Jump to content

(Νέα) Ομαδική παραγγελία betta


panos nts

Recommended Posts

Πολύ καλά είναι! Που τα φέρνει όμως; Αθήνα ή θεσσαλονίκη; Γιατί μετά θαπρέπει να γινει και διαμοιρασμος

εδιτ: πχ εγώ από θεσσαλονίκη θα μπορούσα να ανέβω να πάρω τα δικά μου για να μην μπλεχτεί αυτός που θα αναγκαστεί να ασχοληθεί, Αθήνα πεφτει μακριά :/

 

Έγινε επεξεργασία - DeLk
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DeLk έγραψε:

Πολύ καλά είναι! Που τα φέρνει όμως; Αθήνα ή θεσσαλονίκη; Γιατί μετά θαπρέπει να γινει και διαμοιρασμος

εδιτ: πχ εγώ από θεσσαλονίκη θα μπορούσα να ανέβω να πάρω τα δικά μου για να μην μπλεχτεί αυτός που θα αναγκαστεί να ασχοληθεί, Αθήνα πεφτει μακριά :/

 

 

Ναι εννοείται όποιος θέλει έρχεται και τ παίρνει.. Οτι θελετε εσεις παιδια..

Βασικά αυτός που θα μαζέψει όλα τα λεφτά θα είναι αυτός που θα τα κρατήσει ή θα τα μοιράσει στους υπόλοιπους.. 

Οπως θέλετε εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, απλά πρέπει να δούμε πως θα γίνει με την συναλλαγή γιατί εγώ δεν έχω paypal.. :( 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos nts said:

 

Ναι εννοείται όποιος θέλει έρχεται και τ παίρνει.. Οτι θελετε εσεις παιδια..

Βασικά αυτός που θα μαζέψει όλα τα λεφτά θα είναι αυτός που θα τα κρατήσει ή θα τα μοιράσει στους υπόλοιπους.. 

Οπως θέλετε εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, απλά πρέπει να δούμε πως θα γίνει με την συναλλαγή γιατί εγώ δεν έχω paypal.. :( 

Η τιμή που πήρες δηλαδή είναι για Θεσσαλονίκη έτσι; Απλά διευκρίνησε το με αυτόν για να είμαστε καλλυμένοι :D

Paypal ούτε εγώ έχω αλλά αν χρειαστεί μπορώ να φτιάξω 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DeLk έγραψε:

Η τιμή που πήρες δηλαδή είναι για Θεσσαλονίκη έτσι; Απλά διευκρίνησε το με αυτόν για να είμαστε καλλυμένοι :D

Paypal ούτε εγώ έχω αλλά αν χρειαστεί μπορώ να φτιάξω 

 

Ναι ναι για Θεσσαλονίκη έδωσα τον δικό μου postal code αλλά εντάξει αν δεν θέλει άλλος να μπλεχτεί μπορώ και εγώ να φτιάξω μια δεν θα υπάρχει πρόβλημα.. ;) 

Έγινε επεξεργασία - panos nts
Link to comment
Share on other sites

Just now, panos nts said:

 

Ναι ναι για Θεσσαλονίκη έδωσα τον δικό μου postal code αλλά εντάξει αν δεν θέλει άλλος να μπλεχτεί μπορώ και εγώ να φτιάξω μια δεν θα υπάρχει πρόβλημα.. ;) 

Εγώ να μπλεχτώ αλλά νομίζω το καλύτερο είναι αν κάνεις εσύ την παραγγελία να τα μαζέψεις εσύ τα χρήματα κλπ για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα, μόνο αυτό! Αλλιώς έχω προπληρωμένη που μπορούμε να συνδέσουμε στο paypal για να έχουμε μέγιστη ασφάλεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DeLk έγραψε:

Εγώ να μπλεχτώ αλλά νομίζω το καλύτερο είναι αν κάνεις εσύ την παραγγελία να τα μαζέψεις εσύ τα χρήματα κλπ για να μην γίνει κανένα μπέρδεμα, μόνο αυτό! Αλλιώς έχω προπληρωμένη που μπορούμε να συνδέσουμε στο paypal για να έχουμε μέγιστη ασφάλεια.

 

Ναι δεν εχω θεμα απλα δεν ξερω αν εγω πρεπει να το κανω ετσι.. θα το ψαξω λιγακι γιατι δεν εχουμε και παααρα πολυ χρονο πρεπει σε καμια βδομαδα να εχουμε αποφασισει.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε φώτο και εφόσον καταλήξουμε όλοι

Βλέπουμε πως το κάνουμε 

 

Εγώ θέλω να δω τα ζευγάρια halfmoon koi

Τώρα για Dragon fancy εφόσον υπάρχουν παιδιά που έχουν αντίστοιχα αρσενικά ας τα πάρουν εκείνοι τα θυληκα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θελα να δω το Black Copper halfmoon το ζευγάρι, αν είναι είναι όπως το φαντάζομαι το τσίμπησα! Αλλά ναι ας δούμε φωτός από όλα :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος bbetta έγραψε:

Κάτι σε solid χρωμα plakat ή hmpk θα με ενδιέφερε και εμένα 

 

Ρωταω και σου λεω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο γενική ερώτηση, (και λίγο offtopic) τα ψαράκια με πιο μακριά πτερύγια είναι πιο επιρρεπή σε ασθένειες από ότι πχ τα plakat; Έτσι διάβασα κάπου!

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος DeLk έγραψε:

Μια πιο γενική ερώτηση, (και λίγο offtopic) τα ψαράκια με πιο μακριά πτερύγια είναι πιο επιρρεπή σε ασθένειες από ότι πχ τα plakat; Έτσι διάβασα κάπου!

 

Βασικα ειναι και η καθε ρατσα ψαριων που θα παρεις σε τι κλιμα ζουνε.. δεν ζουνε ολα πχ σε σκληρο αλλα ειναι αυστηρα οξινο το νερο οποτε για να μπορουν να αντεξουν αλλα και για να παρουν χρωματα εχουν κανει επιλεκτικες αναπαραγωγες.. μεσα απο αυτες αλλαζει και το DNA με αποτελεσμα τα ψαρακια να εχουν μεγαλυτερες ευαισθησιες σε ασθενιες κλπ..

Εχουν ροπη προς τα εκει αλλα δεν σημαινει οτι θα αρρωστησουν.. αν ζουνε σε ενα καθαρο περιβαλλον δεν θα ασθενησουν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos nts said:

 

Βασικα ειναι και η καθε ρατσα ψαριων που θα παρεις σε τι κλιμα ζουνε.. δεν ζουνε ολα πχ σε σκληρο αλλα ειναι αυστηρα οξινο το νερο οποτε για να μπορουν να αντεξουν αλλα και για να παρουν χρωματα εχουν κανει επιλεκτικες αναπαραγωγες.. μεσα απο αυτες αλλαζει και το DNA με αποτελεσμα τα ψαρακια να εχουν μεγαλυτερες ευαισθησιες σε ασθενιες κλπ..

Εχουν ροπη προς τα εκει αλλα δεν σημαινει οτι θα αρρωστησουν.. αν ζουνε σε ενα καθαρο περιβαλλον δεν θα ασθενησουν.. ;)

Καταλαβαίνω απόλυτα το γενετικό κομμάτι ( είναι και το αντικείμενο μου :P ) απλά έτσι όπως το είχα διαβάσει μου είχε δοθεί η εντύπωση ότι λόγω των μακριών πτερυγίων δημιουργούνται προβλήματα! Ευχαριστώ για την απάντηση :D 

ΥΓ. Περιττό να πω ότι αναζωπυρώθηκε τόσο άσχημα η ιδέα του μονομάχου στο μυαλό μου, ήταν το πρώτο ψάρι που είχα... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος DeLk έγραψε:

Καταλαβαίνω απόλυτα το γενετικό κομμάτι ( είναι και το αντικείμενο μου :P ) απλά έτσι όπως το είχα διαβάσει μου είχε δοθεί η εντύπωση ότι λόγω των μακριών πτερυγίων δημιουργούνται προβλήματα! Ευχαριστώ για την απάντηση :D 

ΥΓ. Περιττό να πω ότι αναζωπυρώθηκε τόσο άσχημα η ιδέα του μονομάχου στο μυαλό μου, ήταν το πρώτο ψάρι που είχα... 

 

Μα αυτο ειναι το ολο κονσεπτ να φερουμε μεσα μονομαχους σπανιους σε εμας και να σταματησουν αν ειναι σπανιοι.. αρχιζουμε λιγοι και θα γινουμε πολλοι!! ( αυτο ακουστηκε καπως αλλα δεν το λεω για κακο.. χαχαχαχ ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνο είμαι μέσα Κ εγώ για θυληκια hmpk.
Θεσσαλονίκη Κ εγώ.
Περιμένω τις εξελίξεις.
Έχω παραγγείλει παλιότερα Κ εγώ από Ταϊλάνδη.
Έκανε 15 μέρες για να τα πάρω.
Θα επισημάνω ότι οι 2 θηλυκες τότε δεν έζησαν. Μόνο ο αρσενικός.
Όταν μου έστειλε ξανά θηλυκές επίσης δεν επέζησαν στο ταξίδι.
Το αναφέρω πως αν έχουμε απώλειες πως θα γίνει μετά .
Γιατί χρειάζεται πάλι πληρωμή μεταφορικών.
Αυτός θα στα στείλει μονο με φωτογραφία των απωλειών και πληρωμένα μεταφορικά.
Το λέω γιατί πρέπει να περιμένουμε και τις απώλειες και πως το διαχειριζόμαστε οι εμπλεκόμενοι.



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Yaros έγραψε:

Πάνο είμαι μέσα Κ εγώ για θυληκια hmpk.
Θεσσαλονίκη Κ εγώ.
Περιμένω τις εξελίξεις.
Έχω παραγγείλει παλιότερα Κ εγώ από Ταϊλάνδη.
Έκανε 15 μέρες για να τα πάρω.
Θα επισημάνω ότι οι 2 θηλυκες τότε δεν έζησαν. Μόνο ο αρσενικός.
Όταν μου έστειλε ξανά θηλυκές επίσης δεν επέζησαν στο ταξίδι.
Το αναφέρω πως αν έχουμε απώλειες πως θα γίνει μετά .
Γιατί χρειάζεται πάλι πληρωμή μεταφορικών.
Αυτός θα στα στείλει μονο με φωτογραφία των απωλειών και πληρωμένα μεταφορικά.
Το λέω γιατί πρέπει να περιμένουμε και τις απώλειες και πως το διαχειριζόμαστε οι εμπλεκόμενοι.



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Χαιρομαι που εχουμε ακομα ενα ατομο!! Δεν θα ειναι απο Ταυλανδη τελικα θα ειναι απο Ευρωπη.. οποτε το στελνει 10 Οκτωβρη μενει 1 μερα τελωνειο και την επομενη δλδ 12 τα εχω στα χερια μου και μετα θα μου πειτε εσεις τι θελετε να γινει.. να τα αφησω μια μερα ακομα σε μενα να συνελθουν?? Μπορω να στησω 2-3 κουτια με στρωμενα φιλτρα για να συνελθουν και να τα ξανα στειλω την επομενη η να τα στειλω κατευθειαν.. οπως θελετε δεν εχω προβληαμ εγω.. 

Link to comment
Share on other sites

 
Χαιρομαι που εχουμε ακομα ενα ατομο!! Δεν θα ειναι απο Ταυλανδη τελικα θα ειναι απο Ευρωπη.. οποτε το στελνει 10 Οκτωβρη μενει 1 μερα τελωνειο και την επομενη δλδ 12 τα εχω στα χερια μου και μετα θα μου πειτε εσεις τι θελετε να γινει.. να τα αφησω μια μερα ακομα σε μενα να συνελθουν?? Μπορω να στησω 2-3 κουτια με στρωμενα φιλτρα για να συνελθουν και να τα ξανα στειλω την επομενη η να τα στειλω κατευθειαν.. οπως θελετε δεν εχω προβληαμ εγω.. 
Τέλεια.
Αν είναι από Ευρώπη.
Τιμή και φωτογραφίες μας μένει.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Yaros έγραψε:

Τέλεια.
Αν είναι από Ευρώπη.
Τιμή και φωτογραφίες μας μένει.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Περιμενω  και εγω παιδια και θα τα εχετε και αναλυτικα με το ειδος απο κατω απο την καθε φωτο!! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και αρρωσταινω με την ολη ιστορια με τα σπανια μονομαχακια και η αληθεια ειναι οτι εχω ψηθει αρκετα. Εχω και μια γυαλα 90 λιτρα που καθεται....

Υπαρχει πιθανοτητα αμα αποφασισω κι εγω για 1 ζευγαρακι να τα φιλοξενησει καποιος για 2-3 εβδομαδες το πολυ μεχρι να κανω μια συντηρηση στη γυαλα (σιλικονες κτλ) και να ετοιμασω το ενυδρειο; Η ευθυνη δικια μου φυσικα αν παθουν κατι οσο φιλοξενουνται.

Και βεβαια αν δεν πεσει παντοφλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος KostasAnaz έγραψε:

Εχω αρχισει και αρρωσταινω με την ολη ιστορια με τα σπανια μονομαχακια και η αληθεια ειναι οτι εχω ψηθει αρκετα. Εχω και μια γυαλα 90 λιτρα που καθεται....

Υπαρχει πιθανοτητα αμα αποφασισω κι εγω για 1 ζευγαρακι να τα φιλοξενησει καποιος για 2-3 εβδομαδες το πολυ μεχρι να κανω μια συντηρηση στη γυαλα (σιλικονες κτλ) και να ετοιμασω το ενυδρειο; Η ευθυνη δικια μου φυσικα αν παθουν κατι οσο φιλοξενουνται.

Και βεβαια αν δεν πεσει παντοφλα...

 

Εμεις εδω ειμαστε φιλαρακι σιγουρα καποιο ατομο θα βρεθει για να τα φιλοξενησει μεχρι να στρωσεις το ενυδρειο σου σωστα και μετα να τα παρεις!! Αν αποφασισεις εδω ειμαστε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bbetta said:

Κάτι σε solid χρωμα plakat ή hmpk θα με ενδιέφερε και εμένα 

για plakat και εγω. ειδικα για dragon και dragon fancy. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οποτε περιμένουμε φωτός και τελικές τιμές. :)

Πληρωμή με PayPal θα βόλευε νομίζω μπας και είναι άμεση και με εγγύηση επιστροφής αν κάτι θα πάει στραβά.
Και αν κάποια ψαρια θα πεθάνουν πως θα το αποδείξεις?
Και αν θα τα ξαναστείλει 1-2 ψαράκια τα μεταφορικά δεν θα συμφέρουν. Οποτε πιθανότατα θα συμφέρει επιστροφή χρημάτων... δεν ξέρω. Πως διαχειρίζονται αυτά τα θέματα?

Επίσης αφού θα έρθουν πρώτα θεσσαλονίκη πρέπει κάποιος να παραλάβει το δέμα για Αθηνα. Η ο Πάνος θα στείλει μετά σε κάθε έναν ξεχωριστά? Η αποστολή με Κτελ η με Κούριερ? Πως θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να μου στείλουν από Αγγλία ζωντανά και ήρθαν νεκρά 

Και μου επέστρεψε τα χρήματα πλην των μεταφορικών (λογικό)

 

Νομίζω καλύτερα να είναι στείλει ένα δέμα γενικά με ΚΤΕΛ (αν μπορεί φυσικα)

Εγώ είμαι σχετικά κοντά στα ΚΤΕΛ οπότε μπορώ να παραλάβω ή συναντιόμαστε όλοι εκεί 

Αυτό θα το συνεννοηθούμε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paul.asty said:

Εγώ είμαι σχετικά κοντά στα ΚΤΕΛ οπότε μπορώ να παραλάβω ή συναντιόμαστε όλοι εκεί 

Αυτό θα το συνεννοηθούμε 

Και εγώ κοντά )))

Quote

Έχει τύχει να μου στείλουν από Αγγλία ζωντανά και ήρθαν νεκρά 

Και μου επέστρεψε τα χρήματα πλην των μεταφορικών (λογικό)

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μισό γιατί κάτι παίζει εδώ.. Οι τιμές ήταν αυτές που είπε αλλά δεν μου είπε ποτέ ότι έχει και έξοδα από την Ταιλάνδη από όπου είναι τα ψάρια αυτά και τα πρόσθεσε σε πολλά ψάρια.. Θα σας εξηγήσω αναλυτικά αν και έφαγε λίγο κράξιμο γιατί δεν μου το είπε πιο πριν.. Όπως και να έχει δώστε μου λίγο χρόνο να τα συμμαζέψω αυτά που είπε ως τώρα και να σας τα στείλω αλλά δεν είναι όλα δεν μου είπε ακόμα για wild betta τι και πως..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...