Jump to content

500 λίτρα Αμαζονιακής Προσέγγισης!


johnbaggios

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ Θοδωρη!Οταν θα κανεις κ συ αφρικανικο θα σου δινω κ γω τα φωτα μου.Χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

P3160255.JPG

P3160267.JPG

P3160279.JPG

P3160289.JPG

  • Like 2
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

P3160296.JPG

P3160315.JPG

P3170326.JPG

P3170332.JPG

P3170338.JPG

P3170360.JPG

P3170371.JPG

P3170389.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ζωντανα. Με τι τραβας φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Θοδωρη.Με μια olympus pen e-pl7 κ με χρηση φλας κ φακο 14-42mm f 3.9 κ με ενα τηλεφακο 45 mm f 1.8 χωρις  χρηση φλας.

Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 5
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Μηλον της εριδος η θηλυκια μαυρη με ασημι ριγες κ ο κυριαρχος αρσενικος που την εχει υπο την προστασια του ο μαυρος με τα κοντα πτερυγια.Υπαρχει ακομη ενας μαυρος με αρκετα πιο μακρια,Υπαρχουν 2 ειδη σκαλαριων?Επισης εχει σχηματιστει ακομη ενα ζευγαρακι που φαινεται στο βιντεο στην πανω δεξια γωνια.

Link to comment
Share on other sites

Μην βαζεις φλας Γιαννη, χαλαει ολη η εικονα. Κλειστα ολα τα φωτα του σπιτιου, τηλεοραση κτλ και μοναδικη πηγη φωτος το ενυδρειο.

Αχ τι μου θυμισες τωρα με τα σκαλαρια!

Link to comment
Share on other sites

Στο επομενο update για τον φιλο τον Θοδωρη θα ναι ολες χωρις φλας.Ευλπιστω να δω συντομα αυγα κ μακαρι να δω κ ουριτσες αν κ σε ph:7.5 δυσκολο ε;Εχει παρει κανεις γεννα παληκαρια;Να φανταστω κ να γονιμοποιηθουν τα αυγουλακια με τη ψαροσυνθεση που εχω θα φαγωθουνε ολα;

Link to comment
Share on other sites

Με Μανώλη Χιώτη και Μαίρη Λίντα περιμένεις ζευγάρωμα; Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω συνονόματε...

Βάλε κανα Τζο Κόκερ ν' αναστενάξουν τα χαλίκια!:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις γέννα θέλει μαλακά νερά αλλά και ...μοναξιές!

Με την ψαροσύνθεση που έχεις θα δεις αυγά, μόνο για 1-2 ημέρες, πριν γίνουν τροφή!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει γεννα απο σκαλαρια σε ph 7- 7. 5 ! Στο παλιο μου θεμα τα παρουσιαζω κιολας. Αν θες λεπτομερειες εδω ειμαστε αν και ο Χρηστος εχει φτιαξει ενα πολυ ωραιο θεμα με γεννα σκαλαριων.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Γιαννάκη τώρα είδα το θέμα σου.... Πολύ ωραίο το αφρικανικό Αμερικής που έστησες.. Γιατί ξέρεις μια αφρικανος πάντα αφρικανος. Λοιπόν ωραία τα ψαράκια, ωραίο το στήσιμο και τα σκούρα νερά. Αλλά μην ψάχνεις γέννες και έντονα χρώματα μετά τις κιχλιδες... Είσαι σε άλλα πιο χαλαρά νερά. Η γνώμη μου κράτα τους λαθρεπιβατες και γύρνα το σε θαλασσινό. Χαχαχα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Εγω εχω παρει γεννα απο σκαλαρια σε ph 7- 7. 5 ! Στο παλιο μου θεμα τα παρουσιαζω κιολας. Αν θες λεπτομερειες εδω ειμαστε αν και ο Χρηστος εχει φτιαξει ενα πολυ ωραιο θεμα με γεννα σκαλαριων.

Βαλτε κανα λινκ ρε παληκαρια,κ απ τα δυο θεματα αν ειναι ευκολο!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος saxlina έγραψε:

Έλα ρε Γιαννάκη τώρα είδα το θέμα σου.... Πολύ ωραίο το αφρικανικό Αμερικής που έστησες.. Γιατί ξέρεις μια αφρικανος πάντα αφρικανος. Λοιπόν ωραία τα ψαράκια, ωραίο το στήσιμο και τα σκούρα νερά. Αλλά μην ψάχνεις γέννες και έντονα χρώματα μετά τις κιχλιδες... Είσαι σε άλλα πιο χαλαρά νερά. Η γνώμη μου κράτα τους λαθρεπιβατες και γύρνα το σε θαλασσινό. Χαχαχα!!!! 

Δε με πειθεις,εδω γυρισες εσυ το θαλασσινο σε αφρικανικο παλι!Χαχαχα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο μου την είπες άσχημα αλλά πάω πάσο... :chair::wub:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω σε κανα τριμηνο δε θα βλεπω αμμο,παρα μονο σαλιγγαρια.5 χελενα δεν μπορεσαν να ελενξουν τον πληθυσμο τους.Λετε να φερω τον κλοουν απ το φις ρουμ κ να τον βαλω μεσα;Φοβαμαι μην τρομοκρατηθουν τα μικροψαρα,ακομη κ τα αγγελοψαρα γιατι ειναι 15cm.Απ την αλλη ειναι τελειως ακακος κ πρεπει αμεσα να παρω μετρα.Εξαπλωνονται ταχυτατα.Αγγουρι κ ψαρεμα καθε μερα δεν παιζει.Στις 4 5 φορες θα βαρεθω κ δεν θα το ξανακανω

20190326_204019.jpg

Έγινε επεξεργασία - johnbaggios
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Πιστευω σε κανα τριμηνο δε θα βλεπω αμμο,παρα μονο σαλιγγαρια.5 χελενα δεν μπορεσαν να ελενξουν τον πληθυσμο τους.Λετε να φερω τον κλοουν απ το φις ρουμ κ να τον βαλω μεσα;Φοβαμαι μην τρομοκρατηθουν τα μικροψαρα,ακομη κ τα αγγελοψαρα γιατι ειναι 15cm.Απ την αλλη ειναι τελειως ακακος κ πρεπει αμεσα να παρω μετρα.Εξαπλωνονται ταχυτατα.Αγγουρι κ ψαρεμα καθε μερα δεν παιζει.Στις 4 5 φορες θα βαρεθω κ δεν θα το ξανακανω

20190326_204019.jpg

Μήπως να έβαζες μπουκάλια με τροφή; κάνα 10ρια να ρίξεις μέσα με 2-3 φορές θα τελειώνεις. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εφερα τον κλοουν εδω κ καμια δεκαρια μερες αλλα νομιζω πως δεν κανει τιποτα...Γιατι κ σαλιγγαρια βλεπω πολλα κ δεν ακουω τον χαρακτηρηστικο θορυβο που ακουγα παλια οταν τα εσπαγε το βραδυ με τα δοντια του.Τι να πω...γερασε;Ειναι  6-7 ετων.Κ τον αφηνω κ νηστικο υποτιθεται...

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου δοθηκε η δυνατοτητα να μετρησω ph με αξιοπιστο μηχανισμο απο βιομηχανια τροφιμων.Ph βρυση 7.50.Ph ενυδρειου μου 7.43.

Θοδωρη εκεινο το θεμα που ελεγες που εκανε ο Χρηστος με γεννα σκαλαριων ειναι ευκολο να το στειλεις με κανα λινκ;Επεστρεψα στο πετ σοπ ενα σκαλαρι (εχω 6 τωρα συνολικα) κ πηρα ενα ζευγαρακι apistogramma cacatuoides

20190416_200754.jpg

Έγινε επεξεργασία - johnbaggios
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Επισης μου δοθηκε η δυνατοτητα να μετρησω ph με αξιοπιστο μηχανισμο απο βιομηχανια τροφιμων.Ph βρυση 7.50.Ph ενυδρειου μου 7.43.

Θοδωρη εκεινο το θεμα που ελεγες που εκανε ο Χρηστος με γεννα σκαλαριων ειναι ευκολο να το στειλεις με κανα λινκ;Επεστρεψα στο πετ σοπ ενα σκαλαρι (εχω 6 τωρα συνολικα) κ πηρα ενα ζευγαρακι apistogramma cacatuoides20190416_200754.jpg

 

Καλησπέρα, συνονόματε. Το θέμα του Χρήστου για τα σκαλάρια πρέπει να είναι αυτό:

 

https://www.aquazone.gr/forums/forums/topic/13671-σκαλάρια/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω καταπληκτικο!

Λογικα αυτο ειναι,ευχαριστω!

Θα το διαβασω οταν θα βρω χρονο.

Υ.γ.:εμενα δε με λενε φρου φρου!

Χαχαχαχα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βασιλη.Εχουν πολυ πλακα γιατι ειναι πολυ μικρα κ πρεπει να ανταμωνουν μια στο τοσο μες το ενυδρειο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιαννη μου καλησπερα και Χριστος Ανεστη. Δεν το ειχα δει πως ζητουσες το θεμα. 

Φιλαρακι μονο αν ξεστησεις και αλλαξεις αμμο και τα βακειςνολα χκωρινη θα τα ξεφορτωθεις. Αλλιως πρεπει να το παρεις αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...