Jump to content

Ομαδική Παραγγελία Ψαριών


Recommended Posts

1. Χρήστος                   (ότι μου κάτσει και με αρέσει απο γκαπι πάντως κάτι θα πάρω)
2. piranhas2                 (αν βρούμε Trichopsis vittata, Trichopsis shalleri, Trichopsis pumila)
3. ΣΤΑΜΑΤΗΣ              ( αν του κάτσει κάτι το ιδιαίτερο)
4. dim84                        (αν βρεθεί κάποιο είδος Parosphromenus)
5. paul.asty                   ( θέλει microrasbora και badis)
6. thedrowningman     (Butterfly Panda Moor, Tosakin.) 
7. Θεοδόσης                 (Koi Guppy και Tiger Endlers)
8. natateo                      (Japan Blue Sword Tail Guppy)

 

δεν γνωρίζω αν θα βρούμε όλα αυτά πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν θα πάρουμε γάτα στο σακί, αυτό που θα απεικονίζει φωτογραφία ή το βίντεο αυτό θα μας έρθει κιόλας οπότε περιμένω απαντήσεις απο κάποια email που έστειλα εγώ αλλά και ο Πάνος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.gigaexotic.eu/category/akvarijni-zivocichove/zivorodky/30 Giga Exotic είναι από Τσεχία. Έχει 511 είδη Ζωοτοκων σε απίστευτες τιμές. Σίγουρα στέλνει στην Ελλάδα. Μιλούσα με το κατάστημα για πολύ καιρό αλλά μόλις άκουσα την τιμή για τα μεταφορικά σταμάτησα:bigemo_harabe_net-76:.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Θεοδόσης έγραψε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτο το σαιτ https://www.interaquaristik.de/

η τιμες στα περισσοτερα ειδη ειναι διπλασιες. boraras brigittae ηταν 2,50€(η λιγοτερο) στο https://www.abyssos.gr/

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Σ΄αυτο το σαιτ https://www.interaquaristik.de/

η τιμες στα περισσοτερα ειδη ειναι διπλασιες. boraras brigittae ηταν 2,50€(η λιγοτερο) στο https://www.abyssos.gr/

εχεις δίκαιο. Και το Giga Exotic δεν έχει σπάνια είδη, έχει κύριος color morphs των κλασσικών ζωοτοκων.

Δεν ξέρω κανέναν άλλον προμηθευτη/κατάστημα.

 

Έγινε επεξεργασία - Θεοδόσης
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μιλαμε μονο για γκαπη κ γενικοτερα για ζωοτοκα;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Παλικαρια μιλαμε μονο για γκαπη κ γενικοτερα για ζωοτοκα;

κοίταξε εγώ το ξεκίνησα για γκάπη αλλά αν θες κάποιο άλλο ζωοτόκο πες μας, που ξέρεις μπορεί αυτός που έχει τα γκάπη να έχει και άλλα ζωοτόκα.

 

Παρεπιπτόντος απο ένα μαγαζί την Ουγγαρία πείρα αρνητική απάντηση για αποστολές στην Ελλάδα.

Όταν κάποιος μας διαβεβαίωση ότι στέλνει Ελλάδα και μας δείξει τα ψάρια του θα σας ενημερώσουμε.

 

Το θέμα με τα μαγαζιά είτε είναι Ελλάδα είτε εξωτερικό λένε πχ ότι πουλούν το χ΄ είδος γκάπη αλλά δεν έχουν και το αντίστιχο καθαρό θηλυκό άλλα παρόμοιο ή η φωτογραφία που κοτσάρουν δεν έχει σχέσει με την πραγματικότητα. Δεν είναι καρδινάλιοι να ξέρεις ότι όλοι είναι ίδιοι στα γκάπη η χρωματικές αποκλίσεις είναι μεγάλες για αυτό θέλουμε να δούμε τα ψάρια που θα πάρουμε, και αυτό συνήθως γίνετε απο αναπαραγωγούς και σπάνια απο μαγαζιά.

Μακάρι να είχαμε στην Ελλάδα τα αντίστοιχα ψάρια και να μην αναγκαζόμασταν να ξενιτευτούμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτο το σαιτ https://www.interaquaristik.de/
η τιμες στα περισσοτερα ειδη ειναι διπλασιες. boraras brigittae ηταν 2,50€(η λιγοτερο) στο https://www.abyssos.gr/
Εμένα έχει τα ψάρια που θέλω οπότε αν γίνει παραγγελία από εκεί είμαι μέσα ce90083c9b2fe3377c71314b2eab5a48.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Interaquaristick δεν έχει τις καλύτερες τιμές αλλά έχει μεγάλη ποικιλία. Κι εγώ έχω ετοιμάσει μια λίστα με ψάρια που θέλω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Όταν τους ρώτησα άμα στέλνουν στην Ελλάδα με είπαν όχι αλλά μετά από δύο μέρες με ξανά απάντησαν και με είπαν να περιμένω μια βδομάδα γιατί μπορει να μπορούν να στείλουν με UPS   

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:

 

Τι εννοείς ;

Είμαστε ενοχλητικοί ;

Μαααα καθολουυυυυ

Αγαπάμε

Και δούμε και τιτποα "περίεργα" ψάρια εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε έναν τυπά στην Γερμανία με τρελές τιμές, ο τύπος είναι μάλλον απο άλλο κόσμο ζητά για κάθε ψάρι γκαπη  10 ευρώ για τα απλά, 15 με κάτι παραπάνω χρώμα και κάποια ποιο ιδιαίτερα απλά πρέπει να τον ρωτήσουμε.

Αναμένω άλλες δυο απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Φοβάμαι ΄ότι εγώ πρέπει να βγω από τη λίστα.. 1000 σορρυ δεν είχα καταλάβει ότι η παραγγελία αφορά μόνο ζωοτόκα και τα ψάρια που έγραψα είναι χρυσόψαρα..

Καθένας με τον σεβντά του θα μου πείτε αλλά έχω φαγωθεί να τα βρω.. Αν πάντως από εκεί που θα κλείσετε τα έχουν σίγουρα είμαι μέσα..

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος thedrowningman έγραψε:

Καλημέρα !!

 

Φοβάμαι ΄ότι εγώ πρέπει να βγω από τη λίστα.. 1000 σορρυ δεν είχα καταλάβει ότι η παραγγελία αφορά μόνο ζωοτόκα και τα ψάρια που έγραψα είναι χρυσόψαρα..

Καθένας με τον σεβντά του θα μου πείτε αλλά έχω φαγωθεί να τα βρω.. Αν πάντως από εκεί που θα κλείσετε τα έχουν σίγουρα είμαι μέσα..

Αν απο κι ,που θα κλεισουμε, θα εχει, τοτε γιατι να μην παρουμε και για σενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μαζευτουν ατομα για τα μεταφορικα , απο εκει και περα κανουμε η απο μαγαζι ειτε απο εκτροφεα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελετε να μου πειτε ακριβως ποσα ψαρια θελετε??

Το ειδος το βλεπω οκ αλλα επειδη γινεται να τα μαζεψουμε τα ψαρια που ειπατε να ξερουμε περιπου που βαδιζουμε.. αν σας ειναι ευκολο στην λιστα που εκανε ο Χρηστος συμπληρωστε διπλα στο ειδος ποσα θελετε αρσενικα και θηλυκα..

Link to comment
Share on other sites



1. Χρήστος                   (ότι μου κάτσει και με αρέσει απο γκαπι πάντως κάτι θα πάρω)

2. piranhas2                 (αν βρούμε Trichopsis vittata, Trichopsis shalleri, Trichopsis pumila) από 1 χαρέμι ανάλογα την τιμή βέβαια

3. ΣΤΑΜΑΤΗΣ              ( αν του κάτσει κάτι το ιδιαίτερο)
4. dim84                        (αν βρεθεί κάποιο είδος Parosphromenus)
5. paul.asty                   ( θέλει microrasbora και badis)
6. thedrowningman     (Butterfly Panda Moor, Tosakin.) 
7. Θεοδόσης                 (Koi Guppy και Tiger Endlers)
8. natateo                      (Japan Blue Sword Tail Guppy)
 




Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα στείλουν φωτογραφίες πρώτα από τα ψαράκια??? Τους μονομάχους που πήρατε δεν μας δείξατε )))

Εγώ ενδιαφέρομαι για Moscow Blue η Moscow Green Guppy ... μονο αν θα θηλυκά είναι virgin, αλλιώς μονο 2-3 αρσενικά θέλω....ίσος και για Βlue Panda Guppy.

Αλλα Θα ήθελα να μάθω την τιμή και να δω τις φωτό βεβαια πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Wind-sa έγραψε:

Καλησπέρα, θα στείλουν φωτογραφίες πρώτα από τα ψαράκια??? Τους μονομάχους που πήρατε δεν μας δείξατε )))

Εγώ ενδιαφέρομαι για Moscow Blue η Moscow Green Guppy ... μονο αν θα θηλυκά είναι virgin, αλλιώς μονο 2-3 αρσενικά θέλω....ίσος και για Βlue Panda Guppy.

Αλλα Θα ήθελα να μάθω την τιμή και να δω τις φωτό βεβαια πρώτα.

Πρωτου γινει οποιαδηποτε κινηση αγοραπωλησιας εννοειται οτι θα ζητηθουν φωτογραφιες και αν ειναι δυνατον και βιντεο!!

Οι μονομαχοι που πηραμε εκτος απο καποιες απωλειες ειναι ολοι μια χαρα και καποιοι ισως κατι παραπανω απο καλα καθως εχουμε και γεννες!!

Δεν κραταμε τιποτα κρυφο απλα περιμενουμε να γινει ενα προτζεκτ πρωτα και μετα ολα θα αποκαλυφτουν με οσες περισσοτερες λεπτομερειες γινεται!!

Ηδη εχουν γινει καποιες παρουσιασεις και ακολουθουν και αλλες φυσικα.. ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε το μέρος από όπου θα τα αγοράσουμε??? Γιατί αν έχουν site θέλω να κοιτάξω και για άλλα guppy.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω στείλει email σε διάφορους που ομιλούν την γερμανική καθώς τα αγγλικά μου δεν επαρκούν για άλλες μη γερμανόφωνες χώρες, λογικά απο σήμερα θα πρέπει να περιμένω απαντήσεις.

Όταν και αν βρεθεί κάποιος που να έχει αυτά που θέλουμε και τα στέλνει Ελλάδα θα σας ενημερώσουμε, με όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουμε κάποια νέα βρήκαμε κάποια γκαπάκια αλλά δυστυχώς πολλή μικρή ποικιλία μόλις 5, το θετικό είναι ότι αυτά που θα δείτε αυτά θα έρθουν, προς το παρόν ψάχνουμε τρόπο αποστολής και πόσο κομμάτια έχει διαθέσιμα και τιμή η οποία μάλλον θα είναι πάρα πολύ προσιτή, δεν την λέω γιατί δεν ξέρω τα τελικά κομμάτια και πόσο θα βγουν τα έξοδα αποστολής. 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ εντυπωσιακα!!! Ειδικά τα ψάρια στο δεύτερο βίντεο. Αλλά μικρή ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει έναν μεγάλο παραγογέα απο Ολλανδία αλλά δυστυχώς συνεργάζεται μόνο με μαγαζιά που έχουν την απαιτούμενη άδεια, μεγάλη ποικιλία ψαριών σας στέλνω την σελίδα να δείτε.

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

με απλά λόγια για να πάρουμε απο αυτούς ψάρια πρέπει να γίνει δια μέσο κάποιου πετ σοπ στην Ελλάδα και αν το πετ σοπ αυτό φυσικά δεχτή με το αζημίωτο να κάνουμε της παραγγελίες.

 

το ψάξιμο συνεχίζεται αν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω αλλά η ελπίδες όσο πάνε μικραίνουν :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ηταν να μπορεσουμε να βρουμε απο καποιον ιδιωτη ετσι εγινε στην αλλη παραγγελια με τα μπετα.. και δυστυχως δεν ειναι κατι ευκολο και θελει αρκετες ωρες πανω απο τον υπολογιστη να συννενοεισαι και γενικα να τα βρεις με αυτον που θα συνεργαστεις!! Εμεις ευτυχως ημασταν τυχεροι και υπηρχε καλο κλιμα μακαρι τα παιδια απο οπου πηραμε να ειχαν και γκαπι θα ηταν μια πολυ ευκολη διαδικασια και θα ηξερα να σας πω ακριβως πως γινεται..

Εαν καποιος απο εσας βρει καποιο μαγαζι και μιλησει μαζι του και πει το μαγαζι ναι οκ το αναλαμβανω θα ειναι το καλυτερο.. εγω δεν ξερω αν μπορω να σας βοηθησω παραπανω.. εχω ακομα 2 ατομα που περιμενω απαντησεις.. θα σας ενημερωσω με το αποτελεσμα.. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Χρήστος said:

Είχα βρει έναν μεγάλο παραγογέα απο Ολλανδία αλλά δυστυχώς συνεργάζεται μόνο με μαγαζιά που έχουν την απαιτούμενη άδεια, μεγάλη ποικιλία ψαριών σας στέλνω την σελίδα να δείτε.

https://www.ruinemans.com/en-GB/2/home.html

με απλά λόγια για να πάρουμε απο αυτούς ψάρια πρέπει να γίνει δια μέσο κάποιου πετ σοπ στην Ελλάδα και αν το πετ σοπ αυτό φυσικά δεχτή με το αζημίωτο να κάνουμε της παραγγελίες.

 

το ψάξιμο συνεχίζεται αν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω αλλά η ελπίδες όσο πάνε μικραίνουν :(

 

Τα μαγαζιά πλέον φέρνουν τα ίδια και τετριμμένα. Πόσες φορές έχω ακούσει να μου λένε στο τηλέφωνο "έχω παραλαβή την άλλη εβδομάδα, να δω τί ψάρια θα μου βάλει και βλέπουμε". Όλοι ψωνίζουν την επιλογή "assortment" που είναι και η φθηνότερη. Καταλαβαίνω βέβαια ότι για να βγουν χρήματα πρέπει να υπάρχουν και τα νέον τετρα, αλλά ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να έχω τη δυνατότητα να παραγγείλω συγκεκριμένα ψάρια που επιβεβαιωμένα έχει ο εκτροφέας και να τα πληρώσω σε λογική τιμή;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...