Jump to content

esklarin me seachem prime


Recommended Posts

εχει χρησιμοποιησει κανεις μαζι αυτα τα δυο;... για το esklarin γραφει μεσα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ταυτοχρονα με αλλα προιοντα ενυδρειου  παρα μονο μετα απο 24 ωρες οποτε θεωρητικα μαζι με το seachem δεν μπορω... :(σ αυτη την περιπτωση τι γινεται;.... το αντιχλωριο το θεωρω χιλια τα εκατο πιο βασικο οποτε κανω την αλλαγη μου κανονικα και την επομενη μερα βαζω και το esklarin;;; 

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες αναφέρει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με το antychlor που είναι το αντίστοιχο αντιχλώριο του. Οπότε ή ψάχνεις για antychlor ή μαζί με το Prime ρίχνεις api stress coat που είναι αντιχλώριο και περιέχει την αλόη και είσαι κομπλέ.

Έγινε επεξεργασία - PanosTetra
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος PanosTetra έγραψε:

Στις οδηγίες αναφέρει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με το antychlor που είναι το αντίστοιχο αντιχλώριο του. Οπότε ή ψάχνεις για antychlor ή μαζί με το Prime ρίχνεις api stress coat που είναι αντιχλώριο και περιέχει την αλόη και είσαι κομπλέ.

κοιτα... εχω  ηδη esklarin  για βελτιωτικο....  και αγορασα τωρα το seachem prime γιατι ειναι πολυ οικονομικο και εχω 35 λιτρα οποτε θα μου παει..... τωρα να παραγγελνω και το αντιστρεςς που γραφεις ...., γιατι επαρχια δεν τα βρισκεις.. παει πολυ....  λογικα αν κανω αυτο που λεω δεν θα χω προβλημα.. αντιχλωριο που ειναι το βασικο... και μετα απο 24 ωρες ριχνω και το esklarin μου..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, spithas said:

εχει χρησιμοποιησει κανεις μαζι αυτα τα δυο;... για το esklarin γραφει μεσα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ταυτοχρονα με αλλα προιοντα ενυδρειου  παρα μονο μετα απο 24 ωρες οποτε θεωρητικα μαζι με το seachem δεν μπορω... :(σ αυτη την περιπτωση τι γινεται;.... το αντιχλωριο το θεωρω χιλια τα εκατο πιο βασικο οποτε κανω την αλλαγη μου κανονικα και την επομενη μερα βαζω και το esklarin;;; 

Από ότι κοίταξα, το Esklarin λέει στις οδηγίες να το βάλεις με το Antyclor το οποίο πιστεύω ότι είναι περίπου σαν το Prime. Νομίζω και το Esklarin και το Antyclor το ίδιο πράγμα κάνουν με την διαφορά ότι το πρώτο έχει και Aloe Vera και το δεύτερο ότι αφαιρεί το χλώριο. Δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι εάν τα προσθέσεις και τα 2, βέβαια για να κινηθείς safe περιμένε 24 ώρες αφού βάλεις το Prime στην αλλαγή νερού σου και μετά πρόσθεσε το Esklarin. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος Constantinos_S έγραψε:

Από ότι κοίταξα, το Esklarin λέει στις οδηγίες να το βάλεις με το Antyclor το οποίο πιστεύω ότι είναι περίπου σαν το Prime. Νομίζω και το Esklarin και το Antyclor το ίδιο πράγμα κάνουν με την διαφορά ότι το πρώτο έχει και Aloe Vera και το δεύτερο ότι αφαιρεί το χλώριο. Δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι εάν τα προσθέσεις και τα 2, βέβαια για να κινηθείς safe περιμένε 24 ώρες αφού βάλεις το Prime στην αλλαγή νερού σου και μετά πρόσθεσε το Esklarin. 

ναι στο καλο και γω κατοπιν εορτης το ειδα..απλα ειχα στο μυαλο μου το seachem γιατι ειναι πιο οικονομικο γι αυτο το προτιμησα απ το antyclor ... οποτε ναι συμφωνεις μαζι μου βαζω σιγουρα το αντιχλωριο και την επομενη μερα αναζωογονω την ψαρουκλα μου με το esklarin 

 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙς ΑΜΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...