Jump to content

Απορίες για καβούκι Νεροχελώνας


Recommended Posts

27335642_2024464877842977_1718202456_o.thumb.jpg.3662dd95be9332b5659278461e72c610.jpgΚαλησπέρα ,  έχω μερικές απορίες για το καβούκι της χελώνας μου τον τελευταίο  καιρό .  Αν βλέπει κάτι κάποιος  περίεργο κτλ ας μου πει τι πρέπει να διορθώσω . Επίσης έχω την εντύπωση ότι το πίσω μέρος του καβουκιού έχει  μεγάλη καμπύλη προς τα πάνω                                                                                                                           

 

26828082_2024464887842976_1374556185_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος αλλα νομιζω οτι την παραταϊσες και εχει pyramiding. Σαν παραμορφωση δειχνει παντως στην φωτο.

Εγω εχω  RES και ισως να κανω λαθος, Missisipi map turtle δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Missisipi ναι ! Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω .... έχω ξεκινήσει δίαιτα και διατροφή με λαχανικά μόνο   . Πιστεύεις θα επανέλθει ;

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω κατι περιεργο!Βλεπω ενα κλασικο καβουκι που αντιπροσωπευει την ρατσα της.Φιλε corto maltese εχεις παθει εμμονη με το pyramiding!Θ'αρχισω να ψαχνομαι κι εγω!:hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 41 λεπτά, το μέλος rafael έγραψε:

Εγω δεν βλεπω κατι περιεργο!Βλεπω ενα κλασικο καβουκι που αντιπροσωπευει την ρατσα της.Φιλε corto maltese εχεις παθει εμμονη με το pyramiding!Θ'αρχισω να ψαχνομαι κι εγω!:hehe

εχεις δικιο απολυτο...οι missisipi  ετσι γινετε τωρα το τσεκαρα....για τις res παντως ειναι κακο σημαδι να ανοιγει πολυ το καβουκι στις ακρες.

Και να μη πω οτι μου τα πες...με εχουν κανει αγχωτικο οι ρουφιανες:jig:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος monaski έγραψε:

Missisipi ναι ! Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω .... έχω ξεκινήσει δίαιτα και διατροφή με λαχανικά μόνο   . Πιστεύεις θα επανέλθει ;

 

Ειναι πολυ μικρη για να τρωει μονο λαχανικα,χρειαζεται πρωτεινη.Απλα ολα με μετρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια! Πολυ ωραιο ειδος! Απο Αθηνα αγοραστηκε η χελωνα γτ εγω δ εχω συναντησει ποτε αυτο το υπεροχο ειδος!μονο Res συναντω! Ξερουμε μαγαζι, ή αν ειναι στην ιδια τιμη με τις res?

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μισισιπι χελωνάκια στο pet city ! Απο τιμή δεν γνωρίζω γιατι την δικιά μου την εχω παρει εκτός των Αθηνών αλλα σίγουρα θα υπάρχει . Την ειχα αγοράσει 12 €

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

στην αθηνα παντως δεν εχω δει missisipi. τουλαχιστον οπου εχω  δει  νεροχελωνες( μονο res & yellow belly),  μαλλον κατοπιν παραγγελιας να φερνουν γιατι εδω κατι αλλοι εχουν τις common snaping που γινονται τερατα απλησιαστα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...