Jump to content

Clarisea


salamander

Recommended Posts

Παιδιά το έχει δουλέψει κανένας; Εντυπώσεις; 

αρχείο λήψης.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βρείς κάποιον να το έχει... Νομίζω μόνο ένα παλικάτι ξέρω με τέτοιο... Απο φίλους στα ξένα έχω ακούσει καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιάζω και εγώ να το αγοράσω. Έχω 2 φίλους που το χρησιμοποιούν και είναι εξαιρετικά ικανοποιημένοι. Απ ´ότι βλέπω από ενυδρεία μελών στο fb στην Κύπρο το χρησιμοποιούν αρκετοί. Αν μπαίνει κάποιος εδώ ας μας πει τη γνώμη του. 

 

Τα πιο σημαντικά πλεονεκτήματα σε σχέση με άλλο τρόπο μηχανικής φίλτρανσης (κάλτσες, υαλοβάμβακα..) είναι ότι δε χρειάζεται να αλλάζεις κάλτσες κάθε τρεις και λίγο και επίσης ότι οι ακαθαρσίες απομακρύνονται αποτελεσματικά από τη στήλη του νερού. Με τις κλάτσες, οι ακαθαρσίες που δεσμεύονται από αυτές (τροφή που δεν καταναλώθηκε κτλ..) ουσιαστικά εξακολουθούν να επιβαρύνουν το νερό μας γιατί σε μερικές ώρες λιώνουν. Αν αλλάζουμε κάλτσα κάθε βδομάδα, τότε ότι έχει μαζευτεί αποσυντίθεται και παραμένει στη στήλη του νερού. Ενώ με τα roller filter απομακρύνονται πολύ πιο αποτελεσματικά. 

 

Υπαρχουν και άλλες μάρκες, αλλά η clarisea κυκολοφορεί πιο πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και εγώ μόνο θετικά μπορώ να σκεφτώ και έχω διαβάσει. Για να δούμε ίσως το δοκίμασε κάνεις και εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...