Jump to content

Ράγισμα ή κατι αλλο?


mikelio

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.. Στέλνω εδω καθώς δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω αλλο θεμα.. Ειμαι κάτοχος ενος νεοσύστατου ενυδρειου 180 λίτρων. 90*40*50. Σημερα το πρωι παρατήρησα στην πρόσοψη του ενυδρειου μια μικρη φουσκαλα στο εσωτερικό του 8 χιλιοστών  τζαμιού μου αικρη φουσκαλα και απο κατω μια γραμμη καφε αν να εχει τρέξει μπογιά

Το ψηλαφισα, δεν πιάνω κάτι σε ρωγμή.. Ουτε απο μεσα ουτε απο εξω. Πρεπει να ανησυχω πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος mikelio έγραψε:

Παιδια καλησπερα.. Στέλνω εδω καθώς δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω αλλο θεμα.. Ειμαι κάτοχος ενος νεοσύστατου ενυδρειου 180 λίτρων. 90*40*50. Σημερα το πρωι παρατήρησα στην πρόσοψη του ενυδρειου μια μικρη φουσκαλα στο εσωτερικό του 8 χιλιοστών  τζαμιού μου αικρη φουσκαλα και απο κατω μια γραμμη καφε αν να εχει τρέξει μπογιά

Το ψηλαφισα, δεν πιάνω κάτι σε ρωγμή.. Ουτε απο μεσα ουτε απο εξω. Πρεπει να ανησυχω πιστεύετε;

Καλησπέρα και από μένα ! 

Θα ήθελες να ανεβάσεις κάποια φωτογραφία  ώστε να βοηθηθείς καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να το εχεις γραψει με μολύβι.. Λιγο καφε.. Δεν το  πιάνω σαν γρατσουνια ουτε απο μεσα ουτε απο εξω όλο το θεμα ειναι κοντα στους δεκα ποντους.. Το μέτρησαν μήπως ανοίξει και αλλο. 

DSC_0192.JPG

DSC_0188.JPG

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο προλαλησαντας μια φωτο θα βοηθουσε!!

 

Ps Μετεφερα την ερωτηση σου σε ξεχωριστο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να το εχεις γραψει με μολύβι.. Λιγο καφε.. Δεν το  πιάνω σαν γρατσουνια ουτε απο μεσα ουτε απο εξω όλο το θεμα ειναι κοντα στους δεκα ποντους.. Το μέτρησαν μήπως ανοίξει και αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φαινεται ειναι μια μικρη φουσκαλα αερα μεσα στο γυαλι.. Τουλαχιστον ετσι νομιζω... Παιδες δεν  πιστευω  να ανοίξει το τζαμι και να έχουμε δράματα;τωρα το αγόρασα το άτιμοο... Δεν πιάνω γρατσουνια ουτε απο μεσα  ουτε απο εξω

Έγινε επεξεργασία - mikelio
Link to comment
Share on other sites

Και μένα για γρατζουνια μου φαίνεται... ψηλαφησε το με δάχτυλο σου σχολαστικά για να σιγουρευτείς και παρακολούθησε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι..παραθετω την τελικη απαντηση μου για καθαρα εγκυκλπαιδικους λογους <_< . απο ψαξιμο που εκανα σε αγγλικα sites εφτασα στο συμπερασμα οτι ειναι φυσαλιδα μεσα στο τζαμι..με δεδομενο οτι δεν γινεται αντιληπτη με την αφη σε καμια απο τις δυο πλευρες. επισης αναφερεται οτι δεν ειναι παραγοντας ζωτικης σημασιας για την ασφαλεια του τζαμιου, ωστοσο παρακολουθω ατυη την γραμμη που φαινεται στο τζαμι μηπως μεγαλωσει τις επομενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...