Jump to content

Salamander 1500L Reef+Hippocampus tank


salamander

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φιλε!
 
Το ότι δεν φωτίζει στις ακρες έχει και το πλεονέκτημα ότι το φως δεν διαχέεται στο σαλόνι παντού...
Υπάρχουν πολλοί λογοι για να μη φωτίζεται όλο το ενυδρείο.
Ειναι ότι γίνεται κάπως αόρατος ο εξοπλισμός συν του ότι υπάρχουν σκιές ώστε να κρυφτούν ψάρια οπότε το επιθυμούν, αλλά και να τοποθετηθούν εκεί οργανισμοί που δεν θελουν πολύ φως.
Όλα μου τα ενυδρεία έτσι τα είχα.

Στάλθηκε από το Sony Xperia XZ1 χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται ένα τόσο λιτό ενυδρείο να είναι ταυτόχρονα τόσο ονειρικό; Το αποτέλεσμα είναι

εξαιρετικό. Τόσο απλά. Πάντα θεωρούσα ότι τα ομορφότερα ενυδρεία είναι αυτά με

χαμηλό-ατμοσφαιρικό φωτισμό. Η φωτό μιλά από μόνη της. Νιώθεις ότι είσαι 20.000 λεύγες

κάτω από τη θάλασσα. Το μόνο που λείπει για να γίνει τέλειο, είναι ο πλοίαρχος Νέμο με το Ναύτιλο.

Οπότε μη χολοσκάτε και αναψοκοκκινίζετε αδέρφια. Μπορούμε όλοι ακόμα να ελπίζουμε.

Αρκεί να βρούμε που συχνάζει ο καπετάνιος...:bigemo_harabe_net-191:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή προβολή παιδιά!

 

Ευχαριστώ τον Βασίλη!

http://smart-photo.eu

 

  • Like 3
  • love 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος salamander έγραψε:

Καλή προβολή παιδιά!

 

Ευχαριστώ τον Βασίλη!

http://smart-photo.eu

 

Φιλαράκι μου το βιντεο πράγματι είναι εξαιρετικό, απίθανο. Τα κοραλια δείχνουν σούπερ, και τα ψαρια θέλουν σόδα γιαν να χωνεψουν. Μια άποψη θα ξαναπώ είναι ότι το φως είναι λίγο,οπως δείχνει στις fts πόζες, τα κοραλια με διαψεύδουν παρόλα αυτά χαχαχα, Επισεις θα ήθελα να πω σωστά είσαι άνευ αραγωνιτη από θέμα θρεπτικών όμως η αντανάκλαση που θα σου έδινε με το υπάρχον φως θα ήταν το κάτι άλλο. Φιλαράκι να το χαρείς πράγματι είναι μεγάλη απόλαυση να τον χαζευεις τον υφαλο. Βλέπω απλετω χώρο διαθέσιμο.... για άρχισε να το χρίσιμοποιηεις σου έχω έτοιμο και το....... Grass coral χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Φιλαράκι μου το βιντεο πράγματι είναι εξαιρετικό, απίθανο. Τα κοραλια δείχνουν σούπερ, και τα ψαρια θέλουν σόδα γιαν να χωνεψουν. Μια άποψη θα ξαναπώ είναι ότι το φως είναι λίγο,οπως δείχνει στις fts πόζες, τα κοραλια με διαψεύδουν παρόλα αυτά χαχαχα, Επισεις θα ήθελα να πω σωστά είσαι άνευ αραγωνιτη από θέμα θρεπτικών όμως η αντανάκλαση που θα σου έδινε με το υπάρχον φως θα ήταν το κάτι άλλο. Φιλαράκι να το χαρείς πράγματι είναι μεγάλη απόλαυση να τον χαζευεις τον υφαλο. Βλέπω απλετω χώρο διαθέσιμο.... για άρχισε να το χρίσιμοποιηεις σου έχω έτοιμο και το....... Grass coral χαχαχα 

Νίκο ευχαριστώ ρε φίλε!!! Για τον φωτισμό είναι βράδυ και ειναι στα χαμηλά του, και κάνω και οικονομία ρε χαχαχα!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 5:40 ΜΜ, το μέλος niknik έγραψε:

Εκπληκτικό φίλε με εξαιρετικές προσθήκες κοραλλιών. Περιμένω να γεμίσει σιγά σιγα, και μετά θα σε κάνει να βάλεις νέο scape, εύκολα. 

Μπράβο Ορεστη. 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έφτανε η φωτό που χλαπακιάσαμε από μισό κιλό μύγες ο καθένας μέχρι να συνέλθουμε, μας κοτσάρισες

και το βίντεο να μας αποτελειώσεις. Το βίντεο είναι εξίσου εντυπωσιακό με το ενυδρείο. Πανέμορφα πλάνα,

"ντυμένα" με υπέροχη μουσική. Θαρρείς βλέπεις ντοκυμαντέρ του National Geographic. Απλά :bowdown:

 

Υ.Γ Πάλι καλά που δεν έβαλες καμιά Θώδη να νομίζω ότι βλέπω ενυδρείο σε χασαποταβέρνα στα βλάχικα...:hehe:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-151:

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο ενυδρείο και όλο το project φαίνεται πολύ καλά μελέτημενο.Πολλα μπράβο και καλή συνέχεια!!!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ορέστη είναι τέλειο. Πανέμορφα χρώματα. Το foxface το έστειλες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος dsidir έγραψε:

Ορέστη είναι τέλειο. Πανέμορφα χρώματα. Το foxface το έστειλες τελικά?

Ευχαριστώ ρε φίλε, ο fox sumpaρει μόνος του για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια φορά όμορφα πράγματα...δεν έχω λόγια..ανυπομονώ για την επόμενη ενημέρωση του θέματος ήδη....αχαχαχαχαχα

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι αλλού φίλε. Να το χαίρεσαι!!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρωινό...

 

DJI-0963.jpg 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

θα δούμε και μεσημεριανό-απογευματινό??? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος dano23 έγραψε:

θα δούμε και μεσημεριανό-απογευματινό??? 

 

DJI-0968.jpg

 

 

  • Like 7
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα δύναμη, αρχίζει να φτιάχνει το δικό του στυλ. Γίνετε ενας μικρός ύφαλος στο χωρο. :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Αγορίνα δύναμη, αρχίζει να φτιάχνει το δικό του στυλ. Γίνετε ενας μικρός ύφαλος στο χωρο. :bigemo_harabe_net-122:

Να είμαστε καλά Νίκο να το δούμε σε κάνα δυο χρόνια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ενυδρείο σου φίλε μου είναι μια κατηγορία από μόνο του. Ιδιαίτερο λόγω μεγέθους αλλά και aquascape, μου θυμίζει τις δικές μας "ξέρες", όπου ξαφνικά εμφανίζεται μπροστά σου ένας όγκος βράχων γεμάτος ζωής. Υπέροχο. Να το χαίρεσαι πολλά πολλά χρόνια! Καλή Ανασταση και Καλο Πασχα σε όλους!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μάχη για την θέση πριν τον ύπνο. 

DJI-0991.jpg
 

 

 

 

  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Seahorse kuda. 

DJI-0979.jpg

 

 

 

  • Like 5
  • love 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...