Jump to content

Kοινωνικό φυτεμένο ενυδρείο 60lt με guppies και red cherry γαρίδες.


red shrimp

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλήμερα σε όλους. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. θέλω να αλλάξω τίτλο στο θέμα μου άλλα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. θέλω να κάνω  update και τα στοιχεία του ενυδρείου και να παρουσιάσω και τα guppακια μου.  ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος red shrimp έγραψε:

Καλήμερα σε όλους. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. θέλω να αλλάξω τίτλο στο θέμα μου άλλα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. θέλω να κάνω  update και τα στοιχεία του ενυδρείου και να παρουσιάσω και τα guppακια μου.  ευχαριστω

Γραψε ποιο τιτλο θελεις να εχει το θεμα σου . Για αλλαγη στο ενυδρειο μπορεις να γραψεις κατι σαν... σημερα εκανα ενα upgrade ( μια αλλαγη , εγινε μια αλλαγη κτλ) στο ενυδρειο μου και να συνεχιζεις το θεμα σου. Θα ζητησουμε την βοηθεια του @niknik, ειναι πιο εμπειρος σ΄αυτα.

@niknik

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος red shrimp έγραψε:

Καλήμερα σε όλους. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. θέλω να αλλάξω τίτλο στο θέμα μου άλλα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. θέλω να κάνω  update και τα στοιχεία του ενυδρείου και να παρουσιάσω και τα guppακια μου.  ευχαριστω

Ζήτησε το απο τους διαχειριστές. Αυτοι έχουν πρόσβαση σε τέτοιες ενέργειες. Γραψε δλδ εδώ στο θέμα σου, κάτι του τύπου " παρακαλώ να αλλάξει ο τιτλος του θέματος μου σε....." ή κάτι άλλο που θέλεις.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε αυτούς που έχουν guppy. Η μια είναι έγκυος και από σήμερα το πρωι κάθεται στην άκρη του ενυδρειου που δεν έχει πολλά ρεύματα . Είναι φυσιολογικό; και ρωτάω γιατί τις προηγούμενες μέρες ηταν δραστήρια. Το νερό είναι μια χαρά έκανα μέτρηση προχθές. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 1 ώρα, το μέλος red shrimp έγραψε:

imageproxy.php?img=&key=a2a33d28adf845dd

20180903_205705.jpg

ετοιμασου για γεννα....

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος red shrimp έγραψε:

Πότε λες να γεννήσει; 

Αν θα δεις την κοιλια της να  γινεται πιο "τετραγονη" - σαν βαλιτσα , τοτε αν οχι σημερα, τοτε αυριο να περιμενεις.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος natateo έγραψε:

Αν θα δεις την κοιλια της να  γινεται πιο "τετραγονη" - σαν βαλιτσα , τοτε αν οχι σημερα, τοτε αυριο να περιμενεις.

Δες εδω στο ποστ 7 και 8 μια φωτο με ενα μαυρο σημαδακι πισω https://www.aquazone.gr/forums/forums/topic/42166-ερώτηση-για-guppy/

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις ακόμα να αλλάξει ο τίτλος, γράψε μου πως θα ήθελες να γίνει.

 

Καλώς να τα υποδεχτείς τα νέα ψαράκια;)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. ο τίτλος θα ήθελα να γίνει ως εξής: Kοινωνικό φυτεμένο ενυδρείο 60lt με guppies και red cherry γαρίδες.

Έγινε επεξεργασία - red shrimp
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος red shrimp έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. ο τίτλος θα ήθελα να γίνει ως εξής: Kοινωνικό φυτεμένο ενυδρείο 60lt με guppies και red cherry γαρίδες.

Ο τίτλος άλλαξε.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα φίλτρο. Μόλις πήρα ένα ενυδρείο καραντίνας 20 it που μέσα είχε και ένα μικρό φίλτρο. Το έβαλα μέσα στο μεγάλο μου ενυδρείο ως συμπληρωματικό για να ενισχύσει την μηχανική φιλτρανση. Παρατήρησα δύο πράγματα. 1ον έχει αυξηθεί το οξυγόνο μέσα στο ενυδρείο σε πολύ μεγάλο βαθμό πράγμα το οποίο είναι καλό. 2ον παρατήρησα όμως ότι έχει αυξηθεί η ροή του νερού. Δεδομένου ότι το βασικό μου φίλτρο από ότι διάβασα μετά βίας καλύπτει τις απαιτήσεις των λίτρων μου είναι καλό γενικά για τα ψάρια μου ή η μεγαλύτερη ροή θα έχει αρνητικό αντίκτυπο; το μικρό φίλτρο το έβαλα στη γωνία απέναντι από το βασικό.20180906_134234.thumb.jpg.3e48f1a5b398b65dac023ccefe45891a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω ενα προσθετο μικρο φιλτρο (Aquael mini pat) στο μεγαλο ενυδρειο για να αυξησω την ροη. Απλα ειναι ενα πανω στο αλλο. Ειχα και απεναντι, αλλα διαγωνια με το αλλο. Δηλαδη το νερο στο ενυδρειο πρεπει να κανει κυκλο, οχι κοντρα να παει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...