Jump to content

Στήσιμο νέου ενυδρειου


dimitris69

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.μετα από περίπου δύο χρόνια,επιστρέφω στο χόμπι με την παραγγελία νέου ενυδρειου.εχω παραγγείλει το rio 180 και θα το κάνω φυτεμένο.θα ήθελα ιδέες για ψαροσυνθεση...σε καμιά εβδομάδα θα το παραλάβω μάλλον.ελεγα για κιχλιδες,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν με φυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνονόματε! 

 

Οι επιλογές πολλές! Οι περισσότερες αφρικάνες θα σου φάνε τα φυτά. Μπορείς όμως να πας σε νανοκιχλίδες Νοτίου Αμερικής τις οποίες μπορείς να συνδυάσεις με γατόψαρα, τέτρα, κ.α.,και να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. 

 

Για βάλε καμιά φωτό απο αυτά που σου αρέσουν? 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Καλησπέρα συνονόματε! 

 

Οι επιλογές πολλές! Οι περισσότερες αφρικάνες θα σου φάνε τα φυτά. Μπορείς όμως να πας σε νανοκιχλίδες Νοτίου Αμερικής τις οποίες μπορείς να συνδυάσεις με γατόψαρα, τέτρα, κ.α.,και να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. 

 

Για βάλε καμιά φωτό απο αυτά που σου αρέσουν? 

Δεν έχω φωτό,αλλά ωραίες είναι οι νανοκιχλιδες.κανουν σε αρκετά φυτεμένο;θα μπορούσα μελλοντικά να βάλω και αμανο μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος dimitris69 έγραψε:

Δεν έχω φωτό,αλλά ωραίες είναι οι νανοκιχλιδες.κανουν σε αρκετά φυτεμένο;θα μπορούσα μελλοντικά να βάλω και αμανο μαζί τους;

Θεωριτικά ναί. Δέν νομίζω να έχεις πρόβλημα... Βέβαια αυτό έχει να κάνει με το ποιές νανοκιχλίδες θα βάλεις, γιατί "ανάμεσα" τους υπάρψουν και "παλιοχαρακτήρες"! :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Θεωριτικά ναί. Δέν νομίζω να έχεις πρόβλημα... Βέβαια αυτό έχει να κάνει με το ποιές νανοκιχλίδες θα βάλεις, γιατί "ανάμεσα" τους υπάρψουν και "παλιοχαρακτήρες"! :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...