Jump to content

Recommended Posts

Εχει γινει τελειο!! Πολυ καλη δουλεια Χρηστο!! Προσπαθησε να το ξανα φερεις σε φορμα αλλα και ετσι εμενα μου αρεσει!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω ρε φιλε!!

 

Χρήστο είναι πανεμόρφο.. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!

 

Φιλαράκι εγώ ζηλεύω κ εσένα που έχεις τέτοια ζούγκλα να χαζεύεις αλλά κ  τα ψάρια σου που ζούνε σε αυτό το ενυδρείο.. αν χώραγα άνετα ερχόμουνα ενα Σ-Κ για καμπινκγ  εκεί μέσα.. 

να σε ρωτησω το dart frog που εχεις στο προφιλ σου εδω μεσα ζει??  υπαρχει φωτο σε καποιο αλλο ποστ ??

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος thedrowningman έγραψε:

Πωωωω ρε φιλε!!

 

Χρήστο είναι πανεμόρφο.. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!

 

Φιλαράκι εγώ ζηλεύω κ εσένα που έχεις τέτοια ζούγκλα να χαζεύεις αλλά κ  τα ψάρια σου που ζούνε σε αυτό το ενυδρείο.. αν χώραγα άνετα ερχόμουνα ενα Σ-Κ για καμπινκγ  εκεί μέσα.. 

να σε ρωτησω το dart frog που εχεις στο προφιλ σου εδω μεσα ζει??  υπαρχει φωτο σε καποιο αλλο ποστ ??

 εννοεις αυτο  στο ποστ  # 84 ; https://www.aquazone.gr/forums/forums/topic/108462-immortal-roots/?page=4

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχει γίνει Χρήστο σωστή ζούγκλα.

Αν βρεις χρόνο γράψε κάτι για τις διαφορές-παρατηρήσεις, που βλέπεις (αν υπάρχουν) στα φυτά που βρίσκονται στη ζώνη του ορίου μεταξύ στεριάς και νερού.:)

 

Link to comment
Share on other sites

@SOTIRIS δεν έχω να πω και πολλά, απο δικιά μου υπαιτιότητα δεν κλάδεψα εγκαίρως κάποια φυτά και το ένα έπνιξε το άλλο ώσπου στο τέλος σχεδόν όλα τα έπνιξε η Hydrocotyle tripartita, άτιμο φυτό, γρήγορη ανάπτυξη, και απλώνει παντού. Τα φυτά μεταξύ νερού και στεριάς απλά και αυτά δεινοπαθούν απο την Hydrocotyle tripartita αλλά επιβιώνουν με εξασθενισμένο φύλλωμα. Λόγο δουλειάς θα ασχοληθώ εντατικά  προς τα τέλη του Φλεβάρη, εκεί θα κάνω ένα γενικό κλάδεμα και θα δω τη επέζησε και τη όχι και ενδεχομένως να προσθέσω κάποια φυτά ότι βρω και όπου βρω, οπότε θα μπορώ να πω και περισσότερα.

 

@thedrowningman Τα βατραχάκια ζούσαν εδώ έως ότου απο κάποιο ατύχημα (το ζούπιξε στο καπάκι η γυναίκα μου) έχασα το ένα.

Το άλλο έζησε εκεί κάποιους μήνες ώσπου και εκείνο απο καθαρή γκαντεμιά (απο μια συγκυρία γεγονότων) το έχασα, προσδοκώ όμως στο μέλλον να ξανά αποκτήσω ένα ζευγάρι αλλά σε άλλο χώρο.

Πάντως αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να του δώσω πληροφορίες για την συντήρηση τους.

 

Αν κάποιοι αναρωτιέστε που βρήκα τα κλαδιά απλά σας λέω πως πήγα στην ακτή μετά απο φουρτούνα και μάζεψα μια ντουζίνα, η θάλασσα τα έπλυνε, τα αποφλοίωσε,  τα γυάλισε και τα αποστείρωσε μια χαρά, ούτε καν τα έπλυνα απλά τα έβαλα μέσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...