Jump to content

Κατασκευη τετραγωνου ενυδρειου


rafael

Recommended Posts

Rastaman σ'ευχαριστω και παλι για την ανταποκριση σου.Εχεις απολυτο δικιο δεν μου εκοψε!Απο το πολυ διαβασμα στο diy χαζεψα!Απ'οτι ειδα με σιλικονη bison ειμαι οκ η κυκλοφορησε καμια καινουργια και καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Bison,den braven,logo1000 οποια και να παρεις ειναι καλη και δοκιμασμενη απο αρκετο κοσμο!!

Προσοχη μονο να ειναι ενυδρειακη!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για αλλη μια φορα!Οταν το κολλησω θα του δωσω τ'ονομα σου!Σημερα παρελαβα τα τζαμια μου:bigemo_harabe_net-66:Αν μπορει κι ο φιλαρακος μου κυριακη κολλαω!

Link to comment
Share on other sites

Ασε τις βαφτισεις και φτιαξε μας αναλυτικο φωτορεπορταζ :P

Ps οσο λιγοτερο πασαλειψεις τοσο λιγοτερο θα καθαρισεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλημερα και καλη Σαρακοστη.Το ενυδρειο κολληθηκε χθες:bigemo_harabe_net-94:και απο πλευρας πασαλειματος -ακομα και με τις χαρτοταινιες-νομιζω ειναι το χειροτερο κολλημα ever!!!Το θεμα ειναι οτι περασα @αματα με το φιλαρακι μου και απεκτησα την πρωτη μου εμπειρια σε κολλημα ενυδρειου!Θα ηθελα τωρα να μου προτεινετε μια οικονομικη αλλα κυριως αθορυβη αντλια και αν ειναι δυνατον να μου δωσετε πανω κατω τις διαστασεις της προκειμενου να υπολογισω το χωρισμα που θα αφησω γι αυτην στο εσωτερικο φιλτρο που θα φτιαξω.Το ενυδρειο θα γεμισει με 320 λιτρα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ο rastaman φταιει για το πασαλειμα!Με το τελευταιο του post με γρουσουζεψε!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H εξελιξη του θεματος......Τα βασανα ξεκινησαν εξ'αιτιας αυτης της φατσας....5a949b838de12_001(2).thumb.jpg.6c5255ea0e05b94cd169a27d38c606e7.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και μετα.....δεν μ'αφηνει ν'ανεβασω αλλες.Τι κανω οεο?

Link to comment
Share on other sites

Κουβαλησα,κουβαλησα,κουβαλησα......επεσε 005.thumb.jpg.47bb6cf79d635232ec8ecc71844742bc.jpgκαθαρισμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....μετα οι πλευρες και μετα καταπασαλειψα το συμπαν με σιλικονη!013.thumb.jpg.5b1417fa6f6aa61f01bf0850b35366c7.jpg011.thumb.jpg.b926d2393ba348c22378932e66cc8129.jpg014.thumb.jpg.d62cce5fb5a0691228bdd3e1ec2dca81.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στεγνωσε για μια εβδομαδα και κολλησα το εσωτερικο φιλτρο....Θα ειχα βαλει και τις κοντρες αλλα μας ανοιξε δουλειες ο Rik!!!020.thumb.jpg.af81e1911ea171e86bf763efe1184d17.jpg026.thumb.jpg.9ca68ac1d5ea3ebd8068861720866aee.jpg027.thumb.jpg.4bceaaa6051800cd06e1ebf7dd63d507.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη-συμβουλη σας για κατι.Επειτα απο μια συζητηση με τον Rik αποφασισα στην μια πλευρα του ενυδρειου να δημιουργησω τυπου γυαλινη ζαρντινιερα με φυτα για βοηθητικη φιλτρανση και ομορφια.Τα τζαμακια ειναι ετοιμα και διερωτομαι........Να  κολλησω τις κοντρες ως εχουν και απο κατω την'' ζαρντινιερα'' η να κολλησω την ζαρντινιερα να κοντυνω τις κοντρες και να τις κολλησω πανω της?20180228_153535.thumb.jpg.21efd00120fa9b0eec557e6e181bf390.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rastaman καμια γνωμη?.Ειμαι μετην σιλικονη στο χερι!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τωρα..... μονο ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!:bow::thumbsu::bigemo_harabe_net-122:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα επέλεγα το δεύτερο

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος corto maltese έγραψε:

Τι να πω τωρα..... μονο ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!:bow::thumbsu::bigemo_harabe_net-122:

 

πριν 49 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Μπράβο σου φίλε!!!!

Σας ευχαριστω πολυ παιδες !Με βοηθησε πολυ και το φιλαρακι μου ο Τασος γιατι αυτες οι τζαμαρες ηταν ασηκωτες και τον ευχαριστω πολυ γι'αυτο οπως και ολους τους φιλους απο το φορουμ που με συμβουλευσαν[θυμιζει λιγο βραβεια οσκαρ αυτο]!Ελπιζω οταν το γεμισω να μην παρετε τα μπραβο πισω!Περιμενω καμια γνωμη για την πλαινη ζαρντινιερα και μετα το τελειωνω.Στα προσεχη σχεδια ειναι diy πλατη[πλαινο ουσιαστικα] για να κανω το φιλτρο αορατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

εγώ θα επέλεγα το δεύτερο

Χρηστο εννοεις το δευτερο οπως τα γραφω η οπως τα εχω σχεδιασει?

Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο στο σχέδιο αλλά για σιγουριά κάνε και μια πάνοψη να δούμε πως το εννοείς μπας και κατάλαβα κάτι λάθος

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

το δεύτερο στο σχέδιο αλλά για σιγουριά κάνε και μια πάνοψη να δούμε πως το εννοείς μπας και κατάλαβα κάτι λάθος

 

 

20180228_220002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανομαι οτι προτεινεις οι κοντρες να μεινουν ως εχουν[σαν να μην υπηρχε ζαρντινιερα δηλαδη] ,για μεγαλυτερη αντοχη στις πιεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...