Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών


Recommended Posts

Εδώ και αρκετό καιρό θέλω να ασχοληθώ με αυτά τα ψάρια αλλά δεν θέλω να αγοράσω τα κλασικά γκαπάκια τα λεγόμενα MIX που έχουν διάφορους χρωματισμούς και σχήματα αλλά κάτι ποιο εξεζητημένα και ποιο καθαρόαιμα υβρίδια όχι μόνο στα αρσενικά αλλά και στα θηλυκά ώστε να συνεχίσουμε να έχουμε και στο μέλλον τα ίδια ψάρια.

Αν κάνεις έχει στο νου του κάτι ανάλογο και ψάχνει ιδιαίτερα γκαπάκια θα μπορούσαμε να κάνουμε μια ομαδική παραγγελιά, γιατί για λίγα κομμάτια δεν στέλνουν και εκτός αυτό τα έξοδα αποστολής είναι μεγάλα για να τα επωμιστεί ένα άτομο.

Περιμένω με αγωνία να δω πόσοι απο εσάς επιθυμείτε και θέλατε να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία.

 

Σε πρώτη φάση δηλώστε ενδιαφέρον και τη ψάρια θα θέλατε χωρίς αυτό να είναι ακόμη κάτι το δεσμευτικό.

Αν μαζευτούμε αρκετή περνάμε στην δεύτερη φάση.

 

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βιαστούμε λιγάκι γιατί τώρα είναι καλή εποχή απο άποψη θερμοκρασιών αλλιώς πάμε για το τέλος της άνοιξης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να συμπληρώσω λίγο σε αυτό δεν είναι μόνο για γκάπι παιδιά υπάρχει η πιθανότητα να βρούμε και άλλα είδη όχι και τόσο κοινά..

Δηλαδή το όλο κόνσεπτ είναι να βρουμε πιο σπάνια είδη που σχεδόν κανένας δεν φέρνει Ελλάδα..

Οπότε αν έχετε κάποια προτίμηση παρακαλώ ακούω.. ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,
 
Trichopsis vittata, Trichopsis shalleri, Trichopsis pumila
 
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος piranhas2 έγραψε:
καλησπερα ,
 
Trichopsis vittata, Trichopsis shalleri, Trichopsis pumila
 

 

Θα σου φέρω και γκουράμι!! :zoro:

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

 

Θα σου φέρω και γκουράμι!! :zoro:

 

 

αντε αντε!!τα βλεπω στον υπνο μου<!!!!

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος piranhas2 έγραψε:

 

 

αντε αντε!!τα βλεπω στον υπνο μου<!!!!

 

Πότε έπαψες βρε να βλέπεις θηρεύτες και "τέρατα" στον ύπνο σου... :D

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, τα ψάρια από πού είναι?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα και αυτα τα βλεπω αλλα δεν εχω χωρο , ενα 700λιτρο με πιρανχας θα το κανω καποια στιγμη το εχω αποθημενο προς το παρόν αποτε θελω αγριαδες βλεπω το suvattii και ηρεμο:matrix:

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος dim84 έγραψε:

Να ρωτήσω, τα ψάρια από πού είναι?

 

Από την περιοχή που πήραμε και τα betta.. Γερμανια.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

βασικά ξεκίνησα για γκαπάκια αλλά αν ο προμηθευτείς έχει και άλλα είδη ψαριών δεν έχω πρόβλημα για αυτό ας δούμε σε πρώτη φάση τη θέλουμε και μετά τον λέμε ότι θέλουμε αυτά και αυτά και βλέπουμε πια έχει και πια όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι μεσα για κάποια ιδιαίτερα Guppy ............ αν και δε ξέρω πως μπορεί να γίνει γιατί είμαι Κέρκυρα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

Εγω είμαι μεσα για κάποια ιδιαίτερα Guppy ............ αν και δε ξέρω πως μπορεί να γίνει γιατί είμαι Κέρκυρα .

 

Θα το βρουμε το πως θ γίνει αποστολή.. μπορεί να μπορέσουυμε να τα στειλουμε με κτελ.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

 κάποιο είδος Parosphromenus..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αυτοί!!!

Έχετε σκοπό να γεμίσουμε ενυδρεία....

 

Εγώ θα ήθελα αν υπάρχει κατι

Σε microrasbora και badis

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

Εγω είμαι μεσα για κάποια ιδιαίτερα Guppy ............ αν και δε ξέρω πως μπορεί να γίνει γιατί είμαι Κέρκυρα .

 Εσύ θα περιμένεις και θα στα φέρω τον Ιούλιο του 2019  :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω στον νου μου και θα σας ειδοποιησω παιδια μόλις θα ξέρω διαθεσιμότητα!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετός καιρός που κ εγώ ψάχνω κάποια ψαράκια που δύσκολα να τα βρεις εδώ..

 

Butterfly Panda Moor..

Tosakin.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε πολλοί και τα μεταφορικά μοιραστούν εγώ είμαι μέσα. Προς το παρόν ενδιαφέρομαι για Koi Guppy και Tiger Endlers, αλλά άμα γίνει η παραγγελία πείτε μου το site για να κοιτάξω κι αλλα, ένα καλό είναι το https://www.interaquaristik.de, τους είχα ρωτησει άμα στέλνουν Ελλάδα και με είπα ότι μπορουν με UPS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χώρο αυτήν την στιγμή δεν έχω. Για να σας ψήσω λίγο καντε μια αναζήτηση για τα Micropoecilia Picta. Πάντα ήθελα να τα αποκτήσω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Θεοδόσης έγραψε:

Αν είμαστε πολλοί και τα μεταφορικά μοιραστούν εγώ είμαι μέσα. Προς το παρόν ενδιαφέρομαι για Koi Guppy και Tiger Endlers, αλλά άμα γίνει η παραγγελία πείτε μου το site για να κοιτάξω κι αλλα, ένα καλό είναι το https://www.interaquaristik.de, τους είχα ρωτησει άμα στέλνουν Ελλάδα και με είπα ότι μπορουν με UPS

...για αυτό το κάνουμε αυτό, τουλάχιστον πρέπει να είμαστε καμιά δεκαριά άτομα ώστε τα μεταφορικά να μοιραστούν.

Με το κατάστημα που λες έχεις επικοινωνήσει, σίγουρα στέλνει Ελλάδα;   Γιατί στην σελίδα τους δεν κάνουν αναφορά για Ελλάδα αλλά για συγκεκριμένες χώρες στην Ευρώπη.

 

Στην τελική αν δούμε ότι μαζευτούμε αρκετά άτομα τότε θα ψάξουμε να βρούμε και τον προμηθευτή που έχει τα περισσότερα είδη, είναι βέβαια δύσκολο ένας να τα έχει όλα για αυτό ακόμη ψάχνουμε.   Και  φυσικά αν θέλετε και αν έχετε υπόψη κάποιον μπορείτε να το αναφέρετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος paul.asty έγραψε:

Πάλι αυτοί!!!

.................

 

Τι εννοείς ;

Είμαστε ενοχλητικοί ;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

 

Τι εννοείς ;

Είμαστε ενοχλητικοί ;

 

Για εμας λεει που κανουνε την μια παραγγελια μετα την αλλη.. :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

 

Για εμας λεει που κανουνε την μια παραγγελια μετα την αλλη.. :bigemo_harabe_net-163:

Οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...