύ. Ένας λιλιπούτιος κυνηγός που κινείται διαρκώς. Είναι μία πολύ ωραία επιλογή , και δεν θα αποσπά και το μάτι από αυτό που φτιάχνεις όπως 1 καρδινάλιος πχ.

Εφόσον έχεις και άμμο μπροστά μπες και δες και το corydoras pygmeous . Δεν θα σου χαλάσουν το scape, πολύ μικρά και κοπαδιάζουν και σε ανώτερα στρώματα του ενυδρείου.

 

Aυτά για την ώρα!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Απο φωτα δεν εχω αποφασισει ακομα,μπορει να βαλω ενα φωτιστικο λεντ που εχω σε αλλο ενυδρειο με ευκολα φυτα και τα πανε μια χαρα.Ειναι Κινεζια βεβαια αλλα δειχνουν να μην εχουν προβλημα τα φυτα.

Απο ζωντανα,σιγουρα θα μπουν οι πορτοκαλι γαριδες που εχω στο αλλο ενυδρειο.

Τωρα για ψαρια το σκεφτομαι ακομα αν θα βαλω.

Cory δεν με ψηνει να βαλω να σου πω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...