Jump to content

Παρουσιαση ενυδρειου


Thanashs Zaverdas

Recommended Posts

Καλησπερα και καλως σας βρηκα....εχω ενα ενυδρειο περιπου 200 λιτρα με διαστασεις 80×60×40 (μηκος,υψος,πλατος)

 Εχω γκαπυ,3 corydoras 5 ancistrus (για τα οποια θελω βοηθεια) και πολλες red cherry...φιλτρανση εχω εξωτερικο φιλτρο jebo 900lt/h

 

20180522_211421.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο!

 

Για τα ancistrus τί βοήθεια θές? (έπεσες και στον άνθρωπο.... :D )

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ancistrus λοιπον μου ειχε δωσει ενας φιλος 3 ψαρια 2 μικρα και ενα λιγο μεγαλυτερο...το μεγαλυτερο εγινε αρσενικο τα 2 μικροτερα αγνωστο ακομα το φυλο τους...πιστευοντας οτι δεν θα βγει θυλικο εψαξα και βρηκα αλλα 2 μικρα....και προσπαθω να βρω τωρα το φυλο απο τα 4 αυτα ψαρια

 

 

Έγινε επεξεργασία - Thanashs Zaverdas
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ανεβασω αλλες φωτογραφιες...εδω φαινονται τα 2 μικρα και ειναι αλλα 2

Έγινε επεξεργασία - Thanashs Zaverdas
Link to comment
Share on other sites

@Thanashs Zaverdas Δυστυχώς από τις φωτό δέν φαίνονται καλά.

Άν έχεις πρόβλημα χώρου, μπορείς να φτιάξεις άλμπουμ στην γκάλλερυ και να ανεβάσεις όσες θέλεις! Εδώ: https://www.aquazone.gr/forums/gallery/

 

Καλό θα ήταν να βάλεις σπηλιές και να δείς από την συμπεριφορά τα αρσενικά εφ όσον είναι μικρά και δέν έχουν μουστάκια.

 

Πάντως άν βάλεις καλύτερες φωτό θα μπορέσω να σου πώ με μιά σχετική ακρίβεια! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Τις συμμάζεψα,τις μετέφερα στην κατάλληλη κατηγορία και ονόμασα το album "my aquarium" .

Ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.aquazone.gr/forums/forums/topic/105111-το-φόρουμ-και-οι-λειτουργίες-του/?tab=comments#comment-1139909

 

και για οτιδήποτε χρειάζεσαι σχετικά με το album τον τρόπο που ανεβάζουμε τις φώτο,την ονομασία του κτλ στείλε μου pm να το αλλάξουμε. :)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...οχι αστες εκει οπως ειναι δεν με πειραζει...μπορω να παρω φωτο απο εκει και να τις βαλω σαν απαντηση σε καποια απαντηση???

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Thanashs Zaverdas έγραψε:

Ευχαριστω πολυ...οχι αστες εκει οπως ειναι δεν με πειραζει...μπορω να παρω φωτο απο εκει και να τις βαλω σαν απαντηση σε καποια απαντηση???

 

Ναί φυσικά και μπορείς!Πατάς το "εισαγωγή άλλων πολυμέσων" και μετά "εισαγωγή από άλμπουμ"!

 

Από τις φωτό που είδα τα περισσότερα είναι νεαρά αρσενικά.ϊσως ένα μου φαίνεται για θηλυκό αλλά δέν μπορώ να δώ όλα του τα πτερύγια για να καταλάβω....κάνε λίγο υπομονη και σε κανα μήνα τα ελέγχουμε πάλι.Άν δώ θηλυκό σε μαγαζί θα σου στείλω!

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστεις τα 2 τελευταια που προσθεσα ηταν απο 2 διαφορετικα καταστηματα και τους ειχα ζητησει θυλικα και μ εφεραν αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...