Jump to content

γκαπυ θυληκο


Makis Triantafillidis

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα θυληκο γκαπυ το ενα εκ των δυο το οποιο γεννησε πριν απο περιπου ενα μηνα καταφερα και εσωσα τα 5 τα εχω σε αλλο ενυδρειο 25λιτρο μονα τους εχω βαλει εκει και το θυληκο γκαπυ εδω και πεντε ημερες και δεν εχει γεννησει ακομα δεν υποτιθεται οτι γεννανε καθε μηνα τα θυληκα εχουν περασει 34 ημερες απο την τελευταια γεννα γιατι τι μπορει να εχει ειναι φουσκωμενο ελαφρα και ελαφρα μαυρο πισω ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα σου γενναει καθε μηνα.Καλο ειναι να τα αφηνεις απο δω και περα στο βασικο ενυδρειο, απλα βαλε φυτα επιφανειας για να μπορουν να κρυβονται τα μικρα.

Link to comment
Share on other sites

εχω φυτα επιφανειας και γενικα πθκνοφυτεμενο ενυδρειο σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Aδερφε δεν ειναι στανταρ οτι θα γενναει καθε 28 μερες μην αγχωνεσαι και αστο να παρει τον χρονο του πολλες φορες η αλλαγη περιβαλλοντος μπορει να τα αγχωσει και να καθυστερησει λιγο την διαδικασια της εγκυμοσυνης κανε υπομονη και ολα θα πανε μια χαρα απο 4 θυληκα guppy σε ενα μηνα χωρις φυτο επιφανειας αλλα πυκνοφυτεμενο ενυδρειο μεχρι την μεση εχω 25 μικρα και οι θυληκες ειναι παλι εγκυες !!

Link to comment
Share on other sites

Γεννησε τελικα σημερα πριν λιγη ωρα εκανε 20 μικρα την εβαλα σε γεννησταρ με το που ειδα το πρωτο να βγαινει τωρα μπορει να εχει καναι και αλλα τα 20 μεταφερθηκαν σε μικροτερο ενυδρειο το θεμα ειναι τι θα τα κανω ολα αυτα εχω και αλλα δεκα ενηλικα στο μεγαλο ενυδρειο με βέπω να γεμιζω ενυδρεια το σπιτι

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...εχω και βιντεο απο την γεννα αλλ ειναι εναμιση λεπτο και δεν ανεβαινει εδω....

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος Makis Triantafillidis έγραψε:

Γεννησε τελικα σημερα πριν λιγη ωρα εκανε 20 μικρα την εβαλα σε γεννησταρ με το που ειδα το πρωτο να βγαινει τωρα μπορει να εχει καναι και αλλα τα 20 μεταφερθηκαν σε μικροτερο ενυδρειο το θεμα ειναι τι θα τα κανω ολα αυτα εχω και αλλα δεκα ενηλικα στο μεγαλο ενυδρειο με βέπω να γεμιζω ενυδρεια το σπιτι

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...εχω και βιντεο απο την γεννα αλλ ειναι εναμιση λεπτο και δεν ανεβαινει εδω....

Το βίντεο ανέβασε το στο youtube και κάνε το share εδώ με κάποιο link.....βάλε καμία αγγελία εδώ αλλιώς άμα κανένας γνωστός σου θέλει μη διστάσεις  να του συστήσεις το χόμπυ και να του δώσεις μερικά....

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Makis Triantafillidis έγραψε:

Ανεβασα το βιντεο στο youtube σας παραθετω το συνδεσμο να το δειτε....

  7d6UJDqrR7k

Καλό το βίντεο αλλά αν φαινόταν και καλύτερα θα ήταν ακόμα πιο καλο....... με τα μικρά τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι καλυτερο μπορουσα εκεινη την στιγμη που την ειδα να γενναει, τα μικρα ειναι σε ενα 25λιτρο ενυδρειο μονα τους απλα σκεφτομαι που θα τα βαλω 20 μικρα και ειδα οταν μετεφερα την μανα στο μεγαλο ενυδρειο το 60 λιτρο πρεπει να γεννησε και μερικα εκει σημερα ειδα κανα δυο στα φυτα κρυμμενα σοι ολοκληρο .....

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Makis Triantafillidis έγραψε:

εκανα οτι καλυτερο μπορουσα εκεινη την στιγμη που την ειδα να γενναει, τα μικρα ειναι σε ενα 25λιτρο ενυδρειο μονα τους απλα σκεφτομαι που θα τα βαλω 20 μικρα και ειδα οταν μετεφερα την μανα στο μεγαλο ενυδρειο το 60 λιτρο πρεπει να γεννησε και μερικα εκει σημερα ειδα κανα δυο στα φυτα κρυμμενα σοι ολοκληρο .....

Ναι γιατί κρατάνε για πολύ καιρό οι γέννες...εγώ στήνω ακόμα το γκαποενυδρειο μου και θα πάρω και ένα 15λτ για τα μικρά γτ το 25λτ που είχα το έδωσα σε πολύ καλή τιμή οπότε θα πρέπει να πάρω άλλο......τα μικρά μπορεί να τα φάνε άμα είναι αδύναμα.......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...