Jump to content

Επειγον θέμα με φιλτρο


peetchy

Recommended Posts

Πηρα το multikani πριν κανα χρονο. Ολα μια χαρα. Σημερα που το καθαρισα κλπ και πηγα να το βαλω σε λειτουργια, αρχισε να χανει νερα πολλα απο πανω και ειδα πως εχει μια τεραστια χαρακια στο καπακι κι ειναι αδυνατο να το βαλω σε λειτουργια. Πιστευετε πως μπορω να βρω ανταλλακτικο αυτου του φιλτρου; Τι μπορω να κανω με τη χελωνα χωρις φιλτρο μεχρι να λυθει το προβλημα; Δειχνω με το βελακι πού είναι το ραγισμα

hOQMg1519585738.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως πολυ καλη κατασταση υγειας τελευταια και τώρα που έσκασε κι αυτό με το φίλτρο συννειδητοποιώ πως δεν μπορώ να κρατήσω αλλο το ζωάκι. Είναι σε πολύ καλή υγεια και κατάσταση. Περίπου 1.5 ετους. Το προσεχω σαν τα ματια μου. Μένω Χαλάνδρι. Θα ηθελε κάποιος να του το χαρίσω. Έχω και τροφες κλπ Το ενυδρειο ειναι μεγαλο και θα το πουλησω

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν εχω καταλαβει.Θελεις να χαρισεις το χελωνακι επειδη χαλασε το φιλτρο η υπαρχει καποιος αλλος λογος?Αν ειναι για το φιλτρο πιστευω οτι μπορεις να βρεις ανταλλακτικο,μπορεις να βρεις σε πολυ καλη τιμη καποιο αλλο μεταχειρισμενο απο τις αγγελιες εδω μεσα η να σε βοηθησουμε να φτιαξεις ενα diy .Μην αγχωνεσαι γιατι οι χελωνες δεν ειναι τοσο ευαισθητες οσο τα ψαρια και με απλες αλλαγες μερους του νερου σου καθε 2-3 μερες θα εχεις αρκετο χρονο να λυσεις το θεμα σου με το φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αρχικά σκέφτηκα να πάρω ανταλλακτικά. Αλλα με 2 παιδιά, με τον άντρα μου να δουλεύει όλη μέρα κι εμένα που έχω ένα θέμα υγείας όσο αντιμετωπισιμο κι αν είναι ζοριζομαι να φροντίζω τη χελώνα. Για αυτό σκέφτηκα τελικά αν μπορεί να βρεθεί ένας να τη χαρίσω. Το ότι χάλασε το φίλτρο είναι η αφορμή, όχι η αιτία 

Link to comment
Share on other sites

Οκ διαβασα την αγγελια σου και καταλαβα.Σου ευχομαι γρηγορα σιδερενια!!!:)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα κ περαστικα σου ευχομαι ολοψυχα! Εχεις φωτο με το χελωνακι κ το μεγεθις του;! Εχω ηδη 2 6μηνων και 1 θυληκια 6 ετων 20 εκατοστα,και ρωταω για να δω αναλογως το μεγεθος τι χωρο χρειαζεται για ν ναι ευτυχισμενη!

το ενυδρειο ειπες το πουλας,..θ μ ενδιεφερε ν ακουσω κ τιμη -διαστασεις κ εξοπλισμο κ φωτο και γι αυτο ,γιατι ενδιαφερομαι σε λιγο καιρο ν φτιαξω κ 3ο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...