Jump to content

Ελλατωματικό ενυδρείο. Τι να κάνω, φτιάχνεται?


Hustler

Recommended Posts

27848019_10215370329277509_1226219448_n.thumb.jpg.3c2ae940d73d91595ab7f47e838f04f2.jpg27939349_10215370328517490_88546393_n.jpg.7b5d7d04eb550faf4cf064ea8b24a745.jpg

 

Το πρωτο μου ενυδρειο μου και ηρθε ετσι, τα νευρα μου εχουν φτασει στο θεο. Ολα φαινονται καλα αλλα το πλαστικο γυρω γυρω που υπαρχει για να βοηθαει να κρατιουνται τα τζαμια οπως φαινεται εχει ξεκολλησει. Μπορω να κανω κατι χωρις να μπω σε διαδικασια να το στειλω πισω να μου φερουν αλλο? Ειναι ευκολη λυση γενικα αν υπαρχει, φτιαχνεται?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιπες γωνιες δεν εχουν καποιο προβλημα μονο αυτη εμφανιζεται ετσι ξεκολλημενη

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο ειναι.  Το θεμα ειναι πως 20 ευρω ηταν τα μεταφορικα,  αλλα 20 να το στειλω και αλλα 20 να παραλαβω το καινουριο μετα.

 

Δεν μαρεσει να αναφερω σελιδες που εστειλαν ελλατωματικο προιον. Αλλα επειδη μου παιξανε μαλ..ια θα σας πω οτι η σελιδα aquavivere  με κοροιδεψε ξεκαθαρα. (Οχι επειδη μου εστειλαν ελλατωματικο προιον,  που μπορει να συμβει απο οποιαδηποτε σελιδα αλλα επειδη αναφεραν ξεκαθαρα ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ.  Για επιβεβαιωση τους πηρα τηλεφωνο και μου το ειπαν ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ. Οταν ηρθε ο τυπος της μεταφορικης σπιτι του λεω: Αδερφε να σου δωσω ενα 10ρικο να το παμε επανω? Μιας και μενω 3ο οροφο.  Παμε μου λεει. Οταν το ανεβασαμε και του δινω το 10ευρω μου λεει ειναι και 20 τα μεταφορικα.) κι εκει οπως καταλαβαινεται ηρθε το πρωτο σοκ πριν το ανοιξω και μου ερθει και το δευτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τους ξαναπήρες;  Μήπως σου την έκανε η μεταφορική;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gifil έγραψε:

Τώρα τους ξαναπήρες;  Μήπως σου την έκανε η μεταφορική;

 

Δεν τους εχω παρει ακομα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε. Και μετά πράττεις ανάλογα!

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παρω εννοειται, εγγυηση εχει ενα χρονο, δεν νομιζω πως τιθεται θεμα μη αντικαταστασης, το θεμα ειναι πως οπως και να εχει τα μεταφορικα πηγαινε ελα θα ειναι αλλα 40 ευρω που δεν ειμαι διατεθημενος να πληρωσω, γιαυτο ρωταω μηπως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα που εχει ξεκολησει η μια γωνια της κοντρας, αν την κολλαγα με μια ισχυρη κολλα ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

είναι σπάσιμο; η έχει ξεκολλήσει η γωνιά;

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος gifil έγραψε:

είναι σπάσιμο; η έχει ξεκολλήσει η γωνιά;

 

Αποτι βλεπω εχει ξεκολησει η γωνια το ενα κομματι με το αλλο, δεν βλεπω καποιο σπασιμο

Link to comment
Share on other sites

εχει σπασει το κατω πλαστικό που είναι γυρω γυρω??? αν δεν εχουν σπασει τα γυαλιά ή να εχουν ξεκολλήσει θα εβαζα λιγη ενυδρειακη σιλικόνη και θα κολλούσε παλι.... 

αν ομως σε τρομάζει ή φυσικα δεν το θελεις μιας που ειναι καινούργιο παρε τους για αντικατάσταση....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή το κολλάς προσεκτικά ή το λες και στο αντικαθιστούν εφόσον πρώρα βεβαιωθείς και για τα μεταφορικά πως χρεώθηκαν. Όπως λέει ο @Irakles. και δες αν στο σημείο του κουτιού που ήταν είχε χτύπημα.

Έγινε επεξεργασία - gifil
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

εχει σπασει το κατω πλαστικό που είναι γυρω γυρω??? αν δεν εχουν σπασει τα γυαλιά ή να εχουν ξεκολλήσει θα εβαζα λιγη ενυδρειακη σιλικόνη και θα κολλούσε παλι.... 

αν ομως σε τρομάζει ή φυσικα δεν το θελεις μιας που ειναι καινούργιο παρε τους για αντικατάσταση....

 

Δεν βλεπω κανενα σπασιμο ουτε σε γυαλι ουτε στις κοντρες γυρω γυρω, μονο το σημειο που εχει ξεκολλησει η γωνια αυτη.

Αν το κολλησω με ενυδριακη κολλα θα ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο πιο πολυ σαν κορνίζα δουλεύει δεν νομίζω να εχεις καποιο θεμα.. φυσικα μπορεις να τους παρεις και να τους ρωτήσεις.. Δηλαδή να τους πεις τι εχει σπασει και αν εχει επιπτώσεις στο ενυδρείο και θα σου δώσουν λυση σιγουρα... εγω θα το γέμιζα να δω αν χάνει και μετα θα το κολλούσα με ενυδρειακη σιλικόνη ....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, η σιλικονη που προεξεχει στις γωνιες απο την μεσα μερια του ενυδριου μενει ως εχει? Ουτωσιαλλος θα καλυφθει απο το υποστρωμα

 

27935639_10215370911212057_1317382331_n.jpg

Έγινε επεξεργασία - Hustler
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο να μάθεις για τα μεταφορικά... Οπως και δήποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Karlos said:

αντικατάσταση με έξοδα δικά τους.. ανεπίτρεπτο

Θα συμφωνήσω. Πάρε τηλέφωνο άμεσα 

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ειναι σοβαρο το προβλημα αν βαλεις κολλα ή οτιδηποτε αλλο να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση.Να επιμεινεις στο να αναλαβουν τα εξοδα και την αντικατασταση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Irakles έγραψε:

πήρες τηλέφωνο??  για πες μας???

 

Πηρα τηλεφωνο και διευκρινιστικε οτι εκανε ΛΑΘΟΣ Η ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ που με χρεωσε εξοδα αποστολης. Το τονιζω για να μην θιγω την αξιοπιστια της επιχειρησης χωρις λογο.

Ως προς τα εξοδα αποστολη τα βρηκαμε.

Υστερα μου ειπε πως η κορνιζα γυρω γυρω ειναι για ομορφια κι οχι για κοντρα και μου ειπε για να μην μπουμε στην διαδικασια της αντικαταστασης επειδη μου ειπε πως δεν τον συμφερει με τα μεταφορικα, να δουμε αν μπορουμε να βρουμε λυση και μου προτεινε να το φτιαξω μονος μου με σιλικονη και του ειπα πως για να γινει αυτο θα πρεπει να μου στειλει γραπτο email οτι δεν χανω την εγγυηση ενος χρονου αν κολλησω την κορνιζα με σιλικονη. Μου ειπε να περιμενω να ρωτησει την εταιρια αν μπορω να βαλω την σιλικονη χωρις να χασω την εγγυηση και πως οταν παρει απαντηση θα επικοινωνησει μαζι μου.

Αναμενω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις,

 

Θέμα ασφάλειας δεν τίθεται. Το ενυδρείο δεν πρόκειται να ανοίξει επειδή ξεκόλλησε η γωνία.  Στο παλιό δικό μου τα είχα ξεκολλήσει όλα τριγύρω.  Υποτίθεται πως τα πλαίσια αυτά χρησιμεύουν και ως περίπου κόντρες και κρατάνε πιο γερά τα τζάμια. Με αυτό το μικρό ξεκολληματάκι ούτε αυτή την ικανότητα τους χάνουν όμως.

 

Απλώς όταν παίρνεις κάτι καινούργιο πρέπει να έρχεται καινούργιο. Εκεί κολλάω εγώ. Καινούργιο σημαίνει αψεγάδιαστο.

 

Τέλοσπάντων είτε θες το φτιάχνεις είτε όχι. Είναι πράγματι μανούρα το πήγαινε-έλα για κάτι τόσο μικρό αλλά καταλαβαίνω το θυμό.

 

Για τα μεταφορικά την είχα πατήσει και εγώ έτσι. 9μιση στις 10 φορές οι μεταφορικές κάνουν το λάθος όχι το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα επίσης να μην ανοίγεις 15 θέματα.  Καλύτερα να συγκεντρωθούν όλα σε 1 και όποιος θέλει να βοηθήσει θα μπορεί να ανατρέξει και πιο πίσω για να δει τι έχει συζητηθεί στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος Hustler έγραψε:

 

Πηρα τηλεφωνο και διευκρινιστικε οτι εκανε ΛΑΘΟΣ Η ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ που με χρεωσε εξοδα αποστολης. Το τονιζω για να μην θιγω την αξιοπιστια της επιχειρησης χωρις λογο.

Ως προς τα εξοδα αποστολη τα βρηκαμε.

Υστερα μου ειπε πως η κορνιζα γυρω γυρω ειναι για ομορφια κι οχι για κοντρα και μου ειπε για να μην μπουμε στην διαδικασια της αντικαταστασης επειδη μου ειπε πως δεν τον συμφερει με τα μεταφορικα, να δουμε αν μπορουμε να βρουμε λυση και μου προτεινε να το φτιαξω μονος μου με σιλικονη και του ειπα πως για να γινει αυτο θα πρεπει να μου στειλει γραπτο email οτι δεν χανω την εγγυηση ενος χρονου αν κολλησω την κορνιζα με σιλικονη. Μου ειπε να περιμενω να ρωτησει την εταιρια αν μπορω να βαλω την σιλικονη χωρις να χασω την εγγυηση και πως οταν παρει απαντηση θα επικοινωνησει μαζι μου.

Αναμενω.

Δεν είναι δικό σου πρόβλημα αν δεν τον συμφέρουν τα μεταφορικά.

Αγόρασες ένα καινούργιο προιόν και η απαιτησή σου να σου παραδωθεί............ καινούργιο δεν είναι κάτι παράλογο.

Γιατί να μπεις σε διαδικασία κάποια στιγμή στο μέλλον να παρακαλάς για αντικατάσταση του αν κάτι δεν πάει καλά, και να εξαρτάσαι από την καλή διάθεση της εταιρείας αν θα αναγνωρίσει την εγγύηση. Στη θέση σου θα επέμενα για αντικατάσταση.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...