Jump to content

Recommended Posts

Μπράβο ρε Μήτσο. Πολλή όμορφη κίνηση και εγώ με τον άσχημο τρόπο το συνειδητοποίησα πόσο πολύτιμη είναι μια φιάλη αίματος.

 

Υπολόγισε με εμένα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ!:thumbup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν και αφού ο  @Husky_Jim είναι χρόνια δότης θα σας το έλεγε κατ ιδίαν, απλά πρέπει να πάτε σε μια εθελοντική αιμοδοσία να δουν αν ότι μπορείτε να δώσετε αίμα...και εγώ ήθελα αλλά δυστυχώς λόγω χαμηλού αιμοτοκρίτη δεν μου επιτρέπεται...μπράβο πολύ ωραία κίνηση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά !

Αφιερώστε μερικά λεπτά της καθημερινότητας και σώστε έναν συνάνθρωπο. Ο φόβος της βελόνας μπορεί να αποτρέπει πολλούς από εσάς από το να γίνετε δότες, η αξία όμως της πράξης σας, ας λειτουργήσει ως αρωγός σας στο να ξεπεράσετε τους φόβους !!

:bigemo_harabe_net-122:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος christos efthimiou έγραψε:

Αν και αφού ο  @Husky_Jim είναι χρόνια δότης θα σας το έλεγε κατ ιδίαν, απλά πρέπει να πάτε σε μια εθελοντική αιμοδοσία να δουν αν ότι μπορείτε να δώσετε αίμα...και εγώ ήθελα αλλά δυστυχώς λόγω χαμηλού αιμοτοκρίτη δεν μου επιτρέπεται...μπράβο πολύ ωραία κίνηση.

 

Φυσικά, πριν απο την αιμοδοσία υπάρχει έλεγχος πίεσης και αιματοκρίτη και άν πάρεις το οκ μόνο τότε δίνεις! 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη πρωτοβουλια. Φυσικα μεσα Δημητρη

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εθελοντής είμαι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο Δημήτρη για την εξαιρετική πρωτοβουλία σου. Πραγματικά εύχομαι να έχει μεγάλη επιτυχία. Ήμουν τακτικός εθελοντής αιμοδότης μέχρι που έπαθα το σοβαρό θέμα υγείας το 2008 και δυστυχώς αναγκαστικά σταμάτησα. Μπορεί να συμμετέχει η σύζυγος μου όμως οπότε μέσα και εγώ.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Μπράβο παιδιά !

Αφιερώστε μερικά λεπτά της καθημερινότητας και σώστε έναν συνάνθρωπο. Ο φόβος της βελόνας μπορεί να αποτρέπει πολλούς από εσάς από το να γίνετε δότες, η αξία όμως της πράξης σας, ας λειτουργήσει ως αρωγός σας στο να ξεπεράσετε τους φόβους !!

:bigemo_harabe_net-122:

Αν με χαιδευε καποιος θα με καθησυχαζε και δεν θα φοβομουν την κακια βελονα!:P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όποιος θαλασσινός δώσει θα φεύγει με φραγκάκι και θα σκεφτώ κάτι και για εμάς τους γλυκούς! Πάμε γερά! 

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rafael έγραψε:

Αν με χαιδευε καποιος θα με καθησυχαζε και δεν θα φοβομουν την κακια βελονα!:P

Αν σου έπαιρνα εγώ προσωπικά αίμα δε θα το καταλάβαινες καθόλου γιατί χρησιμοποιούμε παιδικές βελονιτσες όπως της αιμοδοσίας ή αλήθεια είναι ότι είναι κάπως μεγαλουτσικες..Η λύση είναι να μη κοιτάς και να σκέφτεσαι λιβάδια!  Χαχαχαχαχα 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Αν σου έπαιρνα εγώ προσωπικά αίμα δε θα το καταλάβαινες καθόλου γιατί χρησιμοποιούμε παιδικές βελονιτσες όπως της αιμοδοσίας ή αλήθεια είναι ότι είναι κάπως μεγαλουτσικες..Η λύση είναι να μη κοιτάς και να σκέφτεσαι λιβάδια!  Χαχαχαχαχα 

Αν σκεφτομαι 500λιτρα ενυδρεια φυτεμενα φουλ πιανει?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος rafael έγραψε:

Αν σκεφτομαι 500λιτρα ενυδρεια φυτεμενα φουλ πιανει?

Χαχαχαχαχαχαχα 

Περί ορέξεως!  

Άκου 500 λίτρα φυτεμένα!  

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη κίνηση και μπράβο στον Δημήτρη για την πρωτοβουλία. 

Είναι πολύτιμο αγαθό και όλοι μας έχουμε με τον ενα ή τον άλλο τροπο βρεθεί στην αναγκη του...

Όσοι λοιπον έχουν υγεια που το επιτρέπει βουρρρ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Coco2410 έγραψε:

Χαχαχαχαχαχαχα 

Περί ορέξεως!  

Άκου 500 λίτρα φυτεμένα!  

με εσένα να παίρνεις αίμα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι ούτε φυτεμένα ενυδρεία ούτε λιβάδια..... :bigemo_harabe_net-192:

εσύ και μόνο αρκείς :bigemo_harabe_net-137: 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για "προθέρμανση"....... :D

 

Tshirt.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Έτσι για "προθέρμανση"....... :D

 

Tshirt.jpg

Τέλειο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος africa tender έγραψε:

σε xxl εχουμε?

 

Άμα προχωρήσει το εγχείρημα (που απο ότι βλέπω θα προχωρήσει), θα βγάλω μπλουζάκια για τους συμμετέχοντες οπότε ο κάθε ένας θα μου στείλει μέγεθος! 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Μήτσο για την πρωτοβουλία.

Δυστυχώς μέσα στον Ιούλιο θα δώσω αίμα για συγγενικό μου πρόσωπο, οπότε δεν θα μπορώ τον Σεπτέμβριο. Αν γίνει θεσμός (που το εύχομαι) στην επόμενη μέσα. 

 

Και επειδή μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους: Τα άτομα με έλλειψη ενζύμου G6PD (3% του ελληνικού πληθυσμού και εγώ μέσα), με την τελευταία οδηγία του ΕΚΕΑ, μπορούν να δώσουν αίμα, απλά να το αναφέρουν στη μονάδα αιμοδοσίας. Και το λέω γιατί η προηγούμενη οδηγία (μέχρι πριν κανα δυο χρόνια ) δεν επέτρεπε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα medium για τη σύζυγο. Επίσης παιδιά να ενημερώσω ότι αχρειαστο βέβαια να ναι, έχει ομάδα -0

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πετύχει όλο το εγχείρημα είναι πολύ σημαντικό και το γνωρίζω απο χέρι όταν χρειαζόμουν αίμα για τον πατέρα μου κάθε 15 μέρες.  Απλά ενημερωτικά  για λόγους υγείας εγώ δεν είμαι δότης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...