Jump to content

Πως θα πιάσω τα ανσίστρους


Recommended Posts

Καλημέρα σας. Έχω ενεδρυάκι 80L στο οποίο έχω ανσίστρους και κατάφεραν να κάνουν φωλιά με αποτέλεσμα να γεμίσω με ανσίστρους. Προσπαθώ να πιάσω μερικά να δώσω σε petshop και για να αραιώσει το ενυδρείο αλλά δεν πιάνονται τα άτιμα. Με το που βάλω την απόχη στο ενυδρείο εξαφανίζονται. Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο για να μπορέσω να τα πιάσω?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος mitsos3008 έγραψε:

Καλημέρα σας. Έχω ενεδρυάκι 80L στο οποίο έχω ανσίστρους και κατάφεραν να κάνουν φωλιά με αποτέλεσμα να γεμίσω με ανσίστρους. Προσπαθώ να πιάσω μερικά να δώσω σε petshop και για να αραιώσει το ενυδρείο αλλά δεν πιάνονται τα άτιμα. Με το που βάλω την απόχη στο ενυδρείο εξαφανίζονται. Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο για να μπορέσω να τα πιάσω?

111.thumb.jpg.ebb649d258269c23cbeecf048243cdb6.jpg

 

Μεσα στο μπουκαλι βαλε κατι νοστημο και μια πετρα να μην επιπλεει. Τελος. Σε 1-2 ωρες  το πολυ θα ειναι μεσα (καλυτερα βραδυ , χωρις φως)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να πιάσει!! Το μπουκάλι θα πρεπει να το γυρίσω όπως στην φώτο ή και κανονικά αν το βάλω δεν θα υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

τους έχω πιάσει και με παγίδα σαλιγκαριών....στην ουσία δεν ήθελα να πιάσω αυτούς αλλα τα σαλιγκάρια.... απλά μυριστηκαν την πλεκοταμπλέτα που ειχα βάλει  στην παγίδα και την επόμενη μέρα τους βρήκα μέσα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος mitsos3008 έγραψε:

Θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να πιάσει!! Το μπουκάλι θα πρεπει να το γυρίσω όπως στην φώτο ή και κανονικά αν το βάλω δεν θα υπάρχει πρόβλημα?

όπως στην φώτο. Ακομα μπορεις με στεπλερ να πιασεις το κομμενο κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...