Jump to content

Recommended Posts

καλημέρα στην ομάδα.

 

λόγω του ότι έλειπα στο εξωτερικό από τον ιούλιο και επέστρεψα πριν δύο εβδομάδες, το ενυδρείο μου το είχα αγγαρέψει σε έναν γνωστό και άρα "υπολειτουργούσε" με απώλειες δυστυχώς τον μονομάχο μου και ένα γρασιδάκι που είχα ξεκινήσει... τον σεπτέμβριο μπήκαν στο ενυδρείο 2 γαρίδες αμάνο αρκετά μικρές σε μήκος, εν γνώση μου, χωρίς να ξέρω βέβαια την κατάσταση του ενυδρείου και τελικά η μία έχει γίνει τέρας γύρω στα 5 εκ και η άλλη , ενώ ήταν φυσιολογική, προχτές την βλέπω με αυγά!!! Αυτές θέλουν υφάλμυρο απ'όσο ξέρω για να γεννήσουν αλλά υπάρχει περίπτωση να τα τινάξει??? HELP!

Έγινε επεξεργασία - PanosTetra
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος PanosTetra έγραψε:

καλημέρα στην ομάδα.

 

λόγω του ότι έλειπα στο εξωτερικό από τον ιούλιο και επέστρεψα πριν δύο εβδομάδες, το ενυδρείο μου το είχα αγγαρέψει σε έναν γνωστό και άρα "υπολειτουργούσε" με απώλειες δυστυχώς τον μονομάχο μου και ένα γρασιδάκι που είχα ξεκινήσει... τον σεπτέμβριο μπήκαν στο ενυδρείο 2 γαρίδες αμάνο αρκετά μικρές σε μήκος, εν γνώση μου, χωρίς να ξέρω βέβαια την κατάσταση του ενυδρείου και τελικά η μία έχει γίνει τέρας γύρω στα 5 εκ και η άλλη , ενώ ήταν φυσιολογική, προχτές την βλέπω με αυγά!!! Αυτές θέλουν υφάλμυρο απ'όσο ξέρω για να γεννήσουν αλλά υπάρχει περίπτωση να τα τινάξει??? HELP!

Μην φοβασαι. Οταν θα εκκολαπτουν τα αυγα, ο μονομαχος σου θα τα "φροντιζει". Θα φαει καλα. 

Δες το θεμα του @Antonis K

 

Link to comment
Share on other sites

@natateo δυστυχώς τον μονομάχο μου τον έχασα :waaa: μόνο οι δύο γαρίδες είναι σε 35 λίτρα.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος PanosTetra έγραψε:

@natateo δυστυχώς τον μονομάχο μου τον έχασα :waaa: μόνο οι δύο γαρίδες είναι σε 35 λίτρα.

Κριμα το ψαρακι σου...

Παρε καποια μικρα ψαρακια boraras brigittae ή microrasbora galaxy ή μονομαχο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...