Jump to content

Coral box d300 plus Skimmer


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να παραγγείλω από το fish Street το παρακάτω Skimmer coral box d300 plus. Είναι κάποιος εδώ που να έχει δουλέψει το συγκεκριμένο σκιμερ? Ή αν εχει παραγγείλει ποτέ απο αυτό το site? Γιατι δεν κατάλαβα τη διαφορά μεταξύ των. Warehouse που εχει? 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

προσφατα παραγγειλα απο εκει και περιμένω να φτασει..εγω ενδιαφερομουν για το 500 plus ή το 700 plus. Μετα απο μηνυμα που του εστειλα μου ειπε οτι ολα τα plus δεν ερχονται ελλαδα λογω μεταφορικής. Μου προτεινε να παραγγείλω το απλο 700 απο το UK ( όπως το γραφει στο site UK delivery). την περασμενη εβφομάδα το εστειλε και περιμενω να καταφθασει? Ποσα λίτρα εχεις? μπορεις να του στειλεις μαιλ. ειναι εξυπηρετικοτατος και πολύ γρηγορος στην ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

200 λίτρα εχω 240 μαζι με το σαμπ. Δεν ξέρω με το ρεύμα τι παίζει ειναι 220ν? Έστειλα και εγώ ένα mail σήμερα κ ρώτησα για το ρεύμα. Δεν μου απάντησε ακόμα, λογικα θα μου πει και αυτο που λες για το plus. 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι  με το ρευμα δεν εχεις προβλημα ολα ειναι απο 110-240V. και επιλέγεις φισ. Πανω κατω τα ιδια λιτρα εχουμε και επελεξα το 700 (το απλό). Γενικα  εχει καλές κριτικές και ειναι  οικονομικο. το προβλημα που με ανησυχουσε ειναι οι διαστασεις του που δεν ξερω ακομα αν θα το βολεψω στο σαμπ ή θα αναγκαστώ να φτιαξω καινουριο. Για αυτα τα λίτρα το 300αρι μου φαινεται μικρό.. μεχρι 150 λιτρα θα ηταν οκ.. Καλυτερα να ειναι μεγαλύτερο απο αυτο που δίνει η εταιρεία και ειδικά μιας και παιζουμε σε οικονομικές κινεζικες κοπιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις μπήκα στο UK delivery που λέει (στην ευρωπαϊκή αποθήκη που έχει) και το έχει τι D500plus κανονικά. Δεν καταλαβαίνω. Του έστειλα και εγώ και θα δούμε τι θα μας πει. 

 

Link to comment
Share on other sites

το ειχα δει και εγω και του εστειλα για σιγουρια..κ μ απαντησε οτι ολα τα  Plus δεν μπορει να τα στειλει  Ελλαδα ... το 500 plus θα ειναι μια χαρα πάντως...  Ενημερωσε για την απαντηση του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ενημερώσω. Του είπα κιόλας αν θα  μπορέσει να τα στείλει κάποια στιγμή στο μέλλον. Μπορεί να είναι προσωρινό το πρόβλημα. Θα δούμε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μίλησα με fish-street και μου είπαν ότι το στέλνουν τα plus μόνο από Hong Kong  και τα στέλνουν σε όλη την Ευρώπη εκτός Ελλάδας γιατί δεν δέχονται τα πράγματα τους οι μεταφορικες. (Greece logistic services) μόνο το ταχυδρομείο λέει. Για κανένα γράμμα. Δεν έχουν πάντως μελλοντικές βλέψεις ακόμα για να το φέρουν στις ευρωπαϊκές αποθήκες.θα του πω να μου το στείλει με φάκελο κομμάτι κομμάτι. :hehe

Έγινε επεξεργασία - Sriz
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ την πρόσφατη εμπειρία μου. Γενικά υπάρχει μια περίεργη κατάσταση, και δεν ξέρω τι γίνεται. Γύρω στα τέλη Νοέμβρη, είχα παραγγείλει μια συσκευή όζον (weipro) από FS που έκανε περίπου 30 €. Μεταφορικά άλλα 10 € από τις αποθήκες στο Βέλγιο υποτίθεται. Τελικά το στείλανε από Κίνα. Δύο μήνες μετά και μετά από δύο mail που τους έστειλα στο ενδιάμεσο, μου ήρθε συστημένη επιστολή από τα ελτα, να τους στείλω με mail την απόδειξη αγοράς από το paypall. Μόλις το έκανα, την επόμενη μου ήρθε mail ότι το πακέτο εκτελωνίστηκε κα είναι στο δρόμο πια για το ταχυδρομείο. Το περιμένω ακόμα, αλλά φαντάζομαι δεν θα αργήσει. Φοβήθηκα ότι θα πλήρωνα δασμούς στο τελωνείο αλλά ευτυχώς όλα καλά. Ίσως να έχει να κάνει με τον όγκο και την αξία του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα δέμα από fish street. Το δέμα ήρθε από Κίνα. Όπως λέει και ο mr puff έστειλα mail με την απόδειξη αγοράς από PayPal στο τελωνείο. Την επόμενη μου ήρθε mail ότι το δέμα εκτελωνιστηκε και θα παραλάβω. Είχα παραγγείλει ένα wave maker και ένα top viewer. Πλήρωσα 23 ευρώ στο ταχυδρομείο για τον εκτελωνισμό. Το δέμα είχε μέσα 2 wave maker (είχα παραγγείλει και πληρώσει για έναν) και το top viewer. Δεν ξέρω τι λάθος έγινε αλλά τζιμπησα ακόμα ένα wave maker κατά λάθος! 

Link to comment
Share on other sites

πλεον εχουν ενταθει οι ελεγχοι στα τελωνεια ειδικα με οτι ερχεται απο κινα σε δεμα κ πεφτουν χαρατσια...

Link to comment
Share on other sites

το όριο πλέον στο τελωνείο είναι τα 22 ευρώ σε συνδυασμό με τον όγκο του αντικειμένου

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος revolution1925 έγραψε:

Μόλις παρέλαβα δέμα από fish street. Το δέμα ήρθε από Κίνα. Όπως λέει και ο mr puff έστειλα mail με την απόδειξη αγοράς από PayPal στο τελωνείο. Την επόμενη μου ήρθε mail ότι το δέμα εκτελωνιστηκε και θα παραλάβω. Είχα παραγγείλει ένα wave maker και ένα top viewer. Πλήρωσα 23 ευρώ στο ταχυδρομείο για τον εκτελωνισμό. Το δέμα είχε μέσα 2 wave maker (είχα παραγγείλει και πληρώσει για έναν) και το top viewer. Δεν ξέρω τι λάθος έγινε αλλά τζιμπησα ακόμα ένα wave maker κατά λάθος! 

Ωχ! Αρα να περιμένω την λυπητερη! Ήξερες από πριν πόσο θα πληρώσεις η έμαθες το ποσό κατά την παραλαβή;

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος revolution1925 έγραψε:

Ήρθε χαρτί απ το ταχυδρομείο να πάω να παραλάβω και εκεί πάνω έγραφε το ποσό. 

Ευχαριστώ. 5 μέρες που έχει εκτελωνιστεί και ακόμα δεν ήρθε η ειδοποίηση. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με έχετε βάλει σε σκέψεις. Αρχικά σκεφτόμουν το d300 το είχε στο site κοντά στα 200€ μαζί με τα μεταφορικά. Έπειτα συμφωνώ και με τον gmarbel να το δω για λίγο πιο μεγάλο, άρχισα να καλοβλεπω το 500αρι!! ...  +60€ στο περίπου...+ το κουστούμι του τελωνειου..!!

Τελικά μήπως δεν αξίζει αφού με τα ίδια λεφτά παίρνω το deltec mc500. Το δουλεύει κάποιος να μου πει τη γνώμη του? 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

χθες ΄ήρθε το d700 με λιγοτερα απο 200€ σε μολις μια εβδομάδα μεσω ελτα courier χωρις τελωνεία. Ενταξει ειναι εργαλείο...value for money

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gmarbel έγραψε:

χθες ΄ήρθε το d700 με λιγοτερα απο 200€ σε μολις μια εβδομάδα μεσω ελτα courier χωρις τελωνεία. Ενταξει ειναι εργαλείο...value for money

Τι λες τώρα!!!!

Από που χωρίς τελωνείο?

Αγγλία?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό.εχω μπερδευτεί όμως με το συγκεκριμένο σαϊτ.οπως του Λούκα πιο πάνω. Από Ευρώπη τα παραγγέλνεις από Κίνα σου έρχονται. Και ερωτώ. Ποιος θα πληρώσει το τελωνείο? Εγώ.μαλλον πρέπει πρώτα να στέλνεις mail  με την παραγγελία και να σου πουν σίγουρα αν έρθει από Ευρώπη η όχι. Να ειμαι και εγώ καλυμμένος. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fishbone! said:

Τι λες τώρα!!!!

Από που χωρίς τελωνείο?

Αγγλία?

ναι, του ειχα στειλει μαιλ και μ ειπε να παραγγειλω το σκιμμερ μεσω Uk delivery..., η μεταφορική ήταν απο γερμανία..

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος gmarbel έγραψε:

χθες ΄ήρθε το d700 με λιγοτερα απο 200€ σε μολις μια εβδομάδα μεσω ελτα courier χωρις τελωνεία. Ενταξει ειναι εργαλείο...value for money

Καλοριζικο φιλε.δλδ το 500 με ποσα σου ερχεται ξερεις;;;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Δημητρης Τ said:

Καλοριζικο φιλε.δλδ το 500 με ποσα σου ερχεται ξερεις;;;

το 500αρι στο σαιτ εχει μονο το plus αν δεν κανω λάθος το οποιο αποτι μου ειπε κανενα plus δεν μπορει να στειλει ελλαδα λογω μεταφορικής. μπηκα τώρα στο σαιτ και εχει τα plus μέσω uk  κατι παραπάνω απο 200. Ισως κατι αλλαξε στειλτου μηνυμα θα απαντησει αμεσα. το 700 που πηρα εγω δεν το εχει πλεον.Μάλλον πήρα το τελευταιο και τα αλλαξε γκαντεμια γιατι και εγω για το Plus ψηνομουνα

 

Link to comment
Share on other sites

Του είχα στείλει και εγώ και ποιο πάνω είναι η απάντηση του. Το plus έχει λίγο ποιο πολύ αέρα για το σκιμμαρισμα και είναι λέει για κάποια λίτρα παραπάνω. Δεν νομίζω κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sriz said:

Του είχα στείλει και εγώ και ποιο πάνω είναι η απάντηση του. Το plus έχει λίγο ποιο πολύ αέρα για το σκιμμαρισμα και είναι λέει για κάποια λίτρα παραπάνω. Δεν νομίζω κάτι άλλο. 

ναι εχουν την ιδια αντλία. Νομιζω οτι ειναι πιο στενά και οντως τα δινει για μερικα λιτρα παραπάνω. Επισης οι ανλιες ειναι λιγο πιο εξελιγμένος σε οτι αφορά τις λειτουργίες των κοντρολλερ και αν δεν κανω λάθος εχουν και συστημα αυτοματης διακοπής αν ανέβει η στάθμη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...