Jump to content

Το βασιλειο του verde


Recommended Posts

Χεχεχε.....τρελοκαρντασι.  Τη εχεις στο νου σου παλι;; με εσενα που εμπλεξα θα με βαλεις παλι να σχεδιαζω.....   :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Φίλε μου διάβασα κιεγω όλο το θέμα σου για να παίρνω ιδέες. Έχεις κάνει ομολογουμένως πολύ καλή δουλειά και σίγουρα ο συγκατοικος το χαίρεται. Είναι σημαντικό να έχεις πολύ χώρο και περισσότερο να απολαμβάνεις και λιγότερο να παιδεύεσαι και να δουλεύεις με αλλαγές καθαρισμούς κλπ και νομίζω το έχεις καταφέρει μια χαρά. Το μόνο που θα πρόσθετα εγώ στο όλο set up,ειναι μια προσπάθεια για κάλυψη από τον πάτο και κάτω. Θα είναι πολύ εύκολο φαντάζομαι, με ένα λεπτό κόντρα πλακέ πχ γύρω γύρω, βιδωμα πάνω στην παλέτα και μέχρι 1-2 πόντους από το πάτωμα ώστε να καλυφθούν και οι ρόδες. 

Μπραβο για τη δουλειά σου. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος targas21 έγραψε:

Φίλε μου διάβασα κιεγω όλο το θέμα σου για να παίρνω ιδέες. Έχεις κάνει ομολογουμένως πολύ καλή δουλειά και σίγουρα ο συγκατοικος το χαίρεται. Είναι σημαντικό να έχεις πολύ χώρο και περισσότερο να απολαμβάνεις και λιγότερο να παιδεύεσαι και να δουλεύεις με αλλαγές καθαρισμούς κλπ και νομίζω το έχεις καταφέρει μια χαρά. Το μόνο που θα πρόσθετα εγώ στο όλο set up,ειναι μια προσπάθεια για κάλυψη από τον πάτο και κάτω. Θα είναι πολύ εύκολο φαντάζομαι, με ένα λεπτό κόντρα πλακέ πχ γύρω γύρω, βιδωμα πάνω στην παλέτα και μέχρι 1-2 πόντους από το πάτωμα ώστε να καλυφθούν και οι ρόδες. 

Μπραβο για τη δουλειά σου. 

Ευχαριστω φιλαρακι!Οντως αυτό με τον πατο το σκεφτομουν κι εγω καποια στιγμη αλλα ειχα κουραστεί με το υπολοιπο setup και το παρατησα.Βεβαια εγω σκεφτομουν να χρησιμοποιησω το φυλλο ανοξειδωτου που χρησιμοποιησα και στο φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

To photo update ειναι λαϊκη απαιτηση...δωσε verde στον λαο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update......

20190531_194721[1].jpg

20190531_194747[1].jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20190531_194757[1].jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ακμαζει και προς τη δοξα τραβα βλεπω το βασιλειο, για πολλοστη φορα θα σου πω μπραβο ρε φιλε  :bigemo_harabe_net-122:τον εχεις οντως "βασιλια".

Και που σαι, πιο συχνα τα update, εμενα ελεγες τσιγκουνη στις φωτο εσυ εκανες κανα χρονο να ανεβασεις:bigemo_harabe_net-77:

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Ακμαζει και προς τη δοξα τραβα βλεπω το βασιλειο, για πολλοστη φορα θα σου πω μπραβο ρε φιλε  :bigemo_harabe_net-122:τον εχεις οντως "βασιλια".

Και που σαι, πιο συχνα τα update, εμενα ελεγες τσιγκουνη στις φωτο εσυ εκανες κανα χρονο να ανεβασεις:bigemo_harabe_net-77:

 

 

Οντως προς τη δοξα τραβα!Καποια φυτα χαλασαν και θελω να τα σημπληρωσω αλλα δεν θα το πιστεψετε……!Ειχα να κανω αλλαγη νερου από περυσι τον ιουλιο!Τα νιτρικα δεν ξεπερασαν ΠΟΤΕ το 10 και απλα συμπληρωνα το νερο της εξάτμισης.Και δεν είμαι τσιγκουνης ρε φιλε…..τεμπελης είμαι!

Έγινε επεξεργασία - rafael
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2019 at 11:09 ΠΜ, το μέλος rafael έγραψε:

Οντως προς τη δοξα τραβα!Καποια φυτα χαλασαν και θελω να τα σημπληρωσω αλλα δεν θα το πιστεψετε……!Ειχα να κανω αλλαγη νερου από περυσι τον ιουλιο!Τα νιτρικα δεν ξεπερασαν ΠΟΤΕ το 10 και απλα συμπληρωνα το νερο της εξάτμισης.Και δεν είμαι τσιγκουνης ρε φιλε…..τεμπελης είμαι!

Αυτο με τις αλλαγες το παρατηρησα και εγω πριν κανα τριμηνο, ειπα να αλλαξω το νερο οταν τα νιτρικα φτασουν πριν το 25 περιπου. Εκανα τεστακια ανα 5ημερο και περιμενα περιμενα, οι εβδομαδες περναγαν και εφτασα στον 1,5 μηνα, τα νιτρικα μετα βιας φτασαν πριν το 10 αλλα αποφασισα να την κανω την αλλαγη ( 2 φορες μονο στον 1,5 μηνα που καθαρισα βυθο και αντε να εβγαλα και εβαλα 5-6 λιτρα), τωρα εχω απο 12 Μαιου να κανω αλλαγη και τωρα που τα λεμε παω να κανω τεστ ΝΟ3.

Κοιτα φιλε τι πιστευω ή εχουμε κανει κατι πολυ καλα εμεις με τα χελωνοενυδρεια μας ή εχουμε το νερο των Ελοχιμ :crazyyyy:

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα, τι νομιζεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω ότι στο δικο μου τα νιτρικα τα τραβανε τα φυτα.Απο την άλλη είναι και πολλα τα λιτρα για μια χελωνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και ….τροχήλατος ο verde δεν κουνηθηκε ρουπι!:thumbup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βράχος ο πρίγκηπας..:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...