Jump to content

Νεος. Μετρησεις νερου και βελτιωση του.


Hades

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος Hades έγραψε:

 

IMG_20181220_204118.jpg

IMG_20181220_204043.jpg

Αυτο ειναι (που εγραψα πιο πανω). Μπορεις με μια οδοντοβουρτσα να καθαρισεις το ξυλο και μετα με ενα λαστιχο να ρουφηξεις αυτα τα μυξιαρικα  κομματακια. Θα περασει. Τα φυλλα των φυτων με τα δαχτυλα καθαρισε (τριψε) σιγα σιγα, χωρις να πατας πολυ.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Αυτο ειναι (που εγραψα πιο πανω). Μπορεις με μια οδοντοβουρτσα να καθαρισεις το ξυλο και μετα με ενα λαστιχο να ρουφηξεις αυτα τα μυξιαρικα  κομματακια. Θα περασει. Τα φυλλα των φυτων με τα δαχτυλα καθαρισε (τριψε) σιγα σιγα, χωρις να πατας πολυ.

Ε ναι για..ρεζιλι θα γινω.. Θα με περασουν κ για τσαπατσουλη με τοση μπιχλα που μαζευτηκε! Εκτος αν παει με την εποχη κ μου παριστανει χιονισμενο τοπιο.. Θα παιξει οδοντοβουρτσα λοιπον!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Hades έγραψε:

Ε ναι για..ρεζιλι θα γινω.. Θα με περασουν κ για τσαπατσουλη με τοση μπιχλα που μαζευτηκε! Εκτος αν παει με την εποχη κ μου παριστανει χιονισμενο τοπιο.. Θα παιξει οδοντοβουρτσα λοιπον!

Σχεδον ολα τα καινουρια ξυλα τις πρωτες 2 εβδομαδες μας χαλανε την εικονα. Δεν εισαι πρωτος...:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος natateo έγραψε:

 

Μωρε με το ξεσκονοπανο και την οδοντοβουρτσα θα ειμαι!! Αμα δε φυγει το στολιζω με μπαλες και λαμπακια και ειμαι μεσα στο πνευμα. Παρολαυτα.. Ακομα. Περιμενω το νερο να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Hades έγραψε:

Μωρε με το ξεσκονοπανο και την οδοντοβουρτσα θα ειμαι!! Αμα δε φυγει το στολιζω με μπαλες και λαμπακια και ειμαι μεσα στο πνευμα. Παρολαυτα.. Ακομα. Περιμενω το νερο να στρωσει

Τοτε καλα χριστουγεννα :D :ChristmasTree:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Τοτε καλα χριστουγεννα :D :ChristmasTree:

Αυτη ειναι η κατασταση μου προς το παρων. Με λιγο καλυτερη φωτο

IMG_20181220_230042.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Hades έγραψε:

Αυτη ειναι η κατασταση μου προς το παρων. Με λιγο καλυτερη φωτο

IMG_20181220_230042.jpg

Μια χαρα εισαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2018 at 11:19 ΜΜ, το μέλος natateo έγραψε:

Μια χαρα εισαι.

Να κανω μια χαζη ερωτηση? 2μιση βδομαδες ειμαι κ ακομα μετραω no2.. Με τα χαρτινα τεστακια φυσικα.. Αλλα παντα μου βγαζει την ενδειξη οτι εχω...επισης εχω τιγκα ανθρακικα.. Kh.. Κατι δεν κανω σωστα(δηλαδη δε κανω απολυτος τιποτα κ περιμενω) .. Δε γινετε..καποια συμβουλη? 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα κάνεις. Θέλει και άλλο χρόνο για να στρώσει και να μηδενίσουν τα νιτρώδη. Περίμενε καμια βδομαδούλα ακόμα και θα είσαι έτοιμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος ataktoulis έγραψε:

Μια χαρά τα κάνεις. Θέλει και άλλο χρόνο για να στρώσει και να μηδενίσουν τα νιτρώδη. Περίμενε καμια βδομαδούλα ακόμα και θα είσαι έτοιμος. ;)

 

Δυσκολο νερο το σαλονικιοτικο.. Για να δουμε.. Θα επανελθω λοιπον οταν εχω κατι νεοτερο. Ευχαριστω πολυ παιδια για τις βοηθειες κ την ενθαρυνση πανω απολλα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση για σκληρο νερο - φιλτρο αντιστροφης οσμωσης(50€) σαν αυτο http://waterwaves.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30174

και φτιαξε το νερο,οπως χρειαζεται (για τα συγκεκριμένα ψαρια ή φυτα ή ή ή ....)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Υπαρχει λυση για σκληρο νερο - φιλτρο αντιστροφης οσμωσης(50€) σαν αυτο http://waterwaves.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30174

και φτιαξε το νερο,οπως χρειαζεται (για τα συγκεκριμένα ψαρια ή φυτα ή ή ή ....)

Εσενα αμα σ ακουγε η μανα μου θα με λεγε να ΜΗ κανω παρεα μαζι σου!!! Ατακα και 50αρικο εισαι!!! :hehe

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2018 at 9:33 ΠΜ, το μέλος natateo έγραψε:

Υπαρχει λυση για σκληρο νερο - φιλτρο αντιστροφης οσμωσης(50€) σαν αυτο http://waterwaves.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30174

και φτιαξε το νερο,οπως χρειαζεται (για τα συγκεκριμένα ψαρια ή φυτα ή ή ή ....)

 

IMG_20181223_230700.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα??.. Εχει γινει γιαπί ρε παιδια..  Αυτο δλδ θα καθαρισει μονο του υποτιθετε? 

IMG_20181223_230633.jpg

Έγινε επεξεργασία - Hades
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Hades έγραψε:

Σοβαρα τωρα??.. Εχει γινει γιαπί ρε παιδια..  Αυτο δλδ θα καθαρισει μονο του υποτιθετε? 

IMG_20181223_230633.jpg

Καλα Χριστουγεννα! Απο μονο του σε τετοια κατασταση - οχι. Βγαλε το ξυλο και καθαρισε το καλα. Μαζεψε οσο μπορεις το "χιονακι"

Τα ξυλα επλυνες πριν να μπουν;

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Καλα Χριστουγεννα! Απο μονο του σε τετοια κατασταση - οχι. Βγαλε το ξυλο και καθαρισε το καλα. Μαζεψε οσο μπορεις το "χιονακι"

Τα ξυλα επλυνες πριν να μπουν;

 

Φυσικα και οχι! Ποποο ετοιμος να το κανω απτην αρχη ειμαι ε! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Hades έγραψε:

Φυσικα και οχι! Ποποο ετοιμος να το κανω απτην αρχη ειμαι ε! 

Πριν λιγο εβγαλα κ στραγγισα το φιλτρο το. Οποιο. Εβγαλε καφε μπιχλα...και σκεφτομαι αυριο αν ειναι ετσι χαλια μαυρα να το αδειασω κ να το καθαρισω σιγα σιγα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Hades έγραψε:

Φυσικα και οχι! Ποποο ετοιμος να το κανω απτην αρχη ειμαι ε! 

Μην  απογοητεύεσαι! Σιγα τα αυγα. Θα πεσει καθαρισμα και ολα θα΄ναι καλα.

Μπορεις ακομα να βγαλεις προσεκτικα το πανω μερος απο το χαλικι και να το ξεπλυνεις,ομως... ισα-ισα μαζεψε το χιονι, το κατω μερος μην μπεραζεις καθολου.

Το ξυλο με βουτσα τριψε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος natateo έγραψε:

Μην  απογοητεύεσαι! Σιγα τα αυγα. Θα πεσει καθαρισμα και ολα θα΄ναι καλα.

Μπορεις ακομα να βγαλεις προσεκτικα το πανω μερος απο το χαλικι και να το ξεπλυνεις,ομως... ισα-ισα μαζεψε το χιονι, το κατω μερος μην μπεραζεις καθολου.

Το ξυλο με βουτσα τριψε.

Το νερο να το κρατησω? Η μολυνθηκε κ αυτο.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Hades έγραψε:

Το νερο να το κρατησω? Η μολυνθηκε κ αυτο.. 

Θα κανεις 20-30% αλλαγη. Δες το φιλτρο πως παει. Τα τζαμια καθαρισε. Ακομα μια εβδομαδα και θα τελειωσει.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος natateo έγραψε:

Θα κανεις 20-30% αλλαγη. Δες το φιλτρο πως παει. Τα τζαμια καθαρισε. Ακομα μια εβδομαδα και θα τελειωσει.

30% ωραια! Και τα τζαμια με τι να τα καθαρισω? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Hades έγραψε:

30% ωραια! Και τα τζαμια με τι να τα καθαρισω? 

Ενα σφουγγαρι, προσοχη- οχι απο την σκληρη πλευρα, να μην γρατζουνισεις τα τζαμια.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος natateo έγραψε:

Ενα σφουγγαρι, προσοχη- οχι απο την σκληρη πλευρα, να μην γρατζουνισεις τα τζαμια.

Ευκαιρια γιατι ηθελα να το διαμορφωσω λιγο καλυτερα! Αντε να δουμε.. Το μονο που με ανυσηχει ειναι να μη μου χαλασουν τα φυτα.. Ευχαριστω παρα πολυ natateo αρχοντα!! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Hades έγραψε:

Ευκαιρια γιατι ηθελα να το διαμορφωσω λιγο καλυτερα! Αντε να δουμε.. Το μονο που με ανυσηχει ειναι να μη μου χαλασουν τα φυτα.. Ευχαριστω παρα πολυ natateo αρχοντα!! 

Tα φυτα ειναι ενα θεμα... Προσπαθησε να καθαρισεις τα φυλλα , χωρις να τα σπασεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Tα φυτα ειναι ενα θεμα... Προσπαθησε να καθαρισεις τα φυλλα , χωρις να τα σπασεις.

Το χουμε!! :bigemo_harabe_net-134:  αυριο θα το κανω παλατακι!! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...